Kolay Sucuklu Pide Tarifi
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Yemek Tarifleri   >   Hamur İşleri   >   kolay sucuklu pide

  KOLAY SUCUKLU PİDE

            Hem pratik hem de ucuz pide yemek isterseniz güzel bir tarif karşınızda, ben özellikle ramazan aylarında iftalara hazırlarım ve çok güzel olur.

            İstediğiniz her saat fırın aramadan kendi pidenizi, kendi istediğiniz malzemeler ve bu malzemeleri istediğiniz oranlarda karıştırarak yapabilirsiniz.

            Çocuklarınızın da iştahsız olduğu zamanlarda size yardımcı olacağına ve pona iştah vereceğine eminim. Güzel bir atıştırmalık, mutlaka deneyin...

  kolay ve pratik sucuklu pide

  MALZEMELER;

  -1 lavaş ekmeği

  -1 yumurta

  -Sucuk

  -1 fiske tuz (miktarı isteğinize bağlı)

  -Tereyağ

  -Kaşar peyniri

  HAZIRLANIŞI;

  -Marketlerde satılan hazır lavaş ekmeğini alın ve 1 tanesini açın. Üzerine ince ince doğradığınız sucukları dizin.

  -Rendelenmiş kaşar peynirini sucukların üstüne serpin, ve ağı ile sarısı ayrılmış olan yumurtayı fir fırça yardımı ile tüm malzemelerin üzerine sürün.

  -Kolay sucuklu pide yapmanın en dikkat edilmesi gereken kısmı lavaşın fırında kurumasıdır. Bunu engellemek için de tereyağını özelikle lavaşın kaşar gelmeyen kenar noktalarınadilim halinde sürülmesidir, bu hem güzel bir lezzet katacakken hem de lavaşın pişme esnasında kurumasını engelleyecektir.

  -Artık pidemiz pişmeye hazırdır.

  -Fırında pişirin ve afiyetle yeyin.

  PÜF NOKTALARI VE ÖNERİLER

  1- Hazırlanış açısından kolay olan bu pidenin yapımı esnasında çocuklarınızdan mümkün olduğu kadar fazla yardım alın, mesela sucukları ve kaşarları onlar koysunlar, emin olun yemeğin lezzeti çok daha lezzetli olacaktır ve çocuklarınız severek yiyecektir.

  2- Pişirme esnasında pideyi sık sık kontrol edin, tahminen 5 dakika yetecektir pişmesine ama lavaşın kenarları kurumaya başlamadan almanız gerekmektedir.

  3- Yemeği daha eğlenceli hale getirmek istiyorsanız sucukları lavaşın üstüne koyarken şekil yapabilirsiniz, hatta biber, sosis vs. malzemelerden yardım alarak resmi zenginleştirebilirsiniz. En kolayı bir yüz yapmaltır.

  Afiyet olsun...

  Anahtar kelimeler;

  Çocuğunuz için besleyici hamur işi tarifleri, hamur işi tarifi, çocuklar için hamur işi, çocuklara hamur işi, eğlenceli hamur işi, pratik hamur işi, şip şak hamur işi, hızlı hamur işi, sucuklu pide tarifi, sucuklu pide nasıl yapılır, çocuklar için sucuklu pide tarifi, çocuk damak tadına göre sucuklu pide