Baba, İşin Bitince Beni Sever misin?
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Makale   >   Baba, İşin Bitince Beni Sever misin
  Tüm makaleler

  Baba, İşin Bitince Beni Sever misin?

              Her ailenin kendine göre belli giderleri vardır. Kiminin az kiminin çok. Ama nasıl olursa olsun bu ailenin geçiminin bir şekilde sağlanması gerekmektedir ve bu görev de çoğunlukla babalarındır. Baba ne şartlarda olursa olsun ailesinin geçimi için çalışır, didinir. Gün gelir yetmez fazla çalışır, sonra yine yetmez daha fazla çalışır. Sizlere bir arkadaşımın başından geçen ve düşündüğümde bile tüylerimi diken diken yapan bir olay anlatacağım.

              Arkadaşım geçim sıkıntısı çekmede, ev kirası, elektrik, su, doğalgaz, telefon faturaları, evin mutfak masrafı, pazar masrafı, çocuğun okul masrafları hepsi üstüne üstüne geliyor. Kara kara düşünüyor ne yapabilirim diye. Sonra akşamları çalışabileceği bir ek iş buluyor ve çalışmaya başlıyor. Aslında her akşam işten çıktığında çocuğu ile oynarken artık diğer işine gidiyor. Hafta sonu geldiğinde ise çocuğu ile gezmektense dinlenmeyi tercih ediyor. Çünkü çok yorulmuştu hafta içi. Derken diğer hafta başlıyor ve aynı şekilde devam ediyor. Her akşam geç saatlerde eve geldiğinde çocuğu uyurken öpmeye giden arkadaşım bir akşam çocuğunun yastığının yanında bir kağıt görüyor. Çocuğu babasının onu çok sevdiğini biliyordu ve her akşam onu öpmeden yatmayacağına emindi. O yüzden babası için bir not bırakmıştı. Kağıtta şöyle yazıyordu, “ bana, işin bitince beni sever misin?” .

              Hepimiz gündelik hayatta bazen yorgunluktan, bazen yoğunluktan, bazen elimizde olmayan sebeplerden çocuklarımızı ihmal edebiliriz. Ama çocuklar bu durumu anlayabilecek durumda değillerdir. Onlara göre akşam babaları eve geldiğinde ne olursa olsun onları sevmek ve onlarla oynamak durumundadır. Çocuklardan bu konuda bir anlayış beklenemeyeceğine göre bu görev babalara düşmektedir. Babalar çocuklarının mutlulukları için iş ve ev ayrımını iyi yapmalılar ve ikisi içinde gerekli zamanı ayırmalılardır. Eve geldiklerinde çok yorgun olsalar da çocuklarına az da olsa bir zaman ayırmalılar ve onların gönüllerini kazanmalıdırlar.

              Unutmayın;

              Çocuklar işinizden çok daha sizin sevginize ihtiyaç duyarlar, sizde bir gün çocuğunuzdan “baba işin bitince beni sever misin” sözlerini duymak istemiyorsanız çocuklarınıza gerekli zamanı ayırın ve onlara hak ettikleri sevgiyi verin.
  Anahtar Kelimeler;
  Çocuklar ile ilgili gerçek hikaye
  Baba çocuğuna zaman ayırmalıdır