Kırmızı Pancar Nar Püresi Tarifi
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Yemek Tarifleri   >   Püreler   >   Kırmızı Panca-Nar Püresi

  KIRMIZI PANCAR VE NAR PÜRESİ

            Kırmızı gengi ile bebeklerin ilgisini çeken bir püredir. İçerisinde birbirinyen yararlı olna kırmızı pancar ve nar vardır.

            Bir çok hastalığın tedevisinde kullanılan kırmızı pancar içerisinde A, B, C ve P vitaminleri ile potasyum, sodyum, magnezyum, fosfor, çinko, demir, kalsiyum, brom ve bakır minerallerini içerir. Kırmızı pancar hazmı kolaylaştırır ve iştah açar, mide ve bağırsaklara iyi gelir, kabızlığı engeller.

            Kırmızı pancarın püreye verdiği ekşimsi tadı yok ederek püreyi tatlandıran narın da faydalarını saymakla bitiremeyiz. İçrisinde B1, B2, ve C vitaminlerinin yanı sıra Potasyum, demir, kalsiyum ve fosfor minerallerini de barındırır.Nar kalp ve damar rahatsızlıklarına iyi gelerek enerji verir ve yorgunluğu giderir.

  kırmızı pancar nar püresi

  MALZEMELER;

  -1 kırmızı pancar

  -Yarım nar

  HAZIRLANIŞI;

  -Kırmızı pancarı yumuşayana kadar buharda pişirin ve sıktığınız nar suyunu ilave ederek yumuşatın, narın çekirdeklerini çıkarmayı unutmayın

  -Püremizi hazırlamak bu kadar basittir işte.

  -Afiyet olsun...

  Anahtar kelimeler;

  Çocuğunuz için besleyici püreler, besleyici püre tarifleri, ev yapımı püreler, ev yapımı püre, kırmızı pancar ve nar püresi, çocuğunuz için kırmızı pancar ve nar püresi, çocuğunuz için lezzetli kırmızı pancar ve nar püresi tarifleri kırmızı pancar ve nar püresi yapımı, pratik püre yapımı, besleyici püre yapımı, bebekler için kırmızı pancar ve nar püresi tarifi, bebekler için kırmızı panca ve nar püresi, Bebeğiniz için kırmızı pancar ve nar püresi tarifi, kerevizli kırmızı pancar ve nar , ev yapımı kırmızı pancar ve nar püresi, püre,sağlıklı püre yapımı, vitaminli püre, pratik püre, besleyici püre, kırmızı pancar ve nardan püre yapımı, kırmızı pancar ve nardan püre nasıl yapılır