AYDIN KREŞ ve ANAOKULLARI
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Kreşler   >   Aydın Kreşleri

  AYDIN KREŞ ve ANAOKULLARI

              Okuloncesihersey.net ekibi sizin için Aydın ilindeki kreş ve anaokullarının listesini çıkardı.

              Bu sayfada kreşlerin isim isim listesi verilmiştir. Kreş veya anaokulunun ismine tıkladığınız zaman ayrıntılı olarak bilgileri karşınıza çıkacaktır.

              Aydın ilindeki kreş ve anaokullarının açık adresleri, telefon bilgileri standart olarak verilmiştir. Bunlara ekstra olarak kreş ve anaokullarının internet siteleri mevcut ise ve ulaşılabilmişse ayrıntılı olarak bilgileri, fiziki koşulları, dersleri, eğitim felsefeleri,kurucularının yazıları, vizyon ve misyonları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

              Okuloncesihersey.net ekibi bu sayfayı hazırlarken sizlerin Aydın ilindeki kreş ve anaokullarını ararken fazla zaman kaybetmemeniz ve gözünüzden kaçan kreş veya anaokulunun kalmamasını hedeflemiştir. Bu sayfa sayesinde bir çok kreş veya anaokulunu kıyaslarken onlarda internet sayfası açmanıza ve aramanıza gerek kalmayacaktır.

  AYDINYILDIZ ANAOKULU

  Hakkımızda;

  HEDEFLERİMİZ VE İLKELERİMİZ

  Özel Aydınyıldız Anaokulu’nda öğrencilerin; kendisiyle ve çevresiyle barışık,sorumluluk sahibi,paylaşımcı,yaratıcı,özgüvenli,insani ve ahlaki değerleri yüksek,farklılıklara saygılı, dünya vatandaşı olmaya aday,sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesi hedeflenir.

  Geleceğimizin Aydınlık yetişkinleri, Her ailenin en değerli varlığı çocuklarımız Özel Aydınyıldız Anaokulunda ışıldamaya başlar.

  Sevgi,Saygı,Eşitlik ve Şeffaflık olmak üzere 4 temel ilke üzerine kurulan anaokulumuzda öğrencilerimiz ilköğretime ve hayata en iyi şekilde hazırlanır.

  EĞİTİM

  Eğitimcilerimiz, alan mezunu ve yaş gruplarında uzmanlaşmış öğretmenlerdir.

  Farklı yaşlarda farklı öğretmenlerle daha geniş açılardan bakmayı öğrenen öğrencilerimiz değişen şartlara ve farklılıklara kolay uyum sağlayabilmekte aynı zamanda bağımlılık geliştirmemektedirler.

  3 Yaş-4 Yaş-5 Yaş ve 6 Yaş (İlkokula Hazırlık) sınıflarımız vardır.Birden fazla açılan sınıflarda doğum tarihleri (aylar) dikkate alınarak öğrenciler sınıflara yerleştirilir.

  Tüm Yaş gruplarının Eğitim Programları pekiştirirken,birbirini tamamlayan ve genişleyen bir program şeklindedir. Bu program hazırlanırken çocukların yaş özellikleri ve ihtiyaçları,gelişim hızları,farklı öğrenme biçimleri dikkate alınarak hazırlanmaktadır.4 Yaşlarda 2. Dönem giriş yapılan ağırlıklı olarak 5 ve 6 Yaş (İlkokula Hazırlık) gruplarımızda uygulanan Aktif Öğrenme Modeli ve Teknikleriyle öğrencilerimiz özgüvenleri yüksek, kendini iyi ifade edebilen bireyler olarak yetişirler.

  5 Yaş ve 6 Yaş (İlkokula Hazırlık) sınıflarımızda Okuma Yazmaya Hazırlık Dersi ilkokul öğretmeni denetiminde işlenmektedir.

  Sadece 3 yaş gruplarımızda eğitim yarım gün veya tam gün olarak verilmektedir. 3 Yaş tam günlerde öğleden sonra uyku vardır.Yarım gün uygulaması sadece sabahtan öğleye kadardır. Bu yaş gruplarımızda Türkçe dil etkinliği,Sanat etkinliği,Serbest zaman etkinliği,Kavram etkinliği,Oyun ve hareket etkinliği ,Sosyal etkinlik olarak İngilizce, Müzik,Ritmik Jimnastik etkinliği vardır.

  4 Yaş gruplarımızda 45-50 dk arası dinlenme uygulaması vardır.4 Yaş-5 Yaş ve 6 Yaş (İlkokula Hazırlık) sınıflarımızda eğitim sadece tam gündür.Bu yaş gruplarımızda Türkçe dil etkinliği,Sanat etkinlikliği,Drama etkinliği,Serbest zaman etkinliği,Oyun ve Hareket etkinliği,Okuma Yazmaya Hazırlık etkinliği,Fen ve Doğa etkinliği ve Matematik etkinliği vardır.

  4 yaş gruplarımızda Sosyal etkinlik olarak İngilizce, Müzik ve Beden Eğitimi vardır. 5 Yaş ve 6 Yaş (İlkokula Hazırlık) sınıflarımızda bunlara ek olarak Satranç dersi vardır. Her yıl Geleneksel hale gelen Satranç şenliğimize 5 ve 6 yaşındaki öğrenciler katılmaktadır.

  Okulumuzda Eğitim 10 aydır.Bu süre 01 Eylül de başlar ve 30 Haziran da sona erer.Okulumuz 1 Temmuzdan geçerli olmak üzere 1,5 ay kapalıdır.15 Ağustosta açılan okulumuzda Ağustos ayının son 2 haftasında yeni dönemde ilk kez okulumuzda başlayacak öğrencilere Alıştırma programı uygulanır.

  1 Temmuz-15 Ağustos arasında boyunca okulumuzu ziyaret etmek isteyen velilerimiz için hafta içi belli saatlerde görevli personel bulunmaktadır. Bu personel Sabahtan 10:30-13:30 arası öğleden sonra 17:00-20:00 arası okulda bulunmaktadır.

  ÇALIŞMA SAATLERİ/GÜNLERİ VE ÖĞRENCİ GELİŞ /GİDİŞLERİ

  Okulumuz sabah 07:30 da açılır, 18:30 da kapanır.

  Sabah 07:30-08:00 arası gelen öğrenciler nöbetçi öğretmen tarafından karşılanır.

  08:00-09:00 arası okula gelen öğrenci sınıf öğretmeni tarafından karşılanır.

  09:00 dan sonra gelen öğrenci idare tarafından karşılanarak sınıfına yönlendirilir.

  Akşam üzeri saat 16:00 dan itibaren velilerimizi nöbetçi öğretmen karşılar ve sınıflara giden öğrenci ile ilgili bilgi verir. Sınıf öğretmeni öğrencisini sınıftan uğurlar.

  Servisli öğrencilerimiz Servis öğretmeni tarafından teslim alınır ve teslim edilir.

  Yaz ve Kış saat uygulamalarımızda farklılık yoktur.

  Eğitim programı sabah 09:00 da başlar ve 16:00 da sona erer.

  9:00 dan önce ve 16:00 dan sonra Serbest Zaman Etkinliği uygulanır. Bu etkinlikte Öğrencilerimiz Öğretmen gözetiminde bireysel veya küçük gruplar şeklinde oyun oynarlar.

  KAYIT-KABUL

  Bir sonraki sezonun kayıt yenileme işlemleri ve yeni kayıt alımları 01 Nisan da başlar.

  Kayıtlarımız kontenjan dahilinde tüm sezon devam etmektedir.

  Okulumuza ilk kez başlayacak tüm öğrencilere alıştırma programı uygulanmaktadır. Bu sürede öğrencimiz misafir öğrencidir.

  2013-2014 eğitim sezonu için kayıt yaptıran ve ilk kez okulumuza gelecek öğrencilerin alıştırma programı 19 Ağustos 2013 Pazartesi başlayacak ve 29 Ağustos 2013 Perşembe günü sona erecektir.

  Kontenjan dahilinde, Eğitim sezonu açıldıktan sonra aramıza katılan her öğrenciye yeni bir alıştırma programı hazırlanır.

  Alıştırma programı devam ederken öğrencilerin kayıt evrakları tamamlatılır. Alıştırma programının bitimiyle öğrencinin resmi girişi yapılır.

  2013-2014 Okul Öncesi Eğitim ve Öğretim Yılı 02 Eylül 2013 Pazartesi başlayacaktır.

  VELİ-ÖĞRETMEN-YÖNETİM İLETİŞİMİ

  Öğretmenlerimiz günlük olarak öğrenciye ait iletişim defteri ile öğrenci hakkında bilgi paylaşımında bulunurlar.İletişim defteri günlük olarak eve gider- gelir. Velilerimizde notlarını bu defter ile iletirler.

  Gün içinde telefonla öğretmenlerimize not iletmek isterseniz idareye not bırakabilir veya uygunsa öğretmenimizle görüşebilirsiniz.

  Eğitim sezonu başında yapılan Veli tanışma toplantısı dışında 1. ve 2. Dönemlerin ortalarında birer kez olmak üzere hafta sonları veli toplantılarımız düzenlenir. Bu toplantılar; her veliye 20 şer dakika ayrılan bireysel değerlendirme toplantılarıdır. Ayrıca hafta içi bireysel görüşme talepleriniz olursa, size daha iyi hizmet verebilmek için öğretmenimizin uygun olduğu sosyal etkinlik saatlerinde, birkaç gün öncesinden randevu alarak görüşme yapabilirsiniz.

  Velilerimiz; Aylık Eğitim programlarımıza,yemek listelerimize,sosyal etkinliklere ait aylık bültenlerimize, Web sayfamızdaki Veli girişinden kendilerine verilen şifre ile ulaşırlar.Ayrıca Web sayfamızdaki duyurulardan yıl içinde yapılan tüm organizasyonları takip edebilirler.

  İletişim;

  Telefon 0 256 219 44 36

  İl - İlçe Aydın KUŞADASI

  Adres: Adres: Girne Mahallesi Şair Ömer Bulvarı 2233 Sokak No:12

  BOZDOĞAN ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 414 38 56

  İl - İlçe Aydın BOZDOĞAN

  Adres: Yeni Mah. Ensüstri Sok 09760

  CİHAN ÇELİKSOY ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 612 78 35

  İl - İlçe Aydın KUŞADASI

  Adres: Cami Atik Mh Yalçın Sok

  ÇİÇEK BAHÇESİ KREŞİ

  İletişim;

  Telefon 2568116434

  2568353640 İl - İlçe Aydın

  Adres: hisar mah. a.menderes bul.2251 sok.hillside vill.no:1 didim aydın

  ÇİTLENBİK KREŞ

  İletişim;

  Telefon 0256 813 60 21

  İl - İlçe Aydın

  Adres: Yeni mh. 864 sokak Cemevi yanı Didim

  ÇOCUKLARIN RÜYASI KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ

  Amaçlarımız;

  İnsan Zekasının % 60 – 70’ inin gelişimi 3-6 yaş arası bu dönemde tamamlanır. 0 – 6 yaş insan kişiliğinin temelinin atıldığı dönemdir. Okul öncesi dönemde alınan eğitim insanı ömür boyu temsil eder.

  Bir toplumun hayat tarzını o toplumdaki çocuk yetiştirme anlayışı ve yöntemleri belirler. Bu yöntemler toplumsal yaşamın kaynaştırıcı gücü ve mayasıdır.

  Bizler bu mayada evrensel olan tek duyguyu ön plana çıkarıyoruz SEVGİ. Sevgiyle her şey çözülür. Severek öğretelim, sevmeyi ve sevgiyi öğretelim. Diğerleri çok kolay öğretilir.

  Sevgi dolu, özgür, bağımsız, kendine güvenen, arkadaşlarına saygılı, haklarını bilen ve koruyan, düşüncelerini açıklayan, imrenilen örnek insan olarak yetişmelerini el birliği ile sağlayalım.

  Çocukların fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerini düzenli ve sağlıklı bir ortam içinde, toplumun geleneklerini ve kültürel özelliklerini dikkate alarak çocuklarımıza ATATÜRK, VATAN, MİLLET, BAYRAK sevgisini kazandırma amacını taşıyarak onların MİLLİ, MANEVİ, AHLAKİ, KÜLTÜREL ve İNSANİ DEĞERLERE bağlı olarak yetişmelerine yardımcı olmak istiyoruz.

  Bizlerin gün boyunca her çocuğun yetişmesinde özellikle dikkat ettiğimiz maddeler:

  1. Bağımsız fakat saygılı

  2. Özgür fakat sınırlarını bilen

  3. Özgüvenli atılımcı ve sorgulayan

  4. Temel davranış ve alışkanlıkları kazanan

  5. Haklarını araştıran, koruyan fakat başkalarının haklarına da saygı gösteren

  6. Her türlü sosyal etkinliğe isteyerek katılıp, yeteneklerini sergileyebilen

  7. Kendisi ve çevresi ile barışık

  8. Sorunlarına akılcı ve yaratıcı çözümler bulabilen

  9. Yeteneklerini ve yaratıcı gücünü kullanabilen

  10.Her yaşta insanla sağlıklı iletişim kurabilen bireyler olarak yetiştirilmelerine katkıda bulunmaktır.

  Eğitim Felsefemiz

  " EĞİTİM ÇOCUĞU SEVMEKLE BAŞLAR " anlayışında olan Kreşimizde yaşayarak ve deneyerek öğrenmenin keyfini tattıracak ortamlarda ÇOCUK MERKEZLİ EĞİTİM uygulanmaktadır.

  Bu anlayışta çocukların gelişimsel özellikleri göz önünde bulundurularak sevgi dolu yaklaşımla onlara yaşayarak ve uygulayarak öğrenme fırsatı verilmektedir.

  "OYUN" Çocukların tüm dünyasıdır yaşamı oyunla öğrenirler bizde bunu değerlendirerek oyunu çocuğun fiziksel, psikomotor, duygusal, sosyal, zihinsel ve dil gelişiminde araç olarak kullanmaktayız.

  YETENEKSİZ ÇOCUK YOKTUR, HER ÇOCUĞUN MUTLAKA FARKLI BİR ALANDA YETENEĞİ VARDIR. Önemli olan bu küçük yaşlarında hangi konuda yetenekli olduklarını bulup çıkarmak ve çocukları o konuda yönlendirmektir.

  Branş Derslerimiz;

  • İngilizce

  • Drama-tiyatro

  • Seramik -kil

  • Müzik

  • Bale -Modern dans • Halk Oyunları

  • Ritmik Jimnastik

  İletişim;

  Telefon

  İl - İlçe Aydın KUŞADASI

  Adres: Birlik Yapı Kooperatifi Enver Reis Sokak No:2

  DİDİM ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 811 02 22

  İl - İlçe Aydın

  Adres: Efeler Mahallesi Ege Caddesi 1408 Sokak No:1

  DÖNDER ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 518 01 07

  İl - İlçe Aydın SÖKE

  Adres: Atatürk Mahallesi Baygür Sokak No:12

  ELMA ŞEKERİ ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 612 78 21

  İl - İlçe Aydın KUŞADASI

  Adres: Cumhuriyet Mahallesi Reşat Özbek Sokak No:11

  GÖKKUŞAĞI ANAOKULU

  Hakkımızda;

  Gökkuşağı Kreşi 08:00-17:00 saatleri arasında tam gün hizmet veren bir program uygulamaktadır.

  Çalışan aileleri mağdur etmeme adına 07:30-18:00 saatleri arasında nöbetçi öğretmen ve yardımcı personeli ile hizmet vermektedir.

  3-6 yaş grubu çocuklarımız için 1500m2 kapalı alana sahip olan okulumuz, çocuklarımızın doğru bir eğitim almaları için tüm olanakları sunmaktadır.

  Sınıflarımız 15-18’er kişi olarak düzenlenmiştir. Okulumuzda 8 adet sınıf, sınıf harici 4 adet dinlenme odası, 2 adet oyun odası, 1 adet İngilizce- drama- sinevizyon sınıfı, her öğrenci için 1 bilgisayar olan bilgisayar sınıfı ve tüm öğrencilerimizin aynı anda yemek yiyebileceği yemek salonumuz bulunmaktadır. Ayrıca bahçe oyun grubunun bulunduğu oyun bahçesi ve geniş kum havuzumuz bulunmaktadır.

  Kreşimizde özenle hazırlanan sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı, besin değerleri göz önüne alınarak sunulmaktadır.

  Branş dersleri olarak İngilizce, müzik, bilgisayar, folklor, jimnastik dersleri verilmekte, ayrıca okul doktorumuz haftada 1 gün bütün öğrencilerimizi muayene etmektedir.

  EĞİTİM PROGRAMI;

  Okulumuzun eğitim programı, gelişime uygun aktivitelerle zenginleştirilmiştir. Bizler bütün çocuklar için kapsamlı gelişimsel hedefleri içeren bir program önermekteyiz.

  Çocuğun kendi doğal merakının erken öğrenmesini sağladığına inanmaktayız.

  Okullar çocukların eğitim yeri ve oyun faaliyetleri merkezidir. Bu iki faktör çocuklar açısından önemlidir. Programımızı baştan başa bu iki bakış açısı ile oluşturmaktayız.

  Bizler her çocuğun kendi becerilerini kendi dünyasında keşfetmesini desteklemekte ve kendisi ile ilgili olumlu düşünceler edinmesini istemekteyiz. Her çocuğu kendi gelişim düzeyinden bir üst düzeye çıkarabilmek amacıyla bireysel ve grup etkinlikleri planlamaktayız. Programımızda üretici ve duygusal tecrübelere yer verilmesi, sosyal ve sözel becerilerin gelişmesini kolaylaştırmaktadır. Müzik, bilim, bahçe işleri, mutfak faaliyetleri ve çevre gezisi her yaş grubunun eğitim programı içinde düzenli olarak yer almakta ve çocuklarımıza bu alanlarda yeni deneyimler kazanmaları için rehberlik edilmektedir.

  VELİ İLE İLETİŞİM;

  Gökkuşağı Kreşi’nde aile ile iletişimin sürekliliğini sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar:

  1-Veli Toplantıları: Velilerimize çocukların gelişimi hakkında bilgi vermek ve çocuk eğitimi hakkında bilgi alışverişinde bulunmak amacı ile üç haftada 1 kez yapılır.

  2-Aylık Mini Program: Mini programda; öğrenilecek kavramlar, şiir, şarkı, tekerleme, parmak oyunu, anlatılacak hikayeler, oyunlar, gidilecek geziler yer almaktadır. Yemek listesi ile birlikte her ayın ilk haftası gönderilir.

  3-Haftalık ajanda-Eğitim Postası: yaptığımız etkinlikler, haftanın davranışı, beyin fırtınası, duyurular, PDR’den damlalar yer almaktadır. Haftanın son günü gönderilir.

  4- Seminerler: Öğrencilerimize ve ailelerine sunduğumuz eğitim, danışma ve rehberlik hizmetlerini desteklemek amacıyla, alanında uzman kişiler tarafından verilir.

  EĞİTİMİ DESTEKLEYİCİ SOSYAL FAALİYETLER;

  Okul Gezileri:Yaşadığımız şehri tanımak, işlediğimiz konuları pekiştirmek amacıyla geziler düzenlenmektedir. Örn: Hayvanat bahçesi, pastane, göz hastanesi, kırtasiye, kütüphane, Emniyet müdürlüğü, matbaa, fabrika v.b.

  Tiyatro-sinema:Çocukların sosyal gelişimini ve dil gelişimini güçlendirmek, eğlenerek öğrenmesini sağlamak amacıyla okulumuz konferans salonunda tiyatro grubu , gösterilerini sergilemektedir.

  Çocuklarımızı sosyal hayata hazırlama adına, güzel vakit geçirmeleri amacı ile çocuk filmlerine gidilmektedir.

  EĞİTİMİ DESTEKLEYİCİ SOSYAL FAALİYETLER

  Aile Katılımı: Okulda verdiğimiz eğitimi desteklemek amacıyla velilerimizin haftada bir gün okula gelerek çocuklarla birlikte yapmış oldukları faaliyetlerdir. (Hikaye anlatma, kukla oynatma, şarkı öğretme, kendi mesleğini tanıtma, mutfakta kek, kurabiye yapma v.s)

  Paylaşım: Çocuklarımızın sosyal gelişimlerini sağlamak ve paylaşma davranışını geliştirmek amacı ile yapılan bir etkinliktir.

  SERBEST ZAMAN ETKİNLİKLERİ:

  Çocuğun serbest oyun oynaması, ihmal edilmesi ya da ilgisiz bırakılması demek değildir. Serbest zaman etkinlikleri ile çocuk; bağımsızlığı öğrenir, hayal gücü gelişimi sağlanır,dikkat süresi artar, problem çözer, kişilik gelişimi desteklenir. Serbest zaman etkinlikleri saatinde; ilgi köşelerinde çalışmalar, yoğurma maddesi ile çalışmalar, kağıt işleri yapılır. Oyun odasında veya bahçede serbest oyun oynanır.

  TÜRKÇE DİL ETKİNLİKLERİ

  Türkçe dil etkinlikleri saatinde çocukların Türkçeyi doğru konuşması, yeni sözcükler öğrenmesi, doğru cümle kurması, kendini sözel olarak ifade etmesi, diğer insanlarla doğru iletişim kurması hedeflenmektedir. Türkçe dil etkinlikleri saatinde; tekerleme, parmak oyunu, şiir, bilmece, grup sohbeti, hikaye anlatma, beyin fırtınası, dramatizasyon gibi teknikler kullanılır.

  MÜZİK ETKİNLİKLERİ

  Müzik etkinlikleri; şarkı söyleme, şarkılı oyun, ritm araçları ile ritm çalışmaları, sesleri dinleme, ayırt etme, koro çalışmaları olarak gerçekleştirilir.

  OYUN ETKİNLİKLERİ

  Oyun yoluyla paylaşmanın, kurallara uymanın, sıra beklemenin ve sorumluluk almanın öğrenildiği, sosyal gelişmenin sağlandığı saatleri içerir. Sakin ve hareketli olarak gruplanan oyunlar,günlük plan doğrultusunda uygulanır.

  SANAT FAALİYETLERİ

  Sanat faaliyetlerinde çocukların el-göz koordinasyonunu sağlayacak faaliyetler ve küçük kas gelişimini sağlayacak faaliyetler yapılır. Örn: kağıt işleri(yırtma-yapıştırma, yuvarlama, kesme-yapıştırma,kağıt katlama v.b)

  Boya çalışmaları (sulu boya, pastel boya, parmak boyası, mum boya v.b)

  FEN VE DOĞA ÇALIŞMALARI

  Çocukların etkili ve kalıcı öğrenmelerinin en güzel yolu, yaparak-yaşayarak öğrenmelerine fırsat vermektir. Özel Gökkuşağı Kreşi’nde bu amacı desteklemek için fen ve doğa derslerine özel önem verilmektedir. Deney saati, doğadan toplanan çeşitli nesnelerin incelenmesi, bahçemizde çiçek ve sebze ekimi, doğa ile ilgili proje çalışmaları, sınıfa uygun hayvan besleme (balık, su kaplumbağası) hayvanat bahçesi gezileri yapılır.

  OKUMA-YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

  MEB onaylı dergi ve kitap çalışmaları çocukları ilkokula hazırlamada önemli rol oynamaktadır. Yaş gruplarına göre kullandığımız kitaplar:

  Okuma-yazmaya hazırlık çalışmaları saatinde; kavram çalışmaları (renk,sayı,şekil,az-çok,aynı-farklı-benzer,büyük-küçük,uzun-kısa, ıslak-kuru, ince-kalın, sıcak-soğuk, ağır-hafif v.b), sınıflama, sıralama, eşleştirme ve dikkat çalışmaları yapılmaktadır.

  İletişim;

  Telefon 0256 313 47 57

  İl - İlçe Aydın NAZİLLİ

  Adres: Zafer Mahallesi 95 Sokak No: 27

  KARACASU ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 441 16 26

  İl - İlçe Aydın KARACASU

  Adres: Yaylalı Mah. Sevenler Cad.

  KUYUCAK ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 370 30 40

  İl - İlçe Aydın KUYUCAK

  Adres: Pamukören Beldesi

  KÜÇÜK KAPLANLAR ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 618 04 71

  İl - İlçe Aydın KUŞADASI

  Adres: Türkmen Mahallesi Enver Paşa Sokak No:4

  LATİFE HANIM ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 318 29 29

  0256 318 37 27 İl - İlçe Aydın NAZİLLİ

  Adres: Yıldıztepe Mh. 71/2 Sokak

  Mavi Boncuk ÇOCUK KLÜBÜ

  İletişim;

  Telefon 0256 244 14 44

  İl - İlçe Aydın MERKEZ

  Adres: Atatürk Mahallesi Bandırma Caddesi Karayolları karşısı No:72

  Minik Periler Özel Kreşi

  İletişim;

  Telefon 0256 811 62 80

  İl - İlçe Aydın

  Adres: Efeler mahallesi Tütüncüler caddesi No:14

  MÜCELLA EMGİN ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 622 18 78

  İl - İlçe Aydın KUŞADASI

  Adres: Kadınlardenizi Mah. Sanayi Sitesi Karşısı

  NAZLI KIZ ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 313 17 40

  İl - İlçe Aydın NAZİLLİ

  Adres: NAZİLLİ

  NEZİHE AKSU KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ

  İletişim;

  Telefon 0256 213 21 78

  İl - İlçe Aydın MERKEZ

  Adres: Ramazan Paşa Mahallesi Hukukçular Sitesi Zemin Kat No:1

  NİSAN ÇOCUK EVİ

  Hakkımızda;

  Nisan Eğitim Kurumları,1999 yılında psikolog Ramazan KAYRAK ve eğitimci Musa FENLİ öncülüğünde İzmir'de kuruldu.2000 yılında kurucu E. Gamze TUFAN tarafından,okul öncesi eğitim alanında başarıyla sorumluluk üstlenmiş,deneyimli ve çağdaş eğitimcileri bünyesinde buluşturan bir kadroyla Aydın' da hizmete başladı.

  Okul öncesi eğitim alanlarında Aydın'ın en iddialı eğitim-öğretim kadrosunu bünyesinde buluşturan NİSAN için ana hedef sunulan hizmetin niteliğinden kesinlikle ödün vermemek ve alanında en iyisi olabilmektir.Bu amaçla Aydın'da eğitim ve öğretim için son derece çağdaş kurumlar oluşturuldu.

  Etkinlik Derslerimiz ;

  Satranç: Her anne ve baba çocugunun bedensel zihinsel ve duygusal olarak gelismesini ister. Bu nedenle pek çok anne baba çocugunu sportif bir aktiviteye veya sosyal bir etkinlige gönderir. Bunda amaç çocugun gelisimi yaninda çevresini daha iyi taniması iyi iletisim kurmasi ve sosyal yönünü daha fazla gelistirmesidir. Sportif faaliyetler ve sosyal etkinlikler bunun bir aracidir. Satranç sporunun da bu alanda farkli ve özel bir önemi vardir. Satranç sporunun bu konudaki yeri farklidir Bunun böyle olmasi da dogaldir. Çünkü satranç ile yasam arasinda hiçbir oyuna nasip olmayan bir benzerlik vardir. Diger sporlar ile yasam arasinda da benzerlikler kurulmaya çalisilmis, bu konuda kitaplar hatta filmler de çekilmistir. Ama hiç birinin yasama benzerligi satranç kadar olamaz Çünkü satranç, pek çok spor gibi hayattan kopuk yapay olmayip bizzat hayatin gerçeklerinden esinlenerek ortaya çikmis bir oyundur. Yasamda var olan ve hep var olacak mücadelenin tahta üzerinde anlatimidir. Benjamin Franklin "Satranç bir tür yasam, yasam bir tür satrançtir"diyerek bu beraberligi dile getirmis."

  İngilizce: Okulöncesi İngilizce dersinde çocuklarımızın anadillerinin dışında başka bir dilin varlığından haberdar olmalarını sağlamak, öğrencilerde yabancı dile karşı kulak dolgunluğu oluşturmak ve çevrelerinde gördükleri cisimleri ve renkleri tanımlamaları hedef alınmaktadır. Öğrendikleri kelimeleri içeren şarkılar, şiirler öğrenmelerini daha zevkli hale getirmektedir. Böylece ilerdeki yaşamlarında iletişimde bir avantaj elde etmektedirler.

  Görsel Sanatlar :Estetik algılama,Yaratıcı ifade,Estetik olarak karar verme ,Kültürel özelliklerin tanıtılması… amaçlanır. Çocuk bu çalışmalar ile renkleri kullanarak düşünce ve duygularını nasıl şekillendirerek ,kağıda, hamura biçim vermeyi öğrenir. Çocuk bütün duygularını (sevinç, kızgınlık, neşe, üzüntü,kaygı ve korku ) en kolay yaptığı resimler ile dile getirir. Hayal dünyası içinde kendisini anlatır. Seçilen renkler, yapılan desen ve çizgilerde bunlar açıkça görülür.Bunlara ek olarak çocuğun el becerilerini geliştirir Seramik çalışmaları, çocukta üçüncü boyutun gelişmesi açısından önemlidir. Seramik hamuruna istediği şekli vermeye çalışan çocuk bir yandan parmak ve kol kaslarını geliştirirken diğer yandan da üçüncü boyutu keşfeder.

  Müzik: Müzik seslerin sanatı, duyguların matematiğidir. Müzik çocukların kendini ifade etme yeteneklerini geliştirir,estetik, yaratıcı ve yapıcı düşünme kapasitelerini artırır. Küçük yaşlardan başlayarak bilinçli bir şekilde verilen ritim eğitimi ,ses dinleme ve ses ayırt etme eğitimi verilmektedir.

  Dans: Dans çalışmaları çocuğun kendisine saygı duymasına , dengesini kontrol etmesine, kaslarının gelişimine yardım eder. Çok küçük yaşlardan başlayan ritim duygusu ,doğru yönlendirildiği zaman , çocuğun kendini ifade edebilme yeteneğine dönüşür. Dans derslerinde popüler müzikler eşliğinde modern dans ve halkoyunları çalışmaları yapılır.

  İletişim;

  Telefon 0256 215 05 15

  İl - İlçe Aydın MERKEZ

  Adres: Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Cad. 1957 Sokak No:8

  Özel Anakucağı Kreş ve Gündüz Bakımevi

  İletişim;

  Telefon 0256 612 16 80

  İl - İlçe Aydın KUŞADASI

  Adres: Türkmen mah. M.Sözer cad. no:11

  ÖZEL MUZAFFER ANCIN ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 266 9715

  İl - İlçe Aydın MERKEZ

  Adres: EFELER Mahallesi MEVLANA 3. Sokak NO:24

  ÖZEL ŞİRİNADA ÇOCUK AKADEMİSİ

  İletişim;

  Telefon 0256 614 44 45

  İl - İlçe Aydın KUŞADASI

  Adres: Çevreyolu Ege Mah.Turgut Özal Bulv.No:4/5 Tansaş Üzere

  PAMUKÖREN ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 370 30 40

  İl - İlçe Aydın KUYUCAK

  Adres: Pamukören Beldesi

  SABİHA GÖKÇEN ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 351 22 85

  İl - İlçe Aydın SULTANHİSAR

  Adres: Zafer Mah. Adnan Menderes Bulvarı

  YUMURCAK ANAOKULU

  Hakkımızda;

  Okulumuz 500 m2 bir bahçesi olan çocuklarımızın güvenliği için tek kattan oluşan bağımsız bir yapıdır.

  Kapalı alanımız 650 m2 olup; geniş ve ferah yemekhane, mutfak, çocuk tuvaletleri, uyku odaları, faaliyet odası, revir, bilgisayar odası, spor salonu, oyun salonu, fen ve teknoloji odası, ingilizce odası, bale sınıfı ve 100 kişilik bir tiyatro ve gösteri salonu bulunmaktadır.

  Çocuklarımız için kahvaltılar ve yemekler özel mutfağızda bulunan deneyimli aşçımız tarafından günlük olarak hazırlanmaktadır.

  Okulumuzun tüm pencereleri çift camlı olup merkezi ısıtma sistemi ile çocuklarımızın kışında temiz bir hava soluyabilmesi yardımcı bir sistem ile binamız ısıtılmaktadır.

  Binamızı çepeçevre kuşatan bahçemizde bulunan yapay çim alanda çocuklarımızın sağlığı için özenle ahşap malzemelerden hazırlanan oyun grubummuzda köprü, kaydırak vb. gibi oyun materyalinin dışında eğitimleri için özel alanlar da bulunmaktadır.

  Okulumuza 24 ayını doldurmuş çocuklardan başlamak üzere ilköğretim okulu çağına kadar yaşları kapsayan çocuklar kabul edilmektedir.

  BESLENME

  Sabah kahvaltısı, öğle, ikindi yemekleri ve meyve saatimizdeki tüm ürünler mutfağımızda hazırlanmakta ve öğünlere eşlik eden içecekler çocuklara yararı olan çay, süt ve meyve suları oarak sunulmaktadır.

  Yemek Listemiz Bölümünden Aylık Listemize Ulaşabilirsiniz.

  GÜVENLİK

  Öğrencilerimizin dışarı çıkamamaları için Bahçe Kapımız Şifreli olup her iki bahçemiz tüm gün güvenlik sistemi ile izlenmektedir.

  SAĞLIK

  Çocuklarımız aylık düzenli olarak anlaşmalı olduğumuz Uzman Çocuk Doktoru tarafından takip ve gerekli görüldüğü durumlarda tedavileri yapılmaktadır. Okulumuzda acil durumlar için Ayrı bir REVİR ODASI bulunmaktadır.

  DEZENFEKSİYON

  Okulumuzun Her Ay düzenli olarak İlaçlaması,Dezenfeksiyon işlemi ve Pest Kontrol Hizmeti yapılmaktadır,

  SERVİS

  İletişim;

  Telefon : 90 256 614 44 45

  İl - İlçe Aydın KUŞADASI

  Adres: Turgut Özal Bulvarı Ege Mah. Tansaş Üstü No:4/5 Aydın/Kuşadası/TURKİYE

  YUMURCAK ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon

  İl - İlçe Aydın KUŞADASI

  Adres:

  ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0256 226 97 92

  0256 226 93 34 İl - İlçe Aydın MERKEZ

  Adres: Efeler Mah. 1435 Sok. No:1

  Anahtar kelimeler

  Aydın kreşleri,Aydın'daki kreşler,Aydın kreş,Aydın kreşler, Aydın anaokulu, Aydın özel anaokulu,Aydın 'daki özel anaokulları, Aydın 'daki anaokullarının telefonları; Aydın 'daki kreşlerin telefon numaraları, Aydın 'daki kreşlerin adresleri,

  Kuşadası kreşleri,Kuşadası'ndaki kreşler,Kuşadası kreş,Kuşadası kreşler, Kuşadası anaokulu, Kuşadası özel anaokulu,Kuşadası 'ndaki özel anaokulları, Kuşadası 'ndaki anaokullarının telefonları; Kuşadası 'ndaki kreşlerin telefon numaraları, Kuşadası 'ndaki kreşlerin adresleri,

  Kuyucak kreşleri,Kuyucakdaki kreşler,Kuyucak kreş,Kuyucak kreşler, Kuyucak anaokulu, Kuyucak özel anaokuluKuyucak 'daki özel anaokulları, Kuyucak 'daki anaokullarının telefonları; Kuyucak 'daki kreşlerin telefon numaraları, Kuyucak 'daki kreşlerin adresleri,

  Söke kreşleri,Söke'deki kreşler,Söke kreş,Söke kreşler, Söke anaokulu, Söke özel anaokulu,Söke 'deki özel anaokulları, Söke 'deki anaokullarının telefonları; Söke 'deki kreşlerin telefon numaraları, Söke 'deki kreşlerin adresleri,

  Nazilli kreşleri,Nazilli 'deki kreşler,Nazilli kreş,Nazilli kreşler, Nazilli anaokulu, Nazilli özel anaokulu,Nazilli 'deki özel anaokulları, Nazilli 'deki anaokullarının telefonları; Nazilli 'deki kreşlerin telefon numaraları, Nazilli 'deki kreşlerin adresleri,

  Karacasu kreşleri,Karacasu'daki kreşler,Karacasu kreş,Karacasu kreşler, Karacasu anaokulu, Karacasu özel anaokulu,Karacasu'daki özel anaokulları, Karacasu 'daki anaokullarının telefonları; Karacasu 'daki kreşlerin telefon numaraları, Karacasu 'daki kreşlerin adresleri,

  Kuyucak kreşleri,Kuyucak 'daki kreşler,Kuyucak kreş,Kuyucak kreşler, Kuyucak anaokulu, Kuyucak özel anaokulu,Kuyucak 'daki özel anaokulları, Kuyucak 'daki anaokullarının telefonları; Kuyucak 'daki kreşlerin telefon numaraları, Kuyucak 'daki kreşlerin adresleri,