Bezelye Püresi Tarifi
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Yemek Tarifleri   >   Püreler   >   Bezelyeli Havuç Püresi

  BEZELYELİ HAVUÇ PÜRESİ

            Bezelye içerisinde protein,bol miktarda lif ve nişasta içeren bir besindir, A, C ve B vitaminleri ile beraber demir, fosfor ve potasyum gibi mineralleri de içeren besleyici bir sebzedir.

            Vücuduza enerji veren ve kuvvetlendiren bezelye kansızlığa da iyi gelir.Kan kanseri gibi haztalıklara karşı en iyi savunma silahyarından biridir ve karaciğerin de çalışmasını düzene sokar. Genellikle yemeklerinizde garnitür olarak kullandığınız bezelyeyi püresini de yaparak bebeklerinizin sağlıklı beslenmesini sağlayabilirsiniz.

            Ayrıca tarifimizde içeriside bol miktarda A, B, C, D, ve E vitamini bulunan havuç ta mevcuttur.Havuç vucudumuzu güçlendirir, ishali keseri mide ve bağırsak hastalıkları için vazgeçilmez bir ilaçtır. Bol miktarda A vitamini içermesi göz sağlığı için vazgeçilmez kılar havucu.

            Şimdi bu vitamin deposu pürenin tarifini verelim... bezelyeli havuç püresi

  MALZEMELER;

  -1 avuç dolusu bezelye

  -1 havuç

  -Tereyağı

  HAZIRLANIŞI;

  -Bezelye ve havucu düdüklü tencereye koyun. Üzerini örtecek kadar su ilave edin.

  -Tencerenin kapağını kapatıp yüksek ısıya koyun.

  -Düdüklü tencere fısıldayınca, ısıyı düşürün ve 20 dakika pişirin.

  -Düdüklü tenceredeki sebzeleri kendi suyunda püre yapın.

  -Çok az tereyağı ilave edip karıştırın.

  -Bebeğiniz için hazırladığınız vitamin deposu püre hazırdır.

  Afiyet olsun...

  Anahtar kelimeler;

  Çocuğunuz için besleyici püreler, besleyici püre tarifleri, ev yapımı püreler, ev yapımı püre, bezelyeli havuç püresi, çocuğunuz için bezelyeli havuç püresi, çocuğunuz için lezzetli bezelyeli havuç püresi tarifleri,bezelyeli havuç püresi yapımı, pratik püre yapımı, besleyici püre yapımı, bebekler için bezelyeli havuç püresi tarifi, bebekler için bezelyeli havuç püresi, Bebeğiniz için bezelyeli havuç püresi tarifi, bezelyeli havuç püresi, ev yapımı bezelyeli havuç püresi, püre,sağlıklı püre yapımı, vitaminli püre, pratik püre, besleyici püre,