Şeftali Reçeli Tarifleri
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Yemek Tarifleri   >   Kahvaltılar   >   Şeftali Reçeli

  Şeftali ReçeliTarifi

             Kahvaltılarınız için besleyici ve oldukça lezzetli olan ev yapımı Şeftali Reçeli reçeli var sırada, bu tarif ile birlikte kahvaltılarınızda artık sağlıklı ve tamamı ile doğal Şeftali Reçeli reçelini güvenle yiyebelirsiniz.

             İçerisinde bol miktarlarda A,B ve C vitaminlerini bulunduran Şeftali Reçeli magnezyum, sodyum, kireç, çinko ve demir mineralerine de ev sahipliği yapar. Şeftali Reçeli hastalıklara karşı vücut direncini artırı. Kanı temizler, kolesterol ve kan şekerine iyi gelir. Sinirleri güçlendirir. Ayrıca Şeftali Reçeliın ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği de vardır.

             Şimdi bu kadar faydalı olan bu meyvenin reçelinin nasıl yapıldığını görelim.

  MALZEMELER;

  -1,5 kilo şeftali

  -1 kilo şeker

  -Yarım tatlı kaşığı limon tuzu

  -1 çay kaşığı tereyağı

  HAZIRLANIŞI;

  - Şeftalileri yıkadıktan sonra çekirdeklerini çıkarın ve şekerle karıştırın. Bir saat kadar şeftalilerin sulanması için bekleyin.

  -Şeftaliler sulandıktan sonra içine 1 çaykaşığı tereyağı ilave ederek kaynatın. Bu arada oluşan köpükleri de kaşık ile alın ve atın.

  -Pişmeye yakın limon tuzunu da ilave edin ve bir kaç dakika daha kaynadıktan sonra ocaktan alın.

  -Tenceredeki Şeftali Reçeli reçelini sıcakken cam kavanozlara koyun ve birkaç gün ağzı kapalı güneşin önünde beklettikten sonra kullanın.

  - Artık Şeftali Reçeli Reçeliniz hazırdır.

  - Afiyet olsun....

  Anahtar kelimeler;
  Çocuğunuz için besleyici kahvaltı, besleyici kahvaltı tarifleri, ev yapımı kahvaltı, ev yapımı kahvaltılar, Şeftali Reçeli Reçeli tarifi, çocuğunuz için Şeftali Reçeli Reçeli, çocuğunuz için lezzetli kahvaltı tarifleri, pratik kahvaltı yapımı, besleyici kahvaltı yapımı, bebekler için kahvaltı tarifi, bebekler için kahvaltı,
  Şeftali Reçeli Reçeli yapma