Balkabaklı Muhallebi Tarifi
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Yemek Tarifleri   >   Mamalar-Muhalebiler   >   Balkabaklı Muhallebi

  BAKABAKLI MUHALLEBİ

            Daha bunda 800 yıl önce İbni Sina başta olmak üzere bir çok ünlü hekim baklabağının ne kadar faydalı olduğundan bahsetmiş ve balkabağı üzerine sayısız kitaplar yazmıştı. Özellikle kanser hastaları için tavsiye edilen bal kabağı içerisinde birbirinden faydalı bir çok vitamin ve minerale yer verir ve kansere karşı koruyucu bir özelliği vardır.

            Balkabağının en önemli özelliği ise çok yüksek miktarlarda beta karoten içermesidir. Beta karoten, cildimizi ve tüm beden boşluklarını döşeyen derimizin kendini yenilemesi ve onarması sağlayan vitamindir.

            Balkabağı kandaki yağ oranını düşürür ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Demir, potasyum, sodyum, fosfor, kalsiyum ve Magnezyum minerallerini bol miktarda içerir.

            Aslında burada saymadığımız bir çok faydası vardır balkabağının. Sizde çocuğunuzun daha küçük yaşlarda bu kadar faydalı bir besini almasını istiyorsanız tarifimizi uygulayın ve bebeğinizin çok seveceği balkabağı muhallebisini onlara yapın.

  balkabağı muhallebisi

  MALZEMELER;

  -150ml süt

  -Yarım dilim balkabağı

  -1 tatlı kaşığı tepeleme pirinç unu

  HAZIRLANIŞI;

  -Balkabaklarını ince tatlı dilimi şeklinde doğrayıp tencereye koyun.

  -Kısık ateşte yumuşayana kadar pişirinbuharda da pişirebilirsiniz.

  -Kabağınız susuzsa biraz su ilave etmeniz gerekebilir.Pişen balkabaklarını iyice ezin.

  -Süte piriç ununu katarak muhallebiyi pişirin ve pişen muhallebiye balkabaklarını ilave edinbebeğiniz.

  -9 aydan küçükse sütü yarıyarıya sulandırın ya da sade su ile yapabilirsiniz

  Anahtar kelimeler;

  Çocuğunuz için besleyici muhallebiler, besleyici muhallebi tarifleri, ev yapımı muhallebi, ev yapımı muhallebiler, balkabaklı muhallebi tarifi, çocuğunuz için balkabaklı muhallebi, çocuğunuz için lezzetli muhallebi tarifleri, balkabaklı muhallebi yapımı, pratik balkabaklı muhallebi yapımı, besleyici balkabaklı muhallebi yapımı, bebekler için balkabaklı muhallebi tarifi, bebekler için balkabaklı muhallebi, Bebeğiniz için balkabaklı muhallebi tarifi, balkabaklı muhallebi, ev yapımı balkabaklı muhallebi, balkabaklı muhallebi, balkabağı muhallebi, balkabağı muhallebisi tarifi,