Çocukların Eğitiminde Dergilerin Önemi;
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Makale   >   Dergilerin Önemi
  Tüm makaleler

  Çocukların Eğitiminde Dergilerin Önemi;

              Çocukların eğitimlerinden 2-6 yaş aralığının öneminden sürekli bahsedilmektedir. Çocukların bu yaş aralıkları en iyi eğitilebileceği dönemlidir. Bunun bilince olan anne ve babalar bu süreçte çocuklarının yanında olurlar ve ellerinden gelen en iyi eğitimi almaları için çabalarlar.

              Anne ve babalar ne kadar çok çabalarsa çabalasın belli bir yere kadar yardımcı olabilirler. Çünkü okul öncesi eğitimi uzmanlık gerektiren bir konudur ve ailelerin bazen bu eğitim sırasında bir rehbere ihtiyaçları bulunmaktadır.

              Ailelere çocuklarının eğitimi konusundan rehberlik görevi yapan en önemli kaynaklar dergilerdir. Haftalık veya aylık olarak çıkan dergiler okulöncesi eğitimi konusunda güncel olarak hazırlanmaktadır. Dergileri kitaplardan ayıran en önemli özellikleri ve avantajları da budur. Bazı şeyler zamanla değişmektedir, bazıları önemini yitirmekte ve bazıları da daha önem kazanmaktadır. Okul öncesi eğitimi hakkında her geçen gün yenilikler bulunmakta ve sistem değişmektedir. Kitaplardaki yazılı şeylerin güncelliğini yitirme ihtimali var iken dergiler güncel konular ve olaylar dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

              Çocuklar için hazırlanmış eğitici dökümanlarda aynı şekildedir. Hatırlayın, bundan birkaç sene öncesine kadar alfabe öğretilirken a,b,c,d,e,f… sıralaması var iken günümüzde bu sıralama değişmiştir. Harfleri okurken çıkardığımız sesler bile farklıdır. Şimdi eski sırlama ve sesler dikkate alınarak hazırlanmış bir kitap mı, yoksa yeni sisteme göre hazırlanmış bir dergimi sizin için yararlı olacaktır. Dergilerde çocuklarınızın eğitimi için kullanacağınız çok çeşitli egzersiz ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

              Tüm bu sebeplerden dolayı anne ve babalar çocuklarının eğitim ve gelişimlerinde kendilerine rehberlik edecek dergilerini ellerinin altında bulundurmalılardır. Ama en çok dikkat edilmesi gerek konu dergi seçimidir. Seçilecek olan dergi çocuğun yaşına uygun bir dergi olmalıdır ve onu sıkmamalıdır. Aileler dergileri çocukları ile beraber okumalı, dergilerdeki egzersizleri beraber yapmalılardır.

              Çocuklarınızın dergileri onların her zaman ulaşabileceği yerlerde bulunmalıdır, çocuklar canları sıkıldığında veya akıllarına bir şey takıldığında rahatlıkla alıp dergilerini karıştırabilmelidir.
  Anahtar Kelimeler;
  Çocuk dergilerinin faydaları
  Çocuk dergileri
  Dergilerin kitaplardan farkı