Kivi Reçeli Tarifleri
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Yemek Tarifleri   >   Kahvaltılar   >   Kivi Reçeli

  Kivi Reçeli Tarifi

             Kahvaltılarınız için besleyici ve oldukça lezzetli olan ev yapımı Kivi reçeli var sırada, bu tarif ile birlikte kahvaltılarınızda artık sağlıklı ve tamamı ile doğal Kivi reçelini güvenle yiyebelirsiniz.

             İçerisinde bol miktarlarda Ave C vitaminlerini bulunduran Kivi potasyum, kalsiyum, demir ve magnezyum mineralerine de ev sahipliği yapar.Kivi lif açısından da zengin bir besin olamasından dolayı bağırsakların iyi çalışmasını sağlayarak sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Bağışıklık sistemini güçlendirirerek nezle ve grip gibi soğuk algınlıklarının hem oluşmadan öncesine hem dem oluştuktan sonra tedavisine iyi gelir. Nefes açıcı olmasından dolayı asttıma da iyi gelir. Başta göğüs kanseri olmak üzere, kanser oluşumuna ve ilerlemesine karşı da vücudu güölendirir. Kan basıncını ayarlayarak tansiyonu ve kandaki kolesterol oranını düşürür. Karaciğeri çalıştırığı için ve kanı temizler.

             Şimdi bu kadar faydalı olan bu meyvenin reçelinin nasıl yapıldığını görelim.

  MALZEMELER;

  -1 Kilo Kivi

  -1,5 Kilo Şeker

  -Yarım Limon Suyu

  HAZIRLANIŞI;

  - Kivilerin kabuklarını soyun ve iri iri doğrayın.

  -Üzerine şeker ilave ederek karıştırın ve kivilerin sulanması için bir gece bekletin.

  -Ertesi gün kısık ateşte karıtırarak kaynadın ve kıvamı olmaya kayın limon suyunu da ekleyerek bir kaç dakika daha kaynattıktan sonra ocaktan alın.

  -Tenceredeki Kivi reçelini soğuduktan sonra cam kavanozlara koyun.

  - Artık Kivi Reçeliniz hazırdır.

  - Afiyet olsun....

  Anahtar kelimeler;
  Çocuğunuz için besleyici kahvaltı, besleyici kahvaltı tarifleri, ev yapımı kahvaltı, ev yapımı kahvaltılar, Kivi Reçeli tarifi, çocuğunuz için Kivi Reçeli, çocuğunuz için lezzetli kahvaltı tarifleri, pratik kahvaltı yapımı, besleyici kahvaltı yapımı, bebekler için kahvaltı tarifi, bebekler için kahvaltı,
  Kivi Reçeli yapma