Çocuklarınızın Arkadaşları Yerine Geçmeye Çalışmayın ;
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Makale   >   Çocuklarınızın Arkadaşları Yerine Geçmeye Çalışmayın
  Tüm makaleler

  Çocuklarınızın Arkadaşları Yerine Geçmeye Çalışmayın ; font color="#000000">

              Çocuklarınızın arkadaşları yerine geçmeye çalışmayın, çünkü onların zaten kendi arkadaşları vardır. Çocuklarınızın sağlıklı gelişimleri için anne ve babalarına ihtiyaçları vardır, o sebeple onlarla arkadaş olmaktansa onların anne ve babaları olun.

               Çocuklarınızın gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için iyi birer anne ve baba figürüne ihtiyaçları vardır. Bazı şeyler vardır ki onları bir tek anne ve babaları öğretebilir çocuklarına. Çocukların anne ve babalarını arkadaş gibi görmeleri onlardan alacakları eğitime sekteye uğratır ve onların söylediklerine zaman zaman karşı çıkmalarına neden olur.

               Ailede herkesin farklı görevleri vardır, anne anneliğini, baba babalığını, çocuklar da çocukluğunu bilmelidir ve ona göre davranmalıdır. Anne ve babalar zaman zaman çocuklarına yakın olmak ve onlara arkadaşları gibi yakınlaşmak isterler. Buna yapmaya hakları vardır tabi ki yeri geldiğinde yapmalıdırlar da. Ama sınırı koymalı ve bunu her zaman muhafaza etmelilerdir.

               Anneler ve babaların çocukları ile arkadaş olmaya çalışmalarının bir diğer nedeni de çocuklarının arkadaşları olmamasıdır. Ama bu da yanlış bir çözümdür. Onlar ile arkadaş olmak yerine onları gerçek arkadaşlar bulmasını sağlamaları gerekmektedir. Çocuklar ne kadar yakın olurlarsa olsunlar anne ve babalarına bazı şeyleri anlatamazlar. Onları anlatıp paylaşmaları için bir arkadaşları olması gerekmektedir. Arkadaş sahibi olmayan çocuklar paylaşmayı ve toplum içerisinde nasıl hareket edilmesi gerektiğini de öğrenemez.