Dur Çocuğum Öpeyim de Geçsin
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Makale   >   Öpeyim de Geçsin
  Tüm makaleler

  Dur Çocuğum Öpeyim de Geçsin;

              Pazar günü bir piknikteydim, bir kız çocuğu dal parçasına takıldı ve düştü. Bacağını tutuyor ve ağlıyor, baktım gerçekten acımış canı bacağı çizilmiş. Sonra annesini gördüm, geldi ve kucakladı. Anne bacağım çok acıyor diye ağlıyor çocuk. Sonra annesi kızının bacağını öptü ve bak kızım öptüm ben geçti dedi. Bende onları izlemeye devam ediyorum. Sonra kız sustu, ağlamayı bıraktı ve annesine sarıldı. Ne vardı annesinin budaklarında da iyileştirmişti birden, acaba annesi sihirbaz mı idi bir öpüşte iyileştirdi çocuğu, hayır tabi ki. Onlarını arasında çok sıkı bir bağ vardı ve çocuk sadece annesinin sıcaklığını istiyordu ayağa kalkmak için. Bu anı düşündüğümde hep tüylerim diken diken olur. Çocukta farkındaydı annesinin öperek onu iyileştiremeyeceğinin ama ona inanmak istiyordu ve inanıyordu da.

               Çocuklar ile anne ve babaları arasında çok farklı, fizik kurallarını alt üst eden bir bağ vardır. Bu bağ ile mucizeler gerçekleşir, bu bağ ile her şey olabilir. Anne ile daha karnında iken kurulan bu bağ baba ile 2 yaşından sonra kuvvetlenir. Bu bağı güçlendirmekte onun gücünü azaltmak ta sizin elinizde.

               Piknikteki çocuk sadece ve sadece annesinin ilgisine ihtiyaç duyuyordu. O düşmüştü ve annesi bu durumun farkında ve çok üzüntülü idi. Çocuk annesinin onu ne kadar önemsediğini gördü, başına bir şey geldiğinde yine annesinin hemen yanına geldiğini gördü, annesi onu öptüğünde onun sıcaklığını hissetti ve inandı, annesi yanında iken ona hiçbir şey olmayacak ve annesi ne olursa olsun gelip onu kurtaracak.

               Bazı çocuklar vardır, düşer, canı acımaz, etrafına bakar ve kalkar. Ama annesini gördüğünde ağlamaya başlar anne kolum çok acıdı diye. Çünkü o çocukta annesinin sevgisine ve şefkatine ihtiyaç duymuştur. Gelir annesini yanına öptürür kolunu ve kolu birden iyileşir. Çocuklar onlarla ilgilenmediğiniz ve başka işlerle yoğunlaştığınız zamanlar bu numarayı sık sık yaparlar. Onlar sık sık anne ve babalarının ona sevgi göstermesini isterler.

               Kimilerine saçma gelebilir ama bu bir gerçektir. Anneler ve babalar bir öpüşte tüm yaraları iyileştirebilir.