Ispanak Püresi Tarifi
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Yemek Tarifleri   >   Püreler   >   Ispanak Püresi

  ISPANAK PÜRESİ

            İçerdiği bol miktarda demir ile meşhur olmuştur ıspanak ve kış günlerinde çeşit çeşit yemekleri ile sofralarımızı süslemektedir.

            Ispanakta hepinizin bildiği demir dışında magnezyum, fosfor ve iyot mineralleri ile bol miktarda protein vardır. Ayrıca A, C, ve E vitaminleri bakımından da oldukça zengindir.

            Bu kadar vitamin ve mireral dolu olan ıspamağı gelişmlerini çok hızlı olduğu zamanlarda bebeklerinize yedirmek için tarifimizdeki püreyi yapabilirsiniz ve afiyetle yedirebilirsiniz.

  MALZEMELER;

  -1 avuç dolusu ıspanak

  -1 küçük patatesin yarısı

  -1 küçük kuru soğanın çeyreği

  -Yarım dilim ekmek içi

  -1 çay bardağı sür

  -1 tatlı kaşığı zeytinyağı

  -Tuz

  HAZIRLANIŞI;

  -Ispanak, patates ve soğanı süt ile haşlayın.

  -Ekmek içi, tuz ve zeytinyağını ilave edip rondodan geçirin.

  -Püre haline gelen karışım soğuduktan sonra bebeklerinize yedirebilirsiniz.

  Afiyet Olsun...

  Anahtar kelimeler;

  Çocuğunuz için besleyici püreler, besleyici püre tarifleri, ev yapımı püreler, ev yapımı püre, ıspanak püresi, çocuğunuz için ıspanak püresi, çocuğunuz için lezzetli ıspanak püresi tarifleri,ıspanak püresi yapımı, pratik püre yapımı, besleyici püre yapımı, bebekler için ıspanak püresi tarifi, bebekler için ıspanak püresi, Bebeğiniz için ıspanak püresi tarifi, ıspanak püresi, ev yapımı ıspanak püresi, püre,sağlıklı püre yapımı, vitaminli püre, pratik püre, besleyici püre, ıspanakdan püre yapımı, ıspanakdan püre nasıl yapılır