Patatesli Yumurta Kafa Tarifi
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Yemek Tarifleri   >   Kahvaltılar   >   Patatesli Yumurta Kafa

  PATATESLİ YUMURTA KAFA

            Patates ve yumurtadan çok besleyici bir kahvaltılık. Klasik yumurtalı patatesin şekillendirilmiş hali karşınızda..

  MALZEMELER;

  -3 adet patates

  -2 Yumurta

  -Sıvıyağ

  -Tuz

  HAZIRLANIŞI;

  -Patatesleri küp şeklide doğrayın ve içerisinde bol kızmış yağ olan bir tavada kızartın. Kızarma esnasındaizerine tuzunu ilave edin.

  -Yumurtaları küçük bir kapta çırpın. Kızaran patateslerin üzetine dökün ve pişirin. Bu esnad yumurtalar biraz pişmeye başlayana kadar tavayı karıştırmayın.

  -Sonra alt üst edin de siğer tarafını pişirin.

  -Yumurtalar tam olarak pişene kadar bir kaç kez alt üst edin.

  -Patatesli yumurta kafamız kafası hazırdır.

  -Ağız, göz, saç ve kulaklarını yaptığımız zaman istediğimiz şekli alacaktır.

  Afiyet olsun...

  PÜF NOKTALARI VE ÖNERİLER

  1- Yumurtaları mutlaka ayrı bir kapta çırpın, ektra bir bulaşık çıkarmamak için tavada kırıp karıştırırım diye düşünebilirsiniz. İlk denememde ben yaptım olmadı, yumurtalar topak topak pişti, aynı görüntüyü vermedi ve patatesleri birbirine yapıştırmadı.

  2- İşlem bittiğinde yemeğimizi dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Salatalardan saç, peynir ve zeytinlerden göz vs. şekiller yapabilirsiniz. Bu çocuklarınızın iştahını biraz daha artıracaktır. Hatta ben yemek piştikden sonra üzerine kaşar peyniri ilave ettim ve kardan adam şekilnde kestim ve süsledim. Çocuğum çok beğendi. Afiyet olsun...

  Anahtar kelimeler;

  Çocuğunuz için besleyici kahvaltı, besleyici kahvaltı tarifleri, ev yapımı kahvaltı, ev yapımı kahvaltılar, sosisli peynirli yumurta tarifi, çocuğunuz için sosisli peynirli yumurta, çocuğunuz için lezzetli kahvaltı tarifleri, pratik kahvaltı yapımı, besleyici kahvaltı yapımı, bebekler için kahvaltı tarifi, bebekler için kahvaltı, Bebeğiniz için patatesli yumurta kafa, çabuk kalvaltı,patatesli yumurta kafa nasıl yapılır patatesli yumurta kafa, eğlenceli kahvaltı tarifleri, Kardanadamlı kavaltı