AYYON KREŞ ve ANAOKULLARI
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Kreşler   >   Afyon Kreşleri

  AFYON KREŞ ve ANAOKULLARI

              Okuloncesihersey.net ekibi sizin için Afyon ilindeki kreş ve anaokullarının listesini çıkardı.

              Bu sayfada kreşlerin isim isim listesi verilmiştir. Kreş veya anaokulunun ismine tıkladığınız zaman ayrıntılı olarak bilgileri karşınıza çıkacaktır.

              Afyon ilindeki kreş ve anaokullarının açık adresleri, telefon bilgileri standart olarak verilmiştir. Bunlara ekstra olarak kreş ve anaokullarının internet siteleri mevcut ise ve ulaşılabilmişse ayrıntılı olarak bilgileri, fiziki koşulları, dersleri, eğitim felsefeleri,kurucularının yazıları, vizyon ve misyonları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

              Okuloncesihersey.net ekibi bu sayfayı hazırlarken sizlerin Afyon ilindeki kreş ve anaokullarını ararken fazla zaman kaybetmemeniz ve gözünüzden kaçan kreş veya anaokulunun kalmamasını hedeflemiştir. Bu sayfa sayesinde bir çok kreş veya anaokulunu kıyaslarken onlarda internet sayfası açmanıza ve aramanıza gerek kalmayacaktır.

  A.K.Ü. Çocuk Evi

  Hakkımızda;

  KURULUŞ

  10 Ağustos 2006 tarih ve 26255 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmelikle Rektörlük makamına bağlı olarak Okul Öncesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuştur. Merkez kuruluşundan Eylül 2010 tarihine kadar Şuhut yolunda bulunan bahçeli dublex bir binada 30 çocuk kapasitesi ile hizmet vermiştir. 20 Eylül 2010 tarihinde, Ahmet Necdet Sezer kampüsünde inşa edilen 2300 metrekare kapalı alana sahip yeni hizmet binasına taşınmıştır. Kurumun kapasitesi 120 öğrenciye çıkarılmıştır.

  FELSEFEMİZ

  Her çocuğun dünyanın en değerli ve eşsiz varlığı olduğu anlayışından yola çıkarak, geleceğin sorgulayan, üreten ve paylaşan bireylerine dönüşebilmelerini sağlayabilmek için, felsefemiz;

  Sorumluluk alabilen,

  Pozitif düşünebilen,

  Sosyalleşmeden zevk alan,

  Olumsuzluklarla yüzleşebilen,

  İhtiyaçlarını güzel ve akıcı bir Anadiliyle anlatabilen,

  Görsel ve estetik becerileri olan,

  Özgüven duygusu gelişen,

  Mutlu olmaya becerebilen, bireyler yetiştirmektir.

  Okulumuz; çocuğunuzun yaparak ve yaşarak kendi deneyimleri ile öğrenmesini sağlayacak, bilişsel, duyuşsal ve psikomotor zekasını ve yaratıcılığını geliştirebilecek nitelikleri taşıyan oyuncak ve malzemelerle donatılmıştır.

  FİZİKİ KAPASİTEMİZ

  Kurumumuz 6 sınıf, 1 kapalı oyun bahçesi, 1 drama ve oyun salonu, 2 uyku odası, bir müzik odası, bir bilgisayar labaratuvarı, yemekhane ve idari bölümden oluşmaktadır. Sınıflarımız ortalama 15 öğrenciden oluşmaktadır.

  MEVCUT DURUM

  Okul Öncesi Eğitim ve Uygulama Merkezimizde toplam 60 öğrenci mevcuttur. Merkezimizde 15 personel ve müdür görev yapmaktadır. Kurumumuzda bulunan çocuklar için yıllık ödeme 2012-2013 öğretim yılı için Üniversite personeline 3.500 TL’dir. Dışardan kayıt yaptıranlar için 5.000 TL'dir. Ücretler 10 taksit şeklinde ödenmektedir. Bu ücrete, servis hariç, sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı ve genel giderler dahildir.

  Hedefimiz

  "Her renk farklıdır ve de her renk güzeldir tıpkı çocuklarımız gibi..." felsefesiyle hizmet veren merkezimiz; her renkten çocuğumuzu yarınlara yetiştirirken; çocuklarımızın, farklı, yaratıcı, özgüveni yerinde olan, bireysel farklılıklara saygılı bireyler olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Her renk farklı olduğuna göre çocuklarımızın her biri de farklı yetenek ve bakış açılarına sahip. Önemli olan onları; uygun olan yolda en güzeline yönlendirmektir.

  Okul öncesi dönem ya da oyun dönemi adı da verilen bu dönem; çocukların sosyalleşmeye başladıkları dönemdir. Ayrıca bu dönemde; çocukların merak duygusu ve araştırma isteği bir önceki döneme göre daha artacaktır. Çocuklar; beş duyu organı ile çevresine olduğu gibi soyut kavramlara (sevgi, ölüm vb) karşı da merak ve öğrenme isteği içinde olacaktır. Ayrıca çocukların gelişim özelliği gereği; kavramları hafızalarında tutma yetenekleri, öğrenme merakı ve hızı yüksek seviyededir.

  Toplumsal, ahlakı ve bireysel anlamda kazanmamız gereken "değer"lerin ve kendini ifade etme özgüven, özgün olma becerisinin kazanıldığı dönem; okul öncesi dönemdir. Bu dönemde kazanılan kişisel özellik ve davranışlar bireyin hayatı boyunca yanında olcaktır. Bu noktalara paralel olarak; 3-6 yaş dönemi çocuklarımıza verilecek eğitim; "etkin öğrenme" ile gerçekleşir. Etkin öğrenme de "yaparak ve yaşayarak öğrenme" esastır.

  Merkez olarak felsefemiz ve "3-6 yaş" çocuklara uyguladığımız eğitim sisteminde bu noktaları göz önünde tutuyor;metodumuzda; "oyun, gezi ve gözlem, bireysel ve grup projeleri, masalcı dedeler, çeşitli etkinlikler"i kullanıyoruz

  İletişim

  Telefon:0272 228 14 18

  Adres:Ahmet Karahisarı Kampüsü Şuhut Yolu

  Afyon - Merkez

  Asım Kocabıyık Anaokulu

  Hakkımızda;

  Okulumuz 1996 yılının Aralık ayında; “Bağımsız Anaokulu” statüsünde, tam gün eğitim veren, Afyonkarahisar İli merkezinde ilk ve tek bağımsız anaokulu olarak eğitim- öğretime açılmıştır.

  Okulumuz arazisi, binanın yapımı her şeyi ile hayırsever iş adamı Asım KOCABIYIK tarafından yaptırılarak M.E. B. bağışlanmıştır. Yaklaşık 7000m2 arazi üzerinde 2000 m2 kapalı alan olarak inşa edilmiştir. Bilinen tip projeden olmayıp her sınıf 100 m2 den oluşmaktadır. Her sınıfın içinde 3 adet lavabo ve wc, uyku odaları, oyun salonları vardır.

  1996-2010 yılları aralığında geçen zaman dilimi okulumuz için adeta bir atılım dönemi olarak nitelendirilebilir. Bu dönemde okulumuzun bahçe düzenlemeleri yapılarak bir dışarı yazlık oyun parkı, trafik eğitim parkı, futbol, voleybol ve basket sahaları yapılmıştır. Koridor halı kaplanmış ve koridora bir jimnastik köşesi oluşturulmuştur. 40’a yakın ağaç bitki türü, güller ile yeşillendirilmesi yapılarak değişmiştir.

  Sınıf içi donanımlar da Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğü’nün “Anaokulları ve Anasınıfları” standartlarına uygun hale getirilmiştir.

  Yıl Sonu Gösteri Geceleri, Yıl Sonu Sergileri, eğitim şenlikleri, Mezuniyet Gecelerimiz gibi sosyal etkinliklerimiz, sınıflarımızda bilgisayar ve projeksiyonlarımız, ADLS bağlantısı mevcuttur.

  Toplam 160 öğrenci kapasitesi olan okulumuzun, ilk açıldığı yıl olan 1996 yılında 40 öğrenci ile başladığı eğitim- öğretim kulvarındaki yarışı, yıllara sair düzenli olarak artış göstermiş ve son 2010-2011 eğitim öğretim yılında toplam 176 mevcudu ile devam etmektedir.

  2007 yılı yaz döneminde; okulumuzun halıfleksleri değiştirilerek sınıfların bir kısmı laminat parke bir kısmı da halı kaplanmıştır. 2008 yılı yazında ise uyku odaları yenilenerek laminat parke ile kaplanmıştır.2009 yılında ise iç mekânda bulunan ayakkabılığımız yetmediği için okul girişine yeniden ayakkabılık yapılmıştır. Böylece hem ayakkabılık sorunu hem de okulun girişinin temizlik kalitesi yükseltilmiştir. Ayrıca Asım Kocabıyık Eğitim Vakfının yardımları ile sınıflarda bulunan öğrenci dolapları ve oyuncak dolapları yenilenmiştir.

  2010-2011 eğitim yılı başında çatı olukları yenilendi, yıllardır büyük bir sorun teşkil eden kanalizasyon hattı belediyenin ana şebekesine bağlanılarak sorun giderilmiştir. Okul mevcudu fazlalaştığından dolayı bir sınıf daha açılmıştır ve bu sınıf için gerekli eğitim malzemeleri ve sınıf dolapları eklenmiştir.

  İletişim;

  Telefon:0272 229 11 06

  Adres:Selçuklu Mh. Adnan Kahveci Cd.

  Afyon - Çay

  Cihan Anaokulu

  Hakkımızda;

  Özel Cihan Anaokulu on bin metrekare alan üzerine kurulmuş olup, “Eğitim Çocuğu Sevmekle Başlar ve güvenli ellerde verilir’ ilkesiyle 2001 yılında eğitime başlamıştır. Okulumuz eğitim alanındaki kalitesi, tecrübeli öğretmenleri ve sınıf ablaları, güvenli servis imkânı, Avrupa standartlarına uygun fiziki özellikleri, teknolojiyi yakından takip eden çocukların ilgi, ihtiyaç ve merakları doğrultusunda hazırlanmış sınıf ortamları ile bütünlük sağlamaktadır.

  Okulumuzda altı yaş, beş yaş ve dört yaş sınıfları

  Çocukların vazgeçilmezi her tür oyuncak ve top havuzu ile donatılmış rahat, geniş, ferah iki oyun salonu

  Çocukların müziğe olan ilgilerini ortaya çıkarmak ve geliştirmek için düzenlenmiş müzik odası

  Çocukların enerjilerini rahat boşalttıkları, psikomotor ve bedensel gelişiminin sağlandığı, içerisinde tırmanma blokları, jimnastik blok ve minderleri, tırmanma halatı, basketbol alanı olan spor salonu

  Öğrencilerimiz hayal gücünü ve yeteneklerini sınırsız olarak kullandıkları boyama ve hamur odası

  Çocukların yaş seviyelerine ve gelişimlerine göre düzenlenmiş uyku odaları, *Çağa uygun bilgi ve teknolojinin kullanıldığı yaşlarına uygun eğitici CD lerle ders işledikleri Bilgisayar laboratuarı

  Somut materyallerle İngilizcenin sevdirilerek öğretildiği İngilizce dersliği

  *Ferah ve nezih ortamıyla yemekhanesi

  Cep sineması ve kutlama etkinliklerinin vazgeçilmesi Konferans Salonu

  Velilerimizin ve öğrencilerimizin en çok sevdikleri Şelale bölümü

  Bahçesinde yem yeşil geniş alanı, kum havuzu, oyun parkı, kamelyası ile okulumuz öğrencilerimizin sıcacık yuvasıdır.

  Özel Cihan Anaokulu Fiziki şartları ve eğitime getirdiği anlayışla sadece Afyon’un değil Türkiye’nin gururudur

  BESLENME

  Tam gün eğitim veren Okulumuzda Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltıları verilmektedir. Gıda mühendisimiz tarafından hazırlanan yemek listemiz aylık olarak velilere gönderilmektedir. Öğrencilerimizin gelişimine uygun olarak yemeklerin besin değerleri hesaplanmaktadır. Ayrıca mevsimin her türlü sebzesi çocukların seveceği şekilde hazırlanmakta ve her gün listede mevsimine göre meyve yer almaktadır. Yemeklerimiz kendi mutfağımızda sevgi ile pişirilmekte ve titizlikle sunulmaktadır.

  BRANŞ DERSLERİMİZ VE KULÜP ÇALIŞMALARI

  Öğrencilerimize, müfredata uygun olarak derslerde işlenen Türkçe dil etkinliği, Okuma yazma etkinlikleri, Sanat ve oyun etkinlikleri, Fen ve doğa çalışmalarının yanı sıra branşında uzman eğitimciler tarafından müzik, İngilizce, bilgisayar ve beden eğitimi branş dersleri verilmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişimine katkı sağlayan, özgüvenini geliştiren ilgi, istek,yaş ve yeteneğine uygun bir kulüp içinde yer alabilmektedir.

  KULÜPLERİMİZ

  Drama-Tiyatro Kulübü

  Taekwando Kulübü

  Jimnastik Kulübü

  Halk Oyunları Kulübü

  Müzik Kulübü

  Görsel Sanatlar Kulübü

  SOSYAL FAALİYETLERİMİZ

  Okulumuz sene başında yıllık akademik takvimini hazırlamakta ve velilerimize göndermektedir. Ayrıca ağustos ayından başlayarak periyodik veli toplantılarımız ve birebir veli ziyaretlerimiz ile tanışma ve kaynaşma sağlanarak yapılacak etkinlikler hakkında veli ayrıntılı olarak bilgilendirilmektedir.

  VELİ-ÖĞRENCİ KATILIMLI PROGRAMLARIMIZ

  Veli tanışma kahvaltıları

  Sınıf piknikleri

  Bahar şenliği

  Yılsonu ve mezuniyet programları

  Sergiler

  Boyama Şenliği

  İl genelinde düzenlediğimiz yarışmalar

  Yurt içi ve dışı Gezilerimiz

  Çocuk Eğitimi Seminerleri

  Belirli gün ve haftaları kutlama programları

  (Öğretmenler günü, Tıp bayramı, hemşireler günü, kadınlar ve anneler günü v.b)

  Aşure ve keşkek günleri

  Danışmanlık Hizmetleri

  >ÖĞRENCİ MERKEZLİ PROGRAMLARIMIZ

  Oryantasyon etkinlikleri

  İngilizce şenliği

  Spor Turnuvaları,Yapboz Yarışmaları,Satranç Turnuvaları

  Rehber öğretmenimiz tarafından uygulanan testler

  Şehir günleri

  Ayın Türk Büyüğü

  Davranış Eğitimi ve ödüllendirme günleri

  Tiyatro günleri ve Cep sineması

  Sağlık taramaları

  Hijyen ve beslenme seminerleri

  Doğum günü kutlama ve Dondurma Partileri

  23 Nisan Şenliği

  Ünite gezileri

  >Sivil Savunma Tatbikatı

  Belirli gün ve hafta kutlama etkinlikleri

  Artık materyal proje günleri ve Deney günleri

  Hediyeleşme etkinlikleri

  Yardım Kampanyaları(giyecek, yiyecek, oyuncak. Ve kitap)

  Karne şenliği

  Ata binme ve Ağaç dikme etkinlikleri

  NEDEN ANAOKULU VE NEDEN CİHAN

  3 yaşını doldurmuş her çocuğun yaşıtları arasında eğitim görmesinin, sosyalleşmesinin ve kendini yaşına uygun geliştirmesinin tam zamanıdır. Çocuk, anaokulunda oyun ve arkadaş ihtiyacını karşılayacak, paylaşmayı, işbirliğini ve kurallara göre hareket etmeyi öğrenecektir. Çocuğun aile dışındaki dünyayı tanıması, okul korkusunu yenmesi ve sosyalleşmesi için anaokuluna gönderilmesinde büyük faydalar vardır. Yuva ve anaokulu tecrübesi olan çocuklarda okul korkusunun giderildiği, ödev yapma ve sorumluluk alma alışkanlıklarını edindikleri, özgüvenlerinin doğru geliştiği, dilsel, bedensel, sosyal zekâlarının geliştiği dolayısıyla daha başarılı ve mutlu bireyler oldukları ispat edilmiş bir gerçektir.

  İşte bu nedenle çocuklarımızın geleceği için tecrübeli ve işini seven öğretmenlerin olduğu, donanımlı, güvendiğimiz, birey olarak değer ve fırsatların sunulduğu geniş, hijyenik ve aydınlık ortamı olan bir anaokulu olarak CİHAN ‘ı mutlaka görmeliyiz. Okulumuz Afyon’un ve eğitim gönüllüsü fedakar Afyonluların bir değeridir.Bu imkanlardan faydalanmaya her çocuğumuz layıktır Sizler gözbebeğiniz olan çocuklarınızı güvenle bize teslim ettiğinizde artık biz kocaman bir CİHAN AİLESİ olmaktayız.

  İletişim;

  Telefon:0272 216 67 75

  Adres:Konya Karayolu 5.Km

  Afyon - Merkez

  Çağdaş Anaokulu

  İletişim

  Telefon:0272 214 04 17

  Adres:Dervişpaşa Mh. Gazlıgöl Cad.Aşkar Apt. No 100

  Afyon - Merkez

  Dinar 125.Yıl Anaokulu

  İletişim

  Telefon:0272 353 33 65

  Adres:Hürriyet Mahallesi Gerenlik Caddesi Kanal Yanı

  Afyon - Dinar

  Emirdağ Merkez Anaokulu

  Hakkımızda;

  Okulumuz 2003–2004 Eğitim Öğretim Yılında Öğretime açılmıştır.

  Okulumuzda kadrolu öğretmenler eşliğinde 4 derslikte eğitim öğretim yapılmakta, her ay bir güncel sinema, dönemde enaz 2 adet Hacivat karagöz ve illüzyon gösterileri, jimnastik aletli çok amaçlı 70m2 lik oyun odası salonumuz, yaklaşık 250 adet Okul öncesi çocuk hikâyesi, sesli bilgisayardan görsel destekli hikâyeler, boyama, sayamayacağımız kadar oyun grupları, 80 m2 lik kapalı oyun parkı,30m2 lik kum havuzu ve oyuncakları, hijyenik ortam sembolü beyaz bayraklı, her sınıfımızda hava temizleme ve nemlendirme makineleri, sabah kahvaltısı- öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı vererek, eğitim öğretimdedir

  İletişim

  Telefon:0272 442 63 23

  Adres:Suvermez Yolu Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Karşısı

  Afyon - Emirdağ

  Evim Sevgi Dünyasi Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0272 213 53 54

  Adres:Dumlupınar Mah. Mehmet Sait Cad. No:17

  Afyon - Merkez

  Gül Bahçesi Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0272 216 22 83

  Adres:Özel Afyon Gülbahçesi Anaokulu, Ali İhsan Paşa Mah. Veysel Eroğlu Cad. No: 29

  Afyon - Merkez

  Hacı Döne Demirel Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0272 341 26 73

  Adres:Tepecik Mahallesi Temel Eğitim Sokak

  Afyon - İşcehisar

  Hatice Turan Anaokulu

  Hakkımızda;

  Okulumuz, okul öncesi çağı çocuklarına eğitim vermek amacı ile 12.09.2003 tarihinde ilçemizin ilk ve tek okulöncesi kurumu olarak eğitim-öğretime başlamıştır. Binamız Murat Cem TURAN tarafından annesi Hatice TURAN adına 2003 yılında yapılmış olup Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmiştir.

  Hatice Turan Anaokulu Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Yıldız Tipi’ proje kapsamında yapılmıştır. Hatice Turan Anaokulu Afyon Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü`ne bağlı bir okuldur. Okulumuzda 5 derslik,1 çok amaçlı salon,1 mutfak,1 depo,1 müdür ve 1 müdür yardımcısı odası bulunmaktadır.Okulumuz 37-66 aylık çocuklara gelişim özellikleri doğrultusunda eğitim vermektedir.Alanında en iyiyi amaçlayan okulumuz her çocuğun ayrı bir birey,çok özel ve çok değerli olduğu bilinciyle çalışmaktadır.

  İletişim;

  Telefon:0272 512 50 36

  Adres:Ece Mahallesi Kız Meslek Lisesi Arkası

  Afyon - Sandıklı

  Has Bahçe Çocuk Cenneti

  Hakkımızda;

  Okul öncesi eğitimi alan çocuklar ilköğretime başladıklarında temel yaşam becerilerini daha önceden kavradıkları için öğretim alanında daha hızlı ilerlemekte ve başarılı olmaktadırlar. Doğru karar vermektedirler. İfade becerileri, sosyal becerileri gelişmiş durumdadır. Kendilerin savunabilir, sorgular, deneme yanılma yöntemine açıktırlar. Ben yaparım! Demekten kaçınmazlar. Sorunlarla başa çıkabilirler. 2-6 YAŞ arası çocukların gelişimlerini destekleyerek sosyal sorumluluklarına bağlı, yenilikçi, bilimsel düşünebilen, kendini ifade edebilen, öğrenmeyi öğrenen, ilköğretime hazır bulunuşluluğu yüksek bireyler yetiştirmektir.

  VİZYONUMUZ;

  BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİMİZ YOLDA

  Ailelerimizinde katkılarıyla en değerli varlığımız olan çocuklarımızı bilgili, becerikli, sevgi dolu birer birey olarak;

  DEĞERLERMİZ'in ışığında,

  İşbirliği - Güven

  Sevgi - Şevkat

  Sabır - Hoşgörü

  Doğruluk - Dürüstlük

  okula ve hayata hazırlamaktır.

  HABAHÇE ÇOCUK CENNETİ 'nde tüm çalışmalar ve programlar öğrencilerin araştırmacı, bilgi işleyen, başkalarını önemseyen, açık fikirli ve dengeli bireyler olarak yetişmeleri için hazırlanmıştır.

  MİZYONUMUZ

  Özel HASBAHÇE ÇOCUK CENNETİ geleceğimizin teminatı olarak çocuklarımızı gülen gözlerle bakabilen hoşgörülü, sevgi dolu, paylaşımcı kendisiyle ve çevresiyle barışık kişisel farklılıklarıyla başarıya yönelmiş çağa ayak uydurup alanında lider tam donanımlı bireyler yetiştirmek.

  İletişim;

  Telefon:0272 512 50 36

  Adres:Fevzi Çakmak Mah.Mimar Sinan Cad. No:12

  Afyon - Erkmen

  İlk Adım kreşi

  İletişim;

  Telefon:0272 353 68 43

  Adres:Cemil Bey Sok. No:8

  Afyon - Merkez

  Küçük Şeyler Anaokulu

  Hakkımızda;

  Küçük Şeyler Anaokulu, 2006 yılında Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzm. Psi. Süleyman Hecebil tarafından çocuklar için yola çıkarılmış bir projedir. Anaokulu (okul öncesi dönem) çağı insan yaşamı için en kritik dönemdir: Kişiliğin biçimlendiği, bireyin kendisi, yakın çevresi ve dünya hakkında kararlar verdiği, yaratıcılığın, merakın ve öğrenme hızının en yüksek olduğu dönem...

  Eğitim, araştırma, deneyim ile kazandığımız birikimlerimizi Küçük Şeyler Anaokulları aracılığı ile toplumuzla paylaşmak, ülkemizin dört bir yerindeki aile ve çocuklara taşımak istedik. Bunu aynı zamanda toplumumuza bir vatandaşlık görevi olarak da gördüğümüzü gururla ifade ediyoruz.

  15 ilde hizmet veren 24 okulumuzla Anaokul eğitimindeki alışkanlıkları, standartları değiştirmeye devam ediyoruz. Tüm okullarımızın öğretmen seçimlerinden, yönetici seçimlerine, günlük, haftalık planlardan yemek menüsüne, aile eğitimlerine ve öğretmen eğitimlerine kadar tüm süreçlerine katkı yapıyoruz. Okullarımızla sadece bir tabela (isim logo) ortaklığı değil tam bir işbirliği ve partnerlik yapıyoruz. Çünkü biz bu faaliyetimizle çocuklara ve ailelere söz vermiş olmanın bilincindeyiz ve bu sorumluluğu keyifle, onurla ve başarıyla taşıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Küçük Şeyler Anaokulu markasıyla eli ve yüreği temiz dostlarımızla eğitim dünyasında söz sahibi olmaya devam edeceğiz. Kısa bir süre sonra anaokullarımızın devamı olan ilköğretim ve lise eğitimi veren okullarımızla hizmet alanımızı genişleteceğiz. YÖNDER markasıyla İlköğretim ve Lise eğitimi verecek okullarımızda klasik eğitim kavramlarının dışında ve öğrencilerini sonu "S" ile biten sınavlara hazırlamayan bir okul projesiyle veli ve öğrencilerimize nefes aldıracağız.

  Ülkemizin aydınlık geleceğine birlikte katkı yapabilmek dileği ile

  Eğitim Sistemimiz;

  Özgün bir programdır.

  Bilim ve sanat temellidir.

  Çocuk merkezlidir.

  Yaratıcılık ön plandadır.

  Çocuklarda, ilgi, merak ve araştırma isteklerini artırmayı ve geliştirmeyi hedefler.

  Aile katılımı önemlidir.

  Çocuğun çok yönlü gelişimi esastır.

  2-6 yaş grubu için, Türkiye'nin her yerinde uygulanabilir bir programdır.

  Çocuğun özgürce deneyimler kazanabilmesine olanak tanıyan fırsatlar sunar.

  Tüm gruplara yoğun yabancı dil etkinliği içeren bir programdır.

  İletişim;

  Telefon:0272 214 40 48

  Adres:Çetinkaya Mah. İstasyon Cad. No:15 Çayırbağ

  Afyon - Merkez

  Masal Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:

  Adres:Aliihsan Paşa Mahallesi

  Afyon - Merkez

  Melek Sultan Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0272 631 34 04

  Adres:Bahçelievler Mah.Yılmaz Altan Cad.No:58

  Afyon - Çay

  Methiye Dumlu Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0272 212 13 03

  Adres:Mevlana Mah. Türbe Cad. No:15

  Afyon - Merkez

  Nartanesi Anaokulu

  Hakkımızda;

  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak eğitim veren Özel Nar Tanesi Ana Okulu, Afyonkarahisar'ın tüm mahallelerinde ikamet eden ebeveynler için yepyeni bir anlayışla 3-6 yaş grubu çocukları bulunan ebeveynlerimizin Özel Anaokulu ve kreş ihtiyaçlarına cevap olacak bir Özel Okul Öncesi eğitim kurumudur...

  Anaokulumuza, Gazlıgöl Caddesi üzerinden Filli Kavşak civar Opet Petrol İstasyonunun yan yolundan ulaşabilirsiniz. İki bloktan oluşan kampusümüzün bir şu anda son derece profesyonel bir şekilde dizayn edilmiş olan bir blokunda sizlere hizmet veriyoruz.

  350 m2 arsa üzerine kurulan anaokulu kompleksimizde, geniş oyun bahçesi, 2 çok amaçlı oyun salonu, 4 faaliyet odası, 2 uyku odası, dasn ve müzik odası ve konferans salonu bulunmaktadır.

  Yepyeni ve hijyenik mutfağımızda olabildiğince doğal süt, sebzelerle hazırlanan yemeklerimiz çocuklarımızın fiziksel gelişimlerini de olumlu yönde etkileyecektir.Geniş bahçemizde çocuklarımız tamamen doğal bir ortamda her gün açık hava oyunları ile hem eğlenecek hem de toprakla tanışıp sebze bahçemizdeki bitkileri, yedikleri yiyeceklerin nasıl büyüdüklerini görüp gelişimi ve değişimi fark edeceklerdir.

  Eğitim kadromuz, üniversitelerin Psikoloji ve çocuk gelişimi bölümünden ve Meslek Liseleri çocuk gelişimi mezunu Usta Öğreticilerden oluşmaktadır. Sevgi dolu, bilgili ve tecrübeli uzman eğitim kadromuz çocuklarımızı okula alıştırmak, sevdirmek, yeteneklerini ortaya çıkartıp gelişmelerine olanak sağlamak için gerekli donanıma sahip eğitimcilerdir.

  PROGRAMLARIMIZ

  Okulumuzda hafta içi hergün 08.00- 17.30 arası tam gün eğitim yapılmaktadır.

  Tam Gün 08.00 - 17.30 arası yemekli (Kahvaltı, Öğle yemeği, İkindi kahvaltısı)

  Yarım gün Sabah 08.00 - 13.30 arası yemekli. (Kahvaltı, Öğle yemeği)

  Yarım gün Öğle 12.00 - 17.30 arası yemekli. (Öğle yemeği, İkindi kahvaltısı)

  Okulumuz resmi tatiller dışında açıktır.

  İletişim;

  Telefon:0272 214 04 17

  Adres:Gazlıgöl cad. No:100

  Afyon - Merkez

  Methiye Dumlu Anaokulu

  Hakkımızda;

  Okulumuz 01 Eylül 2008 tarihinde ilimizin 4. bağımsız anaokulu olarak eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuzun arsası Afyonkarahisar belediyesi adına kayıtlı iken Afyonkarahisar İl Özel İdaresi adına Kamu Kurumlarının bedelsiz devri işlemiyle "Tip proje" olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılmıştır. Afyonkarahisar İli İsçehisar İlçesinde bulunan bağımsız anaokulundan sonra 2.aynı tip anaokulu olma özelliğini taşımaktadır. Toplam 3590 m2 arazi üzerinde 532m2 kapalı alan olarak inşa edilmiştir. tek katlı ve üç derslikli olan okulumuz tam gün uygulamada toplam 60 öğrenci kapasitesine sahiptir. Okulumuza İl Milli Eğitim Müdürlüğü Komisyonu kararı ile Nasreddin Hoca Anaokulu adı verilmiştir.

  İletişim;

  Telefon:0272 229 11 30

  Adres:Çetinkaya Mahallesi

  Afyon - Merkez

  Nene Hatun Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0272 217 27 00

  Adres:Esentepe Mah. 103. Sok No: 17

  Afyon - Merkez

  Pembe Mavi Yuvam Anaokulu

  Hakkımızda;

  M.E.B BAĞLI ;

  Kurumumuz M.E.B öngördüğü fiziksel şartlara, yönetmelik ve müfredata uygun olarak düzenlenmiştir.

  Pembe Mavi Yuvam Anaokulunda M.E.B müfettişleri tarafından gözetim ve denetiminde eğitim verilmektedir

  TECRÜBELİ BRANŞ ÖĞRETMENLERİ ;

  Kurumumuzda çalışmakta olan öğretmenlerimiz çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunu , alanlarında deneyimli , güler yüzlü , sevecen, özveriyle çalışan , çocuklarla ilişkileri kuvvetli kişilerdir.

  VELİ BEKLEME SALONU ;

  Velilerin çocukları almaya geldiklerinde çocuklarını bekleyebilecekleri , kamera sistemiyle ekrandan çocuklarını izleyebilecekleri bir lobidir.

  PEDAGOG GÖZETİMİ VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ;

  Kurumumuzda sürekli olarak pedagog bulunacak ve çocuklarınız uzman gözetiminde olacaklar. Velilerimize çocukları ile ilgili sorunlarında pedagog umuz tarafından psikolojik danışmanlık verilecektir

  SİNEMA TİYATRO KONFERANS SALONU;

  Bu salonumuzda çocukları belli sürelerde sinema gösterimi, sahnemizde; tiyatro, drama, pandomim vb. etkinlikler yapılacaktır.Aynı zamanda bu salonumuzda belli dönemlerde veli toplantılarımız , velilerimize çocuk gelişimi ve eğitimi, çocuk psikolojisi , anne çocuk sağlığı vb. konularda konferans verilmek için kullanılacaktır.

  KIŞ OYUN BAHÇESİ;

  Çocukların kışında eğlenceli zamanlar geçirmesi amacı ile kurumumuzun alt katında oyun bahçesi bulunuyor.Kış bahçemizde büyük bir top havuzu, evcilik köşesi ve oyuncakları , çocukların bedensel gelişimleri için çocuk jimnastik aletleri, binebilecekleri araba , bale derslerinin yapılacağı aynalı bar ,trambolin ve dinlenme köşesi vardır.

  PARK (AÇIK OYUN ALANI);

  Binanın yan tarafında bulunan çocukların rahat , güvenli hareket edebilecekleri öğretmen gözetiminde eğlenebilecekleri bir alandır. Parkımız tamamıyla gerçek çim alan olup çocuklarımızın zarar görmeyeceği bir alan olarak tasarlanmıştır.Parkımızda kaydırak, salıncak, zıpzıplar ,büyük park oyuncakları vb. bulunmaktadır.

  UYKU ODASI;

  Uyku odamızda 2-5 yaş grubu çocuklarımızın ve uyku alışkanlığı olan çocuklarımızın dinlenmelerini sağlayacak, her çocuğun kendine ait yatağının olduğu düzenli ve hijyenik bir alandır.

  Aktiviteler;

  ANA DİL ETKİNLİĞİ

  a) Konu ile ilgili sohbet

  b) Hikaye

  c) Parmak Oyunu , Tekerlemeler

  d) Şiir

  e) Bilmeceler

  SANAT ÇALIŞMALARI

  a) Kesme,katlama,yapıştırma çalışması

  b) Serbest ve sınırlı boya çalışması

  c) Parmak boyası ve sulu boya çalışması

  d) Artık materyal çalışması

  OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMASI

  a) Dergi çalışmaları

  b) Çizgi çalışmaları

  c) Kavram Çalışmaları

  1- Sayılar

  - Ritmik sayma çalışmaları

  - Sayıları tanıma

  - Basit toplama çıkarma

  2- Şekiller (daire,kare,vb)

  3- Renkler (ana ve ara renkler)

  4- Boyut (büyük,küçük,vb)

  5- Yön (sağ,sol vb)

  6- Mekan (içinde,dışında vb)

  OYUN ETKİNLİĞİ

  a) Serbest oyun : Çocuklar kendi istek ve ilgileri doğrultusunda seçtikleri ilgi köşelerinde çeşitli materyallerle arkadaşlarıyla oynarlar.

  b) Hareketli ve kurallı oyun : Öğretmenin yönlendirilmesiyle gün içerisinde çeşitli oyunlar oynanır.

  MÜZİK ETKİNLİĞİ

  a) Ritm çalışmaları ve şarkı öğrenimi.

  b) Çeşitli seslerin dinletilmesi çocuk şarkılarının dinletilmesi.

  c) Rond Çalışması

  DRAMA VE DRAMATİZASYON ÇALIŞMALARI

  Şarkıların,şiirlerin hikayelerin,öykülerin doğaçlama yoluyla canlandırılarak aktarılması.

  FEN VE DOĞA ÇALIŞMALARI

  Ünitelerle ilgili olarak inceleme,gözlem ve deney çalışmaları yapılır.

  Bu etkinlikler;

  Deneyler

  Hayvan Besleme

  İnceleme Gezileri

  Sınıfa konuk çağırma fen ve doğa köşesinde bulunan(büyüteç,mikroskob,terazi,tartı,kavramlar vb.) metaryellerle yapılan çalışmalardır.

  Bu etkinlikler çocukların;

  Bilimsel düşünmelerini

  Merak duygularını

  Yaparak yaşayarak öğrenmelerini

  Gözlem ve Deney yeteneklerini geliştirmelerini

  Neden-Sonuç ilişkilerini kurmalarını ve problem çözme becerilerini

  Yeni fikir üretebilmelerini

  Kendi bedenlerini tanımalarını

  Gelecekteki eğitim dönemi için gerekli olan temel fen bilgisi kavramlarını geliştirmelerini sağlar.

  ZEKA GELİŞTİRİCİ OYUNLAR

  Çocukların sınıf içerisinde beden,zeka,dil,zihin gelişimleri için öğretmenleri eşliğinde

  - Bul Tak

  - Puzzle

  - Eşleştirme

  - Beceri Küpü

  - Kavram geliştirici etkinlik vb.

  Her yaş grubuna uygun oyunlarla eğitim verilmektedir.

  NOT:Anasınıfı programının uygulanmasında çocukların yaş seviyeleri,ilgi,istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulduğundan yapılan çalışmalarda esneklik söz konusudur.

  BRANŞ DERSLERİ

  İNGİLİZCE

  Her yaş grubuna uygun olarak eğitimini almış öğretmenler tarafından ingilizce eğitimi setleriyle çocuklarımıza hergün ingilizce eğitimi verilmektedir.

  BİLGİSAYAR

  Okulumuzun etkinlik odasında bulunan bilgisayar köşesinde çocuklarımızın bilgisayarı tanımalarına yardımcı olunmaktadır.Bilgisayarda eğitici oyunlarla beraber araştırmaya yöneleceklerdir.

  Bale,Folklor,Modern Dans,Latin Dansları..vb

  Satranç Eğitimi

  Yaratıcı Drama Etkinlikleri

  RESİM VE SERAMİK ÇALIŞMALARI

  Çocukların küçük kaslarının gelişimini sağlamak amacıyla kil,tuz seramiği,talaş hamuru,seramik baskı vb etkinlikler yapılacaktır..

  İletişim;

  Telefon:0272 217 59 57

  Adres:Gazi Mahallesi 131. Sokak No:11

  Afyon - Merkez

  Sultandağı Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0272 656 19 20

  Adres:Kayran Mah.Merkez Sağlık Ocağı Yanı Mehmet Akif Ersoy Sokak No:1

  Afyon - Sultandağı

  Şerife Memiş Uçar Anaokulu

  Hakkımızda;

  Okulumuz ilk olarak 19/10/1989 yılında “Şerife Memiş Uçar İlkokulu” adı altında açılmış olup,2005-2006 Eğitim ve Öğretim yılının 1.Döneminde anaokuluna çevrilmiştir. Ve 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılının 2.döneminde eğitim ve öğretime başlamıştır. Şu anda da devam etmektedir. Okulumuzun adı arsayı bağışlayan Şerife –Memiş UÇAR çiftinden gelmektedir.

  İletişim;

  Telefon:0272 421 32 50

  Adres:Çamlık Mah. Halil Atalan Cad.

  Afyon - Dazkırı

  Şirinlerim kreş ve Gündüz Bakım Evi

  İletişim;

  Telefon:0272 212 51 56

  Adres:Mehmet Sait Cad. No:10

  Afyon - Dumlupınar

  24 Eylül Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0272 612 90 40

  Adres:24 Eylül Anaokulu Malazgirt Mahallesi

  Afyon - Bolvadin

  Anahtar kelimeler;

  Afyon kreşleri, Afyon'daki kreşler, Afyon kreş, Afyon kreşler, Afyon anaokulu, Afyon özel anaokulu, Afyon'daki özel anaokulları, Afyon'daki anaokullarının telefonları; Afyon'daki kreşlerin telefon numaraları, Afyon'daki kreşlerin adresleri,

  Bolvadin kreşleri, Bolvadin'deki kreşler, Bolvadin kreş, Bolvadin kreşler, Bolvadin anaokulu, Bolvadin özel anaokulu, Bolvadin'deki özel anaokulları, Bolvadin'deki anaokullarının telefonları; Bolvadin'deki kreşlerin telefon numaraları, Bolvadin'deki kreşlerin adresleri,

  Dumlupınar kreşleri, Dumlupınar'daki kreşler, Dumlupınar kreş, Dumlupınar kreşler, Dumlupınar anaokulu, Dumlupınar özel anaokulu, Dumlupınar'daki özel anaokulları, Dumlupınar'daki anaokullarının telefonları; Dumlupınar'daki kreşlerin telefon numaraları, Dumlupınar'daki kreşlerin adresleri,

  Dazkırı kreşleri, Dazkırı'daki kreşler, Dazkırı kreş, Dazkırı kreşler, Dazkırı anaokulu, Dazkırı özel anaokulu, Dazkırı'daki özel anaokulları, Dazkırı'daki anaokullarının telefonları; Dazkırı'daki kreşlerin telefon numaraları, Dazkırı'daki kreşlerin adresleri,

  Çay kreşleri, Çay'daki kreşler, Çay kreş, Çay kreşler, Çay anaokulu, Çay özel anaokulu, Çay'daki özel anaokulları, Çay'daki anaokullarının telefonları; Çay'daki kreşlerin telefon numaraları, Çay'daki kreşlerin adresleri,

  Erkmen kreşleri, Erkmen'daki kreşler, Erkmen kreş, Erkmen kreşler, Erkmen anaokulu, Erkmen özel anaokulu, Erkmen'daki özel anaokulları, Erkmen'daki anaokullarının telefonları; Erkmen'daki kreşlerin telefon numaraları, Erkmen'daki kreşlerin adresleri,

  Emirdağ kreşleri, Emirdağ'daki kreşler, Emirdağ kreş, Emirdağ kreşler, Emirdağ anaokulu, Emirdağ özel anaokulu, Emirdağ'daki özel anaokulları, Emirdağ'daki anaokullarının telefonları; Emirdağ'daki kreşlerin telefon numaraları, Emirdağ'daki kreşlerin adresleri,

  İşcehisar kreşleri, İşcehisar'daki kreşler, İşcehisar kreş, İşcehisar kreşler, İşcehisar anaokulu, İşcehisar özel anaokulu, İşcehisar'daki özel anaokulları, İşcehisar'daki anaokullarının telefonları; İşcehisar'daki kreşlerin telefon numaraları, İşcehisar'daki kreşlerin adresleri,

  Dinar kreşleri, Dinar'daki kreşler, Dinar kreş, Dinar kreşler, Dinar anaokulu, Dinar özel anaokulu, Dinar'daki özel anaokulları, Dinar'daki anaokullarının telefonları; Dinar'daki kreşlerin telefon numaraları, Dinar'daki kreşlerin adresleri,