BALIKESİR KREŞ ve ANAOKULLARI
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Kreşler   >   Adana Kreşleri

  BALIKESİR KREŞ ve ANAOKULLARI

              Okuloncesihersey.net ekibi sizin için Balıkesir ilindeki kreş ve anaokullarının listesini çıkardı.

              Bu sayfada kreşlerin isim isim listesi verilmiştir. Kreş veya anaokulunun ismine tıkladığınız zaman ayrıntılı olarak bilgileri karşınıza çıkacaktır.

              Balıkesir ilindeki kreş ve anaokullarının açık adresleri, telefon bilgileri standart olarak verilmiştir. Bunlara ekstra olarak kreş ve anaokullarının internet siteleri mevcut ise ve ulaşılabilmişse ayrıntılı olarak bilgileri, fiziki koşulları, dersleri, eğitim felsefeleri,kurucularının yazıları, vizyon ve misyonları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

              Okuloncesihersey.net ekibi bu sayfayı hazırlarken sizlerin Balıkesir ilindeki kreş ve anaokullarını ararken fazla zaman kaybetmemeniz ve gözünüzden kaçan kreş veya anaokulunun kalmamasını hedeflemiştir. Bu sayfa sayesinde bir çok kreş veya anaokulunu kıyaslarken onlarda internet sayfası açmanıza ve aramanıza gerek kalmayacaktır.

  Ayvalık Şirinler Kreş Ve Gündüz Bakım Evi

  Hakkımızda;

  2012 yılı Kasım ayında hizmet vermeye başlamıştır.

  Kreşimizde iç donanımdan dış donanıma yer döşemesinden Eğitimde kullanılan materyallere kadar her şey özenle seçilmiş olup çocuklarımızın sağlığı, güvenliği ve Eğitimleri düşünülerek düzenlenmiştir.

  Kreşimiz tam gün ve yarım gün olarak hizmet vermektedir. Hafta içi beş gün açık olup hafta sonu kapalıdır. Gün içinde çocuklarımıza sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikinde kahvaltısı verilmektedir.

  AMACIMIZ

  Yaşamın ilk altı yılının kişilik gelişiminin temelini oluşturduğu bilinciyle; iç disiplini geliştirmiş, kendine güvenen, sorumluluk taşıyabilen, yaratıcı, kendisiyle ve çevresiyle barışık, doğa ve İnsana duyarlı, geleneksel değerlerimiz ile evrensel değerlerin farkında bireyler yetişmesine katkı sağlamaktır.

  EĞİTİM FELSEFEMİZ

  Çocukların en doğal dili, gelişimlerinin ve büyümelerinin temeli olan oyun merkezlidir. Çocuklarımızın bireysel farklılıkları olduğu bilinciyle programlarımız Çoklu Zeka Kuramı ve Etkin Öğrenme İlkelerine göre düzenlenmektedir.

  KREŞ SEÇERKEN

  Doğru ve uygun KREŞ seçimi, ailelerin en büyük sorunlarından biridir. Çünkü bu seçimde çocukların güvenliğinden beslenmesine, hijyen koşullarından verilen eğitime kadar bir çok etken rol oynamaktadır. Bu yüzden ailelerin seçimlerini yapmadan önce nelere dikkat etmeleri gerektiklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  Ön Bilgi Toplanması; KREŞE gitmeden önce telefonla, yaş grupları, çalışma saatleri, tatiller,ruhsat, ve adres bilgilerini alabilirsiniz.

  İlk Ziyaret: Randevulu yada akşam ve hafta sonu ziyaretlerinden kaçınmanızı, ilk ziyaretinizi, yanınızda çocuğunuz olmadan ve randevusuz gerçekleştirmenizi öneririz. Göreceğiniz ortam ve personelin size davranışları sizin KREŞ hakkında az çok fikir yürütmenizi sağlayacaktır. Unutmayın ki KREŞ de evimiz gibidir ziyaret saatinizde o an yemekten çıkmışlarsa mutfağın dağınık olması kadar doğal bir şey yoktur. Bu durumları da göz önünde bulundurmalısınız. Gördüğünüz eksikliği yetkili kişi ile paylaşabilir ve size vereceği cevabı değerlendirebilirsiniz.

  Yönetici ve Personel Bilgileri; Bu konu bir KREŞ te en öncelikli konudur diyebiliriz.

  bir KREŞ te,

  iyi bir işletmeci, iyi bir eğitimci iyi öğretmenler,iyi aşçı ve iyi hizmetliler olması kreşin olmazsa olmazlarıdır.

  Bir kreş e gittiğiniz zaman yöneticinin orada bulunması, sorunlarınızı dinlemesi, sorularınıza içtenlikle ve açıklayıcı bir şekilde cevap vermesi çok önemlidir. Yönetici çocuklarınızla doğru ilişkiyi samimiyetle kurabilmeli, personeliyle ilişkileri sağlam olmalı,ekip çalışmasına önem vermeli, velilerle yakın ilişkiler kurmalıdır.

  Personel gerekli eğitim düzeyinde, çocuklarla alakalı ve sevgi dolu olmalıdır.

  Çevre Etkenleri; Kreşin dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı yeteri kadar emniyet ve güvenlik donanımına sahip olmasına dikkat edin. Mümkünse okulun trafiği yoğun olan, oyun alanlarında egzoz gazını soluyacakları gürültü kirliliği bulunan caddelerde olmamasını tercih edin.

  Binanın Genel Koşulları; Kreşin dış görünüşü temiz ve bakımlı olmalı, binada yangın merdiveni, söndürücüler ve yangın alarm sistemi bulunmalıdır.

  Dış Mekanlar; Kreşin dış mekanları okuldaki çocuk sayısına ve açık hava saatlerine paralel olarak belli bir büyüklüğe sahip olmalıdır. Bahçedeki oyuncaklar temiz, bakımlı ve çocukların yaş gruplarına uygun olmalıdır.

  İç Mekanlar;Kreşin İç mekanı her şeyden önce temiz olmalı, çocuğa rahatça ve güvenle hareket imkanı verecek uygun büyüklüğe sahip olmalıdır.İyi ısıtılıyor olmalıdır.

  Kreşte sınıflarda veya iç mekanın uygun alanlarında evcilik köşesi, el becerilerini ve yaratıcıklarını geliştirebilecekleri faaliyetler için düzenlenmiş sanat köşesi, kitap köşesi, geliştirici oyunlar için serbest oyun köşeleri, kukla kösesi, oturma alanları, kaba motor becerilerini geliştirmeye yönelik beden eğitimi köşeleri ve müzik köşeleri olmalıdır.

  Malzemeler; Araç gereçlerin çocuk sayısı ve gelişim düzeyine uygun, bakımlı, temiz, sağlam, eksiksiz olmaları önemlidir. Çocukların kişisel eşyaları için ayrılmış etiketli dolaplar olmalıdır. Çocukların yaş ve gelişimsel özelliklerine göre çeşitlendirilmiş, yeterli miktarda oyun ve etkinlik malzemeleri bulunmalı ve çocukların erişebilecekleri biçimde yeMutfak ve Yemek; Hijyen kurallarına uygun olmalı, sağlıklı beslenme sağlanmalı, beslenme saatlerine dikkat edilmeli ve yemeklerin çocukların beslenme ihtiyacına uygun olarak çeşitlendirilmiş olmasına, okulda pişirilmesi konularına özen göstermelidir. Yemek listeleri ailelere düzenli olarak ulaştırılmalıdır. (öğlen saatindeki ziyaretlerinizde yemeklerden tatmak istediğinizi çekinmeden belirtin).

  Tuvalet ve lavabolar; Çocukların fiziksel özelliklerine göre düzenlenmiş olmalı, kaygan zemin olmamasına dikkat edilmeli ve mutlaka çok temiz olmalıdır.

  Uyku Odaları; Çocuğun dinlenme zamanını en rahat şekilde geçirebilmesi için tasarlanmış sakin ve huzurlu bir ortama sahip olan, uyku odaları olmalıdır.

  İşleyiş; Kreşin bir felsefesi ve uyguladığı yazılı bir sistemi olması gereklidir. Bu felsefenin sizin görüş ve beklentilerinize uygunluğu önemlidir. 0-6 yaş grubunun öğrenme sistemi, somut, aktif, keşfe ve deneye dayalıdır. Akademik ve çocukları zorlayacak yaklaşımlardan ve beklentilerden kaçınılmalıdır .Günlük plan, çocukların, küçük kas, büyük kas, zihinsel, bilişsel ve sosyal gelişimine ait çalışmaların tümünü birden ve dengeli olarak içermelidir.

  Eğitim Planı(Müfredat) Eğitim planı, çocukların bireysel gelişimleri, ilgi alanları ve gereksinimleri göz önüne alınarak hazırlanmış, çocuk gelişimi ilkelerine ve öğrenme biçimlerine bağlı, yazılı metinlerin işleyişinden oluşmalıdır. Öğrenme ortamı ve aktiviteler, bu programın felsefesine ve hedeflerine uygun olarak düzenlenmelidir.

  İletişim;

  Öğretmen-çocuk iletişiminde; öğretmenler çocuklarla iletişim kurarken göz seviyesinde bulunmalı, konuşma biçimleri sıcak ve sevecen olmalıdır. Öğretmenler çocukların gereksinimlerini anında yanıtlamalı, çocukların sınıf içi davranışlarında rahat, canlı ve neşeli oldukları gözlenmelidir.

  Öğretmen-veli iletişiminde; öğretmenler, günlük olarak çocukların beslenme ve sağlık konularında, fiziksel ve ruhsal değişikliklerinde ailelere sözlü ve yazılı olarak bilgi aktarmalıdırlar. Ayrıca periyodik değerlendirme yapılarak, aileye gelişim düzeyi aktarılmalıdır.

  Kurum-veli iletişimi; Kreş ve aile işbirliği içerisinde, çocuğun gelişimini olumlu yönde desteklemeli, yaşanan problemlerde birlikte çözüm üretebilmelidirler. Aileler, eğitim planı, işleyiş, program ve çocukları etkileyebilecek değişikliklerden kreş tarafından düzenli haberdar edilmelidir.

  Kreş sizin personel ile diğer çocukların aileleri ile görüşmelerine olanak sağlamalı (buna engel olucu davranışlarda bulunmamalı) sizinde kreş ile ilgili problemleri gördüğünüz eksiklikleri idare ile paylaşarak idarenin size belirteceği mazereti çok iyi değerlendirip olumlu olumsuz düşüncenizi sonuç olarak bildirip yapıcı bir şekilde sonuca varmanız gerekmektedir.

  İletişim;

  Telefon:0 266 338 32 37

  Adres:150 Evler Mah.Halk Konutları A Blok Daire:1

  Balıkesir - Ayvalık

  Balıkesir İpek Böceğim Anaokulu

  Hakkımızda;

  Misyonumuz

  Bedenen, ruhen sağlıklı; sevecen, hür düşünceli; kendisine ve topluma faydalı, kabiliyetleri gelişmiş, milli değerleri benimsemiş, bilginin güç olduğunu önemsemiş, "İYİ İNSAN” olmayı hedeflemiş mutlu çocuklar yetiştirmek.

  Vizyonumuz

  Kendine güvenen, başarılı, sağlıklı, paylaşmayı bilen, sorun çözebilen, karar verebilen, öğrenmeyi bilen, hoşgörülü, dayanışma, sorumluluk ve yardımlaşma duyguları gelişmiş mutlu ve güler yüzlü çocuklar yetiştirmek için bütün imkanlarımızı, bütün gücümüzü çocuklarla birlikte, çocuklar için kullanmak.

  Kalite Politikamız

  Öğrencilerin kabiliyetlerini keşfeden ve geliştiren, çağa uygun bilgi ve becerilerle donatan, başarılı, mutlu ve erdemli çocukluğu hedefleyen; aile odaklı, çocuk merkezli, kaliteli eğitim ve öğretim sunmaktır.

  İletişim;

  Telefon:0 266 244 88 60

  Adres:Bahçelievler Mh. Kırağlı Sk, Balıkesir

  Kardelen Kreş Ve Gündüz Bakım Evi

  Okulumuzun Hakkında;

  Kardelen Kreş Ve Gündüz Bakım Evi 15 Eylül 2006'da Valimiz Selahattin HATİPOĞLU’nun Eşi Seyhan Hanımın Da Katıldığı Bir Törenle Hizmete Açılmıştır. Kardelen Balıkesir’de Sosyal Hizmetler Onaylı Olarak 0-2 Yaş Grubuna Hemşire Gözetiminde Bakım Hizmeti Veren İlk Ve Tek Kreştir. Buna Ek Olarak Aylık Rutin Doktor Kontrolleri İle Çocuklarımızın Sağlık Durumları Sürekli İzlenmektedir. Sportif Faaliyetler Bünyesinde Her Sabah Jimnastik Yapan Çocuklarımızın Güne Zinde Başlamaları Sağlanmaktadır. Beslenme Uzmanlarımızın Kontrolünde Hazırlanmış Yemek Programı Doğal Olarak Yetiştirilmiş Besinlerle Hazırlanıp Çocuklarımıza Sunulmaktadır. Online Kamera Sistemimizle Veliler Çocuklarını Ev Ve İş Yerlerinden İzleme İmkanına Sahiptir.

  Kardelen Çocuk Yuvası Olarak Amacımız, Çocuklarımıza Okul Öncesi Dönemde Eğitimi Eğlenceyle Sunarak Kişisel Gelişimlerini Sahip Oldukları Yetenekleri Doğrultusunda Yönlendirerek Daha Başında Oldukları Bu Uzun Yolda Doğru Bir Başlangıç Yapmalarını Sağlamaktır. Bu Amaç Doğrultusunda Çocuklarımızın Bedensel Ve Zihinsel Gelişimleri Uzman Kadromuz Tarafından Düzenli Olarak Takip Edilmektedir. Yıl İçerisinde Düzenlemiş Olduğumuz Çeşitli Etkinliklerle Çocuklarımızın Toplum Ve Çevre Bilincine Sahip, Arkadaşları İle Uyumlu Bir Şekilde Grup Çalışmasında Yer Alarak Özgüven Sahibi,Sorumluluk Üstlenebilen Ve En Önemlisi Kendini İfade Edebilen Birer Birey Olması En Temel Hedefimizdir. Balıkesir De İlk 0-2 Yaş Ruhsatlı Ve Balıkesir Merkezde Cumartesi Günleri Hizmet Veren Tek Kreş

  Okulumuzun Eğitim Felsefesi;

  Okul öncesini yaygınlaştırmak, çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişmelerini ve iyi alışkanlıklar kazanmalarını sağlamak.

  Çocuklarımızın hayal güçlerinin gelişimi, yaratıcı yollarda düşünce ve duygularını anlatabilme ve iletişim kurma becerilerini kazandırmak.

  Çocuklarımızın Türkçe'yi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamak, Koşulları elverişsiz çevrelerden ve ailelerden gelen çocuklar için ortak bir yetişme ortamı yaratmak.

  Çocuklarımızın sorun çözebilme yeteneklerini geliştirebilmek.

  Çocuklarımızın neden sonuç ilişkilerini, anlayabilme yeteneklerini geliştirmek.

  Çocuklarımızı Temel Eğitime Hazırlamak.

  Amacımız;

  Kardelen Çocuk Yuvası Olarak Amacımız ;

  Çocuklarımıza Okul Öncesi Dönemde Eğitimi Eğlenceyle Sunarak Kişisel Gelişimlerini Sahip Oldukları Yetenekleri Doğrultusunda Yönlendirerek Daha Başında Oldukları Bu Uzun Yolda Doğru Bir Başlangıç Yapmalarını Sağlamaktır. Bu Amaç Doğrultusunda Çocuklarımızın Bedensel Ve Zihinsel Gelişimleri Uzman Kadromuz Tarafından Düzenli Olarak Takip Edilmektedir. Yıl İçerisinde Düzenlemiş Olduğumuz Çeşitli Etkinliklerle Çocuklarımızın Toplum Ve Çevre Bilincine Sahip, Arkadaşları İle Uyumlu Bir Şekilde Grup Çalışmasında Yer Alarak Özgüven Sahibi,Sorumluluk Üstlenebilen Ve En Önemlisi Kendini İfade Edebilen Birer Birey Olması En Temel Hedefimizdir.

  Kardelen Kreş Balıkesir'de İlk 0-6 Yaş Ruhsatlı ve Balıkesir Merkezde Cumartesi Günleri Hizmet Veren Tek Kreştir.

  İletişim;

  Telefon:0266 246 06 20

  Adres:Atatürk Mah. Zühtü Özkardeşler Cd. No:7

  Balıkesir - Merkez

  Gökkuşağım Çocuk Evi

  İletişim;

  Telefon:0266 241 96 59

  Adres:Bahçelievler Mahallesi 2. Yay Sokak No: 13 (İmam Birgivi Camii'nin 50 m karşı çarprazında)

  İlk Adım Yuva Ve Etüd Merkezi

  İLK ADIM ÇOCUKLARI;

  Her şeyden önce İlk Adımlılar çocuk oldukları için mutludur. Onlar geleceğin bilim adamları, buluşçular, sanatçılar, sporcular, mühendisler, küçük öğretmenler.

  Böyle çok özel bir dünyaya adımlarını atan çocuklarımızın diğerlerinden ayrıcalığı neler olabilir.

  İlk Adımlılar her şeyden önce çevresinde olup biteni fark edebilen, kendine güvenen, sorgulayıcı, meraklı, araştıran, yaratıcı hayallerin peşinden gider. İlk Adım çocuğu “çocukça ruha sahip”, yaratıcı fikirleriyle olumlu ya da olumsuz koşulları farklı çözüm yollarıyla değerlendiren., kendini rahatlıkla ifade edebilen çocuktur. O’nun her konu hakkında bir fikri vardır. Her biri mutlaka bir alanda yeteneklidir. İlk Adım çocuğu dünya çocuğudur, çevresine karşı hoşgörülü, doğayı ve hayvanları seven, çevre bilinci olan, yardıma ve işbirliğine açık, farklılıkları fark edebilen mutlu yarınlardır.

  EĞİTİM FELSEFESİ;

  İlk Adım’ın Eğitim Felsefesi; “yaparak, yaşayarak, tecrübe etmeye dayalıdır”. Onların özgün düşüncelerini özgürce ifade edebilmelerine olanak sağlayan eğitim felsefesi her çocuğun ayrı bir değer olduğunu desteklemektedir. Böylelikle her biri dünyayı farklı bakış açıları ile algılayabilir.

  İlk Adım’da her yer eğitim alanıdır. “Fırsat Eğitimi”ni ön planda tuttuğumuz felsefemizin temelinde yerel değerlere bağlı, ancak evrensel değerlerle desteklenmiş çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim yapısı mevcuttur.

  Çocuklara doğru eğitimin ve ortamın sunulması bilinciyle hareket eden okulumuzda dünyaca tanınmış ve yaygın olarak uygulanmakta olan çeşitli eğitim sistemlerinin kendi kültürümüze uygun olan bölümlerini sentezleyerek oluşturduğumuz etkin öğrenme ve sorgulamaya dayalı Reggio Emilia, Scamper ve Waldorf yöntemini kullanmaktayız.

  Çocuk merkezli eğitim programımızda okul-aile işbirliği önemli bir yer teşkil etmektedir.

  Reggio Emilia ile her ay belli bir konu ele alınır ve proje tabanlı çalışma ile bir ay boyunca çocuklar anahtar konuyu çalışır Scamper yöntemi ile çocukların çok yönlü düşünmeleri hedeflenmektedir. Eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemi ile çocuklara farklı düşünme, hayal kurma ve yaratıcı düşünceyi geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılır. Scamper yöntemi sayesinde çocuklar esnek düşünmeyi öğrenirler Uygulanan Waldorf yöntemi sayesinde öğrencilerimiz doğa ile daha yakından tanışık olur. Taş, toprak, kum, kozalak, deniz kabukları, kurutulmuş böcekler, bitkiler ve gerçek malzemeler ile deneyler yapmalarına, çalışmalarına ortam hazırlanmaktadır.

  Çocukların yaratıcılıklarını sınırsız kullanabilmelerini sağlayacak materyallerle çalışmaları, bitki yetiştirmeleri, çeşitli mutfak çalışmalarında yer almaları, uygulama ve gözlem yapabilme fırsatları bulmaları ve bu konularda aldıkları sorumluluklar bu yaklaşım doğrultusunda yapılan uygulamalardır. Bu uygulamalar doğrultusunda hazırlanan fiziki yapımız çocukların ilgi ve ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. 2-6 yaş arası çocuklara hizmet veren okul binamızda her yaş grubuna ayrı katlar hazırlanmıştır.

  Okul binamız bünyesinde İngilizce sınıfı, cimnastik salonu, müzik odası, kış bahçesi, teknoloji odası, drama odası, sanat atölyesi, fen&doğa atölyesi için mekanlar oluşturulmuştur.

  Kendini sürekli yenileyen ve farklılıkların keyfine varma anlayışına sahip olan eğitim felsefesi ile “her çocuk bir bireydir ve özeldir” anlayışı ile günden güne içindeki büyüyen çocuk heyecanı ile “İLK ADIM” yolunda devam etmektedir.

  BRANŞ DERSLERİMİZ;

  YABANCI DİL

  İlk Adım’ın misyonlarından biri de “evrensel dünya insanı” yaratmadır. Bu felsefe ile yabancı dili okuldaki hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline getiriyoruz.

  Sürekli eğitimin içinde yer alan bir İngilizce, bir Fransızca dil öğretmenimiz bulunmaktadır. Yabancı dil programımızda temel hedefimiz öğrencilerimize yabancı dili sevdirmek ve lisana karşı merak uyandırmaktır. Haftanın 1 günü İngilizce, 2 günü Fransızca eğitim gören öğrencilerimiz oyun ve hareketlerle tamamlanan şarkılar, basit ve tekrara dayanan hikayeler, çocukların yaratıcılıklarını ortaya çıkaran tiyatro faaliyetleri, iletişimsel değerleri yüksek olan ve her gün tekrarlanan konuşma aktiviteleri neşeli bir sınıf ortamında uygulanmaktadır.

  MÜZİK

  İlk Adım’da uzman müzik öğretmeniyle yapılan müzik dersleri öğrenme aracı olarak kullanılır. Orff eğitimi çerçevesinde ritm ve yaratıcı dramayı esas alarak, temel müzik becerileri verilir. Müzik eğitimi de diğer branşlar gibi öğrencilerimizin gelişim düzeyleri ve özellikleri göz önünde bulundurularak verilmektedir. Yapılan ritim atölyeleri sayesinde öğrencilerimizin müzikal gelişiminde tartım duygusu ön plana çıkmaktadır. Ritim atölyesinde uygulanan tartım araç ve gereçleri ile öğrencilerimiz hem keyifli bir müzik programı içinde bulunuyor, hem de dil bakımından gelişimini desteklediği gibi, sosyal gelişiminin de olumlu yönde ilerlemesini sağlıyor.

  JİMNASTİK

  Çocuğun gelişimi, fizyolojik olarak kendi sahip olduğu kapasiteyle şekillenmeye hazırken, bilinçli alınan hareket eğitimi genel gelişimini olumlu yönde etkilemektedir. Uzman jimnastik öğretmeni eşliğinde yapılan kısa süreli sabah sporu ve jimnastik branş programı sayesinde dayanıklılık, esneklik, çeviklik, kuvvet, sürat, denge beceri ve koordinasyon gibi fiziksel uygulamaların gelişmesi hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin fiziksel gelişimi ile birlikte işbirliği, yardımlaşma, hoşgörü, paylaşım, oyunun kurallarına saygılı olma ve duygularını kontrol edebilmeyi öğrenme de gelir. Fiziksel aktiviteler, spor sonucu elde edilen başarı, çocuğun kendini yeterli hissetmesine, dolayısıyla olumlu bir benlik tasarımı geliştirmesine de yardımcı olur.

  LATİN DANSLARI

  Bireysel ve kurumsal öğrenme alanında uzmanlaşan özel dans antrenörü ile yapılan Latin Danslarında yaş gruplarına göre cha cha, rumba, samba, salsa, quickstep kategorileri ile öğrencilerimizin odaklanabilmesine, ritim becerilerini hayata geçirmeleri, zihinsel ve bedensel devinimi bir arada tutması hedeflenmektedir. Dans Sporu sayesinde denge, sürat ve çevikliği arttırıcı egzersizler uygulanır. Bununla birlikte, kas gelişimine bilinçli şekilde yardımcı olup, vücut esnekliği de büyük oranda ilerleme kaydeder. Öğrencilerimizin sosyalleşmesinde önemli bir role sahip olan Latin dansları kendine güveni artırır.

  SATRANÇ

  Öğrencilerimizin sahip olmalarını istediğimiz bir özellik de, mantıklı düşünce ve davranışlarda bulunmalıdır. Satranç sayesinde mantıklı düşünebilirler ve çevrelerine karşı daha sorumlu olmaya yönelirler. Satranç düşünmeyi ve öğrenmeyi öğretir. Zamanı iyi kullanıp, kendini organize etme yönünde olumlu etkileri vardır. Kişiye ister istemez plan yaptırır. Durumu değerlendirir ve kurallara uyulmasını ister. Tüm bunlar düşünülürse satranç dersinin öğrencilerimiz üzerinde hayata hazırlama konusunda desteği büyüktür.

  Telefon:0266 244 1 444

  Adres:Atatürk mah. Bandırma Cad. No:72

  Balıkesir - Merkez

  Lale Bahçesi Kreş

  Hakkımızda;

  2009 yılı kasım ayında açılan okulumuz, faaliyetlerini en iyi şekilde sürdürmek için çalışmaktadır. Okulumuz; 6 adet sınıf ile 4, 5 ve 6 yaş grubu öğrencilerimize hizmet vermektedir.. Öğrencilerimizin gerek akademik gerekse sosyal faaliyetlerde gösterdikleri başarılar okulumuza olan talebi her geçen gün arttırmıştır.

  Çocuklarımıza, hijyen mutfak şartlarında, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir.

  Kreşimiz; çocuklarımızda ki saklı yetenekleri ortaya çıkartmak için çocuklarımızın seviye ve gelişim düzeylerine uygun metaryal çeşitleriyle donanımlı bir ortam ve doğru program hazırlayarak, özgüvenlerini sağlamak ve onları hayata hazırlamaktadır.

  Gayemiz

  Milli ve ahlaki değerlerimizi kazandırmak,

  Öğrencilerimize okul hayatını sevdirmek,

  Zihinsel, bedensel, duygusal ve sosyal yönden gelişmelerini sağlamak,

  Kendilerine ifade edebilmelerini imkân sağlamak,

  Yaşayarak ve gözlemleyerek öğrenmelerine fırsat vermek,

  Ülkemizin gelişmesine katkıda bulunabilecek sağlam kişilikli bireyler yetiştirmektir.

  Gelecek

  Öğrencilerimizin mutluluğunu ve ruhsal gelişimlerini ön plan da tutan,

  Dürüstlük, sorumluluk, samimiyet kişisel haklara saygılı,

  Hayata sevgiyle bakan mutlu ve lider insanlar yetiştirmektir.

  İletişim;

  Telefon:0266 227 01 06

  Adres:Toygar Mah. Üçpınar yolu üzeri no:78

  Balıkesir - Merkez

  Balıkesir Küçük İmzalar Kreşi

  Hakkımızda;

  Küçük imzalar ailesi olarak ilk öğrenime ve yaşama hazır kendine güvenen ve bu güveni özgürce ifade edebilen bireyler yetiştirmektir.Tek Eksiğimiz Minik Kalbiniz...

  Okulumuz 400 metrekare kapalı olmak üzere toplam 700 metrekaredir.

  Uyku salonu

  Yemek salonu

  Oyun salonu

  4 farklı Eğitim sınıfı

  Açık oyun bahçesi (300 m2)

  İletişim;

  Telefon:0266 227 84 81

  Adres:Paşaalanı Mh. Çengel Cad. No:31 Balıkesir- Türkiye

  Balıkesir - Merkez

  Miniz Park Yuva- Anaokulu

  Hakkımızda;

  Miniapark Anaokulu Eylül 2012' de eğitime gönül vermiş ''çocuklarımız geleceğimizdir'' sloganıyla yola çıkan ve çocuk sevgisini her kadın gibi yüreğinin derinliklerinde hisseden iki bayan eğitimci tarafından Balıkesir'de Okul Öncesi Eğitiminde bir fark oluşturmak amacıyla kurulmuştur.

  Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde olup 36-72 aylık çocuklarımıza eğitim ve bakım hizmeti vermektedir.Ayrıca 24-36 aylık çocuklar için ''Play Grup'' sınıfımız vardır.

  Okul saatleri : Hafta içi 07:30-17:00 (İşten geç çıkan velilerimiz için 19:00 a kadar hizmet vermekteyiz)

  Servis : Hostes eşliğinde, tüm koltuklarda emniyet kemeri olan servisimizle Balıkesir'in tüm bölgelerine hizmet vermekteyiz.

  Beslenme : Sabah kahvaltısı , öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere günde üç öğün sağlıklı ve doğal beslenme ilkeleriyle hazırlanan beslenme programı uygulamaktayız.

  Kayıt Kabul : Okulumuza çocuğunun kaydını yaptırmak isteyen velilerimiz aşağıdaki evrakları tamamlamalıdır.

  1-Öğrenci Kimlik Fotokopisi

  2-Öğrenci sağlık raporu

  3-Öğrencinin 3 adet fotoğrafı

  4-Kayıt başvuru formu

  MİSYON

  En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı sağlıklı iletişim kurabilen ; kişisel ,toplumsal , ulusal ve evrensel değerlerle donanmış , önyargılardan uzak ; insana, topluma ,doğaya saygılı , fark yaratan bireyler olarak yetiştirmek.

  VİZYON

  Dünyamızın sürekli değişen ve gelişen dinamiğine çocuklarımızı hazır hale getirebilecek , okul öncesi eğitiminde önder ve marka kurum olmak.

  Farkımız;

  Okul öncesinde minik bir fark; MİNİAPARK

  Miniapark Yuva ve Anaokulu Balıkesir’de Okul Öncesi Eğitimine yeni bir anlayış ve bakış açısı getirmek için kuruldu.

  En değerli varlıklarımız çocuklarımızın geleceğin mutlu , başarılı ve özgüvenli bireyleri olmaları hedefiyle yola çıktık.

  Eğitimden sağlığa,güvenlikten doğal yaşama her türlü ayrıntıyı düşündük ve planladık.

  Miniaparkta Güvenlik ve Sağlık (1.önceliğimizdir)

  Çocuklarımızın güvenliği için tüm ayrıntıları düşündük.

  - Antialerjik ahşap lisanslı mobilya , oyuncak ve materyaller

  - Sokaktan tamamen bağımsız okulumuza ait oyun bahçesi

  - 24 saat kayıt yapan 13 güvenlik kamerası.

  - İtfaiye yönetmeliğine uygun yangın merdiveni

  - Doğal ve sağlıklı beslenme programı

  - Bütün etkinlik ve oyun odaları ,uyku odası,yemekhane parke zemin ve alttan ısıtma sistemi

  - Günlük iletişim defteri

  Miniaparkta Eğitim;

  Çoklu zeka ve Yaşa-Öğren programları ile çocukların gelişim düzeyine uygun MEB müfredatı uygulanarak çocuklarımızın oynayarak ,yaşayarak zevkle öğrenebilecekleri bir eğitim programı

  - Alanında uzman tecrübeli öğretmen kadrosu

  - Yaş gruplarına göre ayrılmış 12 şer kişilik sınıflar.

  Miniaparkta Fiziksel Koşullar

  - 250 m2 oyun bahçesi

  - Çocuklarımızın sebze, çiçek gibi bitkileri ekip gelişimlerini takibedebileceği organik tarım bahçesi

  - Mini hayvanat bahçesi

  - Sürekli güneş alan ferah,şehir merkezine yakın bina

  - Çocuklarımızın kendilerini evinde hissedeceği sıcak iç mekan

  İletişim;

  Telefon:0 266 249 49 97

  Adres:Bahçelievler Mahallesi Stadyum Karşısı Okan KPSS Kursu Yanı Balıkesir/MERKEZ

  Minik Akademi Kreş

  Hakkımızda;

  Akademinik Gündüz Bakım Evi ve Anaokulu 2005 yılın Ağustos ayında kurulmuştur.

  Modern altyapısı, eğitici materyalleri ve oyun gruplarıyla da ilimize okul öncesi eğitimde farklılığını henüz kuruluş aşamasında göstermiş oldu.

  Akademinik hedefleri ve standartlarıyla ülkemizin en iyi kreşlerinden biri olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir.

  Uzman öğretmenler eşliğinde çocukların,önderimiz Atatürk'e ve ilkelerine bağlı olarak mutlu,özgüvenli,çevreye duyarlı ,kendini ve başkalarını seven,kendi haklarını korurken başkalarının haklarınada saygı gösteren,paylaşmayı bilen,sorunlara çok yönlü bakabilen, araştırarak-sorgulayarak-üreterek-yaparak ve yaşayarak öğrenen, yaşam başarısı yüksek uygar bireyler olarak gelişmelerine yardımcı olmaktır.

  Biz 2-6 yaş grubu çocuklar Bahçelievler Mahallesi Mehmetçik Caddesi Büyük Tansaş Arkası adresinde bulunan 600 m2 kapalı alan ve 200 m2 bahçesi olan 2 katlı bir binada eğitim , öğrenim ve bakım hizmetlerinden faydalanıyoruz.

  İletişim;

  Telefon:0266 221 91 50

  Adres:Bahçelievler Mahallesi Teknik Lise Caddesi No:132

  Balıkesir - Merkez

  Mithatpaşa Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0266 221 17 10

  Adres:Mithatpaşa Ana Okulu Plevne Mh. Bahar Sokak No:11/4

  Balıkesir - Merkez

  Nazende Kurşun Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0266 245 10 11

  Adres:1. Sakarya Mahallesi Karesi Sokak

  Balıkesir - Merkez

  Nuran Oğuz Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0266 227 36 14

  Adres:Toygar Mah Hakan Sok No 1

  Balıkesir - Merkez

  Ozan Aktaş Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0266 718 25 95

  Adres:Paşabayırı Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi No:139

  Balıkesir - Bandırma

  Özgür Nesil Çocuk Akademisi

  İletişim;

  Telefon:0266 244 44 19

  Adres:6 Eylül Mah. Çiğdem Sok. No:5

  Balıkesir - Merkez

  Sabiha Gökçen Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0266 244 76 13

  Adres:Çardaklı Mevkii Sındırgı Cad.

  Balıkesir - Merkez

  Sıdıka Sami Kula Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0266 239 44 09

  Adres:Karaoğlan Mah. Dindiren Sk,

  Altıeylül/Balıkesir

  Toki Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0266 231 04 05

  Adres:Toki Yeni Mahalle 2.Etap

  Balıkesir - Merkez

  Uğur Böcekleri Gündüz Bakım Evi

  İletişim;

  Telefon:0266 249 49 37

  Adres:Bahçelievler Mahallesi Çarşamba Pazarı Sokak No:2/1

  Balıkesir - Merkez

  Anahtar kelimeler

  Balıkesir kreşleri,Balıkesir'daki kreşler,Balıkesir kreş,Balıkesir kreşler, Balıkesir anaokulu, Balıkesir özel anaokulu,Balıkesir 'daki özel anaokulları, Balıkesir 'daki anaokullarının telefonları; Balıkesir 'daki kreşlerin telefon numaraları, Balıkesir 'daki kreşlerin adresleri,

  Bandırma kreşleri,Bandırma 'daki kreşler,Bandırma kreş,Bandırma kreşler, Bandırma anaokulu, Bandırma özel anaokulu,Bandırma 'daki özel anaokulları, Bandırma 'daki anaokullarının telefonları; Bandırma 'daki kreşlerin telefon numaraları, Bandırma 'daki kreşlerin adresleri,

  Altıeylül kreşleri,Altıeylül 'deki kreşler,Altıeylül kreş,Altıeylül kreşler, Altıeylül anaokulu, Altıeylül özel anaokulu,Altıeylül 'deki özel anaokulları, Altıeylül 'deki anaokullarının telefonları; Altıeylül 'deki kreşlerin telefon numaraları, Altıeylül 'deki kreşlerin adresleri,