Yeni Oyuncak Almaktansa Eski Oyuncaklarını Sıra İle Çıkarın
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Makale   >   Yeni Oyuncak Almaktansa...
  Tüm makaleler

  Yeni Oyuncak Almaktansa Eski Oyuncaklarını Sıra İle Çıkarın;

              Çocuklar isterler, durmadan, bıkmadan isterler. Gördükleri her şeye sahip olmak isterler. Bu onların özelliğidir.

               Çocuğunuzun onlarca oyuncağı vardır. Bazen bir bakmışsınız daha önceden aldığınız ve artık kırılmış ve oynamadığı oyuncaklarından bile gördüğü zaman isteyebilir. Bunun nedeni çocukların oyuncaklardan çabuk sıkılmaları ve sürekli değişiklik istemeleridir. Aileler çocuklarının bu özelliklerini iyi kullanmalı ve bunu fırsata çevirmelidir.

               Çocuklarınız bir oyun oyuncağından sıkıldığı zaman bunu belli ederler. Artık oynamak istemediği oyuncağına kötü davranmaya başlar. Bu gören anne ve babalar o oyuncağın başına bir şey gelmeden ortadan kaldırmalı ve saklamalıdır. Bu oyuncaklar belli bir süre saklandıktan sonra tekrar çıkarıldığında çocuklarınızın o oyuncakla yeniymiş gibi oynayacağını göreceksiniz.

               Anne ve babalar çocuklarına oyuncak almaktan zevk alırlar, çocukların oyuncak sayısı o kadar artar ki çocuğunuzun odasında koyacak yer kalmaz bazen. Annelerin en çok şikayet ettikleri şeylerden biri çocuklarının ortaya dağıttığı oyuncakları her akşam toplamalarıdır. Aslında o oyuncakları alan da kendileridir. Bu durumun önüne geçmek için çocuklarınızın oyuncaklarını sıra ile kaldırabilirsiniz. Bu sayede hem çocuklarınız oyuncakları arasında boğulmayacak hem de onlara yeni oyuncak almadan yeni oyuncak aldığınızdaki mutluluğuna benzer bir mutluluk yaşatabilirsiniz. Aynı zamanda israf etmemiş ve boşa para harcamamış olursunuz.