Patates Civciv Tarifi
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Yemek Tarifleri   >   Kahvaltılar   >   Patates Civciv

  PATATES CİVCİV

            İştahsız çocuklara sahip annelerin kurtarıcısı patates püresinden yapılan harika bir yemek tarifi daha, mucize patatesimiz şimdide civciv oldu. Üstelik yanında istediğiniz yararlı ve besleyici besinler le beraber. Fikir vermek bizden geliştirmesi sizden.Hayal gücünzü kullanın ve muhteşem bir yemek çıksın ortaya...

  MALZEMELER;

  -Patates

  -Çörek Otu

  -Havuç

  -Yeşillik

  -Tereyağı

  -Tuz

  HAZIRLANIŞI;

  -Patatesleri suda haşlayın, yumuşadıktan sonra içerisini bir miktar tuz ve tereyağı ilave ettikten sonra çatal ile ezin ve püre haline getirin.

  -Püreden oval şeklinde büyük bir parça yapın, bu parça civcivin gövresi olacak, sonra yine püreden civcivin kafası için yuvarlak bir parça koparın.

  Sıra geldi süslemeye.

  -Küçük top kafası olacak, çörek otlarını kullanarak gözlerini ve ağzını yapın, küçük bir havuç dilimi ile de burnunu.

  -Havucu kesip bir ibik yapın ve kafasının üstüne yerleştirin.

  -Sevris tabağının altına yeşilliklerden yaprığınız salatayı yerleştirin,salata üstüne de patates püresinden civcivleri.

  -Muhteşem görüntüsü ile civcivlerimiz artık hazırdır.

  ÖNERİLER;

  1- Çilek ve benzeri meyveleri kullanarak civcivlerimize şapka yapabilirsiniz. Her civciv virbirinin aynısı olmak zorunda değildir. Tamamiyle sizin hayal gücünüze kalmıştır.

  2- Diğer sebzeleri kullanarak ağaç ve çiftlik temaları yapabilirsiniz. Bu sayede yemeğimizin besin değerini de artıtmış olursunuz.

  Afiyet olsun...

  Anahtar kelimeler;
  Çocuğunuz için besleyici kahvaltı, besleyici kahvaltı tarifleri, ev yapımı kahvaltı, ev yapımı kahvaltılar, havuçlu omlet yumurta tarifi, çocuğunuz için havuçlu omlet, çocuğunuz için lezzetli kahvaltı tarifleri, pratik kahvaltı yapımı, besleyici kahvaltı yapımı, bebekler için kahvaltı tarifi, bebekler için kahvaltı,
  Patates civciv yapmak, patates civcisi