Çocuğunuzun Mutluluğunu Önemseyin;
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Makale   >   Çocuğunuzun Mutluluğunu Önemseyin
  Tüm makaleler

  Çocuğunuzun Mutluluğunu Önemseyin;

              Çocuğunuzun mutluluğunu önemseyin, önemseyin ki oda sizi önemsesin.

              Paylaşmak bu dünyadaki en önemli erdemlerden biridir, çocuğunuzu öğretebileceğiniz çok güzel bir kavramdır paylaşmak, hele ki paylaşılan sevgi ise bu daha da güzel bir hal almaktadır.

              İnsanlar kendi mutluluğu başkaları tarafından paylaşıldıkça mutlulukları daha da artar. Çok istediği bir şeyi başaran bir çocuk mutluktan gülümserken ailesinin de onunla birlikte mutlu olduğunu gördüğü zaman mutluluktan uçmaya başlar. Kendini yalnız hissetmez, onu önemseyenle vazgeçilmez unsurlarındandır. Çocuklar yaşları gereği sizi üzen ve sizi mutlu eden şeylerin farkına varamayabilir, ama siz onun mutluluğunu önemsedikçe oda etrafına bakmayı öğrenecek ve sizinle aynı duyguları taşıması gerektiğini görecektir.

              Bu çocuklarınızın başarısını da etkileyecektir. Kendini güvende, huzurlu ve mutlu hisseden çocuk yaptıkları karşısında onunla beraber sizin de mutlu olduğunuzu gördüğünde, sizi daha da mutlu etmek için daha fazla çaba sarf edecektir. Anne ve babalarının güler yüzü çocukları için vazgeçilmezdir. O mutlu olduğunda sizin gülümsediğinizi gören çocuklar o gülümsemenin verdiği sıcaklı ile yaşama daha pozitif bakacak ve daha sıkı sarılacaktır.

              Başkaları tarafından önemsenmek insanların gururu okşayan, onları yücelten bir davranıştır. Çocuklar duygularını yetişkinlerden çok daha şiddetli yaşarlar. Siz bu durumda ne kadar mutlu olduğunuzu bir düşünün, emin olun ki çocuklarınız onun mutluluğunu paylaştığınızda sizden binler ce kez daha mutlu olacaktır.

              Çocukların mutluluğunu önemsemeniz, çocuklarda aile kavramını güçlendirecektir. Çocuk demek ki annem ile babam benimle aynı düşünüyor, bende onlar gibi düşünmeliyim hissine kapılacaktır. Annesi ve babası üzgün olduğunda oda üzülecek, onların acılarına ortak olacaktır.

              Anne ve babalar kendilerinin en önemli görevi olarak çocuklarını mutlu etmeyi görürler. Çocuklarınızı mutluk etmek için birçok yol kullanabilirsiniz. Ama onu kontrol altına alamazsınız. Kontrol altına alabileceğiniz tek şey kendi mutluluğunuzdur. Kendi mutluluğunuzu önemseyin ki çocuğunuz mutlu oldun. Mutlu ailelerin çocukları her zaman daha mutlu olurlar.
  Anahtar Kelimeler;
  Çocukları önemsemek
  Çocukların mutluluğu