Sevimli Penguen Zeytin Tarifi
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Yemek Tarifleri   >   Kahvaltılar   >   Sevimli Penguen Zeytin

  SEVİMLİ PENGUEN ZEYTİN

            Zeytin anne ve babaların çocuklarına yedirmekte en çok zorlandıkları kahvaltılıklardandır. Şu anda bir çok annenin "evet haklısınız benim çocuğumda aynı, zeytini bir türlü yediremiyorum" dediğini duyuyor gibiyim. Şimdi size çocuklara zeytini yedirme garantisi olan bir tarif versem nedersiniz. Zeytinler çocuklarınıza artık bir zeytin gibi gözükmeyecek, onlar artık penguen ve çocuklarınız tatlarını beğenmediklerini söyledikleri zeytini artık seve seve yiyecek. Hazırlaması çok kolay ama çocuklar için etkili bir kahvaltı. Deneyin ve görün derim.

  MALZEMELER;

  -Zeytin

  -Havuç

  -Krem peynir

  -Kürdan

  HAZIRLANIŞI;

  -Bir penguenimiz iki adet zeytinden oluşmaktadır.Birinci zeytin penguenin kafası diğeri de gövdesi olacaktır. Küddan ise tüm pengueni bir arada tutmaya yarayacaktır.

  -Kafası için havuştan yuvarlak ince bir dilim kesin ve sonra o dilimden üçgen bir dilim daha kesin. Bu havuç dilimini çekirdeğini çıkardığınız zeytinde bir oyuk açarak burnu olacak şekilde yerleştirin. Penguenimizin kafası hazırdır.

  -Gövdesi için zeytini ortadan ikiye bölün ve arasına top şelinde krem peyniri doldurarak tekrar kapatın. Krem peynire zeytinlerin yapışması gerekmektedir buna dikkat edin.

  -Bir tek ayakları kaldı. Ayaklar için de yine havuçtan ince bir dilim keserek ona şekil verin.

  -Penguenimiz için hazırladığımız tüm kısımları bir kürdan yardımı ile üst üste koyarak birleştirin. Artık Sevimki zeytin penguenimiz hazırdır.

  ÖNERİLER;

  1- Penguenleri hazıladıktan sonra onları bit kompozisyon halinde sunmanız ekstra bir güzellik katacaktır. Burada iş sizin hayal güvünüze kalmıştır. Diğer kahvaltı malzemeleri ile istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Örneğin pendyirden bir buz dağı yapabilirsiniz.

  Afiyet olsun...

  Anahtar kelimeler;
  Çocuğunuz için besleyici kahvaltı, besleyici kahvaltı tarifleri, ev yapımı kahvaltı, ev yapımı kahvaltılar, havuçlu omlet yumurta tarifi, çocuğunuz için havuçlu omlet, çocuğunuz için lezzetli kahvaltı tarifleri, pratik kahvaltı yapımı, besleyici kahvaltı yapımı, bebekler için kahvaltı tarifi, bebekler için kahvaltı,
  zeytinden penguen yapma, çocuklara zeytin yedirme yolları çocuklar ve zeytin sevimli penguenler