2 Yaşındaki Çocuğa Nasıl Hediyeler Alınmalıdır
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Makale   >   2 Yaşındaki Çocuğa Nasıl Hediyeler Alınmalıdır
  Tüm makaleler

  2 Yaşındaki Çocuğa Nasıl Hediyeler Alınmalıdır ?

              Hediye seçimi yapılırken yaş gruplarının özelliklerinden yola çıkarak seçim yapmalıyız. Bu yaşlardaki çocuklar bağımsız hareket etmeyi ve çevrelerine hükmetmeyi isterler, inatçı ve sabırsız olurlar. Kendileri oynamak isterler. Bu sebeple eğer hediye olarak oyuncak almak istiyorsanız çocuğun kendi oynayabileceği, şekillendirebileceği, söküp takabileceği türden olmalı, onu uğraştırmalıdır. Bu özelliklerdeki en güzel hediyeler lego ve oyun hamurları olabilir. Bu oyuncaklarla kendi kendilerine istedikleri kadar oynayabilirler. Yine 2 yaş çocukları yeni şeyler öğrenmek konusunda istekli ve ısrarcı olurlar. Onların hem beyinsel olarak gelişebileceği, hem de göz-el koordinasyonunu artırabilecek küp şeklindeki kutular içerisine basit şekillerin yine kendi şekillerinin içinden geçirilerek atıldığı oyuncaklar güzel hediyeler olacaktır.

               Bu yaş çocukları yetenek olarak fazla gelişmiş olmasa da gelişmeye istekli çocuklar olurlar. Kalem veya boyaları tutamayabilirler ama buna rağmen bu boyalarla karalamayı çok severler. Onlara alınabilecek rengarenk boya kalemleri ve boş boyama defterleri de güzel bir hediyedir.

               Seçme ve ayırt etme yetenekleri de 2 yaşından sonra başlar çocuklarda. Çocuklara büyük-küçük, uzun-kısa gibi temel kavramları seçebileceği basit şekillerin olduğu resimli kitaplar gelişimleri için çok faydalı olacaktır.

               2 yaş çocuklarında oyuncaklarını koruma duygusu henüz gelişmemiş olur. Bu sebeple oyuncakları sık sık etrafa fırlatırlar. O nedenle kolay kırılabilecek veya üzerine düştüğünde ona zarar verecek oyuncaklardan kaçınılmalı, yumuşak ve esnek oyuncaklar alınmalıdır.

               Onlara temel olarak hayvanları, nesneleri, meslekleri vs. şeyleri öğretecek resimli hatta sesli kitaplar alarak gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz. Alınacak kitaplarda resimler yok ise bu onlar için güzel ve yararlı bir hediye olmayacaktır. Çocuklar çok fazla bir şey görmedikleri için kitaplarda okunan hikayeleri kafalarında canlandıramayabilirler. Bunun önüne geçmek için çocuklara siz kitap okurken resimlerine bakarak kafasında canlandırabileceği resimli kitaplar alınmalıdır.

               Unutmayın bir hediyeyi değerli yapan hediyeyi aldığınız kişiye ne kadar yarar sağladığıdır.
  Anahtar Kelimeler;
  Çocuklara hediye seçimi,2 yaşındaki çocuğa hediye seçimi, 2 yaşındaki çocuğa ne hediye alınır, 2 yaındaki çocuğa nasıl hediye alınır,hediye seçimi,çocuklara hediye,çocuklar için hediye,çocuklara özel hediyeler,bebek hediyeleri, çocuk hediyeleri,çocuklar için yılbaşı hediyeleri,bebeğe hediye ne alınır, 2 yaşındaki çocuğa bebeğe hediye ne alınır,çocuklara hediyeler,çocuklar için hediyeler
  2 yaşındaki çocuğa hediye
  2 yaşındaki çocuk için hediye
  2 yaşındaki çocuğa ne alınır