Sosisli Lolipop Tarifi
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Yemek Tarifleri   >   Kahvaltılar   >   Sosisli Lolipop

  SOSİSLİ LOLİPOP

            Bazı çocuklar iştahsız olur, bazıları da kimi zaman iştahsız olur. Anneler ise çocuklarına yemek yedirebilmek için ellerinde geleni yapmaya çalışırlar. Acaba ne kadar iştahsız olursa olsun lolipop şeker verildiği zaman yemeyen çocuk varmıdır dünyada? İşte bu felsefeden yola çıkarak çocuklarınız için karnını doyurabilecekleri bir lolipop karşınızda; sosisli lolipop. Yapımı oldukça basit ama bir o kadar da doyurucu. İştahsız çocuklar için bire bir. Çocuklarınız için yapabileceğiniz eğlenceli yemekler listenize mutlaka eklemeniz gereken bir yemek tarifi.

  MALZEMELER;

  -Parmak sosis

  -Minflöy

  -Çöp şiş

  HAZIRLANIŞI;

  -Minflöy hamurunun üstüne parmak sosisi koyun ve rulo yapın.

  -

  -Sonra içerisinde sosisi olan ruloyu dilim dilim kesin ve ve çöp şiş geçirin. Bir fırın tepsisine yağlı pişirme kağıdı serin ve hazırladığımız lolipop şekerleri tepsiye dizin.

  -180 derece fırında altı üstü iyice kızarana kadar pişiri.

  -Lolipo şekerleriniz hazırdır.

  -Afiyet Olsun....

  ÖNERİLER;

  1- Fırın tepsisine dizim esnasında lolipopları fazla yakın koymayın, aski taktirde kabaran hamur birbirine yapışacak ve iyi bir görünyü olmayacaktır.

  2- Fırın yerin yapda da kızartmayı deneyebilirsiniz. Bir tavada kızgın yağda da kızarabilir ve oldukça lezzetli olur.

  Afiyet olsun...

  Anahtar kelimeler;
  Çocuğunuz için besleyici kahvaltı, besleyici kahvaltı tarifleri, ev yapımı kahvaltı, ev yapımı kahvaltılar, havuçlu omlet yumurta tarifi, çocuğunuz için havuçlu omlet, çocuğunuz için lezzetli kahvaltı tarifleri, pratik kahvaltı yapımı, besleyici kahvaltı yapımı, bebekler için kahvaltı tarifi, bebekler için kahvaltı,
  zeytinden penguen yapma, çocuklara zeytin yedirme yolları çocuklar ve zeytin sevimli penguenler