Çocukları Kreşe Gitmeyen Aileler Neler Yapmalı
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Makale   >   Çocukları Kreşe Gitmeyen Aileler Neler Yapmalı
  Tüm makaleler

  Çocukları Kreşe Gitmeyen Aileler Neler Yapmalı;

              Uzmanlar kreş eğitimi çocuklar için kreş eğitiminin faydalarını ve kreş ortamının çocukların gelişimine katkılarını her gün tekrarlamaktadır. Fakat bir çok aile gerek ekonomik sebeplerden, gerek se çocuklarının yaşının küçük olduğunu ve kreş ortamında büyümesini istememesinden dolayı çocuklarını kreşlere göndermemektedir.

  Ekonomik sebeplerden ötürü çocuğumu kreşe gönderemiyorum;

  Çocuğumun daha küçük, onun bu yaşlardan itibaren hayatın zorluklarına katlanmasını istemiyorum, diyorsanız sizin için birkaç önerimiz var, bu önerileri dikkate alırsanız aradaki farkı kapatabilirsiniz.

  • Çocuklar için en kötü alışkanlık televizyondur. Televizyon izleme saatlerine ve izledikleri programlara bir sınır getirmelisiniz.

  • Belki eğitim almış bir öğretmen kadar etkili olamayabilirsiniz ama en azından okul öncesi eğitimi ile ilgili biraz bilgi alıp çocuğunuzu biraz ilköğrenime hazırlayabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak bir çok internet sitesi mevcuttur.

  • Boyama kitapları, egzersiz kitapları gibi yayınlar alıp çocuklarınızla beraber onları çalışabilirsiniz.

  • Gerek spor olsun gerek sanat olsun sürekli çeşitli konularda aktivite yapıp çocuğunuzun yeteneklerini keşfedebilir ve onun üzerine durabilirsiniz.

  • Arkadaş edinmesi ve arkadaşları ile uyum sağlayabilmesi için ya arkadaş grubu kurmalısınız, ya da park gibi yaşıtlarının çok olduğu ortamlara sık sık getirmelisiniz.

  • Yemek ve uyku saatlerini düzene sokmalı, bu saatlerin dışına çıkılmasına kesinlikle izin vermemelisiniz.

  • Kreşte psikologlar tarafından sık sık kontrol edilen çocukların problemli bir durumları var ise daha çabuk anlaşılmaktadır. Anne ve babalar bazen çocuklarının eksi yönlerini göremeyebiliyorlar yada görmek istemiyorlar. Bu durumu engellemek için bir psikologdan yardım alıp sık sık çocuğunuzun gelişimini kontrol ettirmelisiniz.

  • Eve sürekli değişik yayınlar sokarak çocukların farklı bakış açısı kazanması sağlanmalıdır.
  Anahtar Kelimeler;
  Evde yapılacak aktiviteler
  Çocuklarla evde neler yapılabilir
  Evde yapılacak uygulamalar