DENİZLİ KREŞ ve ANAOKULLARI
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Kreşler   >   Denizli Kreşleri

  DENİZLİ KREŞ ve ANAOKULLARI

              Okuloncesihersey.net ekibi sizin için Denizli ilindeki kreş ve anaokullarının listesini çıkardı.

              Bu sayfada kreşlerin isim isim listesi verilmiştir. Kreş veya anaokulunun ismine tıkladığınız zaman ayrıntılı olarak bilgileri karşınıza çıkacaktır.

              Denizli ilindeki kreş ve anaokullarının açık adresleri, telefon bilgileri standart olarak verilmiştir. Bunlara ekstra olarak kreş ve anaokullarının internet siteleri mevcut ise ve ulaşılabilmişse ayrıntılı olarak bilgileri, fiziki koşulları, dersleri, eğitim felsefeleri,kurucularının yazıları, vizyon ve misyonları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

              Okuloncesihersey.net ekibi bu sayfayı hazırlarken sizlerin Denizli ilindeki kreş ve anaokullarını ararken fazla zaman kaybetmemeniz ve gözünüzden kaçan kreş veya anaokulunun kalmamasını hedeflemiştir. Bu sayfa sayesinde bir çok kreş veya anaokulunu kıyaslarken onlarda internet sayfası açmanıza ve aramanıza gerek kalmayacaktır.

  BALARISI ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0224 549 1949

  Adres: Bademli Köyü

  FİLİZ ANAOKULU

  Hakkımızda;

  Gazi Üniversitesi mezunu olan kurucu ve okul müdürümüz Assiye Filiz KAPLAN, 10 yıl M.E.B Devlet okullarında görev yapmış olup, Milli Eğitimden ayrılarak değişik Anaokullarında idarecilik yaptıktan sonra kendi okulunu açmaya karar vermiş ve FİLİZ ANAOKULU’nu açmıştır. Senelerce okulu başarıyla idare ettikten sonra eşinin vefatı ile beraber çok kötü oaylara maruz kalmıştır. Azmi ve dürüstlüğü ile çaba sarfederek deneyimli öğretmen kadrosuyla beraber yeni eğitim-öğretim yılına merhaba demiştir.

  Okulumuz

  Kurulduğu 2000 yılından beri alanında en iyiyi amaçlayan ve çocuğa görelik ilkesini benimseyen okulumuz, her çocuğu ayrı ayrı çok özel ve çok değerli olduğu bilinciyle M:E.B bağlı olarak çalışmaktadır. Eğitim kadromuz mesleğinde deneyimli uzun, yıllar emek vermiş , işini ve çocukları seven Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezunları eğitimcilerden oluşmaktadır.

  Sağlık

  Bulaşıcı hastalıkların doktor teşhisinden sonra okula bildirilmesi ve hastalık sonrası doktor raporu getirilmesi, ilaç kullanması gereken çocukların ilaç kullanımı hakkında okula bilgi verilmesi gerekmektedir.

  Bulaşıcı hastalık durumunda diğer velileri olası belirtiler hakkında bilgilendirmek için evlere açıklayıcı bir not gönderilir.

  Ailelerin onayı olmadan okulda hiç bir ilaç verilmez. Bizlere bildirilen bulaşıcı hastalıklardan ,okulda olabilecek kaza ve ani rahatsızlıklardan sizleri hemen haberdar ederiz. Okul formunda da belirtildiği gibi kalıcı rahatsızlığı olan çocukların okula bildirilmesi ve tedbirinin de ona göre alınması gerekmektedir.

  Eğer çocuğunuz alerjik bünyeli ise nelere alerjisi olduğu okul idaresine bildirilmelidir.Herhangi bir müdahele gerektiren durumda, çocuklar ancak ailesinin haberi ve onayı ile gerekli sağlık kuruluşuna götürülür.Okulda müdahale gerektiren durumlarda ise, bu müdahale ilk yardım sertifikalı öğretmenlerimizin tarafından yapılmaktadır.

  Giyim

  Çocuklarımızın günlük okul yaşantılarını kolaylaştırmak üzere, rahat hareket etmelerine ve kendi başlarına giyinebilmelerine olanak sağlayacak, okul etkinlikleri sırasında kirlenmelerinin sorun olmayacağı giysiler tercih edilmelidir.İhtiyaç duyulması halinde kullanılabilmesi için her çocuğun okulda yedek giysileri bulundurulmalıdır.

  Ulaşım

  Çocukların ulaşımı güvenli servis araçları ile sağlanırken, servis görevlileri de onlara yardımcı olur. Çocuklar topluca yolculuk etmenin kurallarını öğrenirken, yeni arkadaşlıkların keyfini çıkarırlar. Öğrencilerimizin güvenliği açısından servis aracının içinde bulundukları sürece emniyet kemerlerinin takılması zorunludur.

  Eğitim Politikamız;

  Denizli Filiz okul Öncesi eğitimi

  Eğitim ve Öğretim Yaklaşımımız

  Filiz Anaokulu 2000’den dan bu yana okulöncesi eğitimde fark yaratan bir eğitim anlayışı benimsiyor. Çocuklara bilişsel, sosyal, duygusal ve fiziksel alanlarda doğru eğitimin ve öğrenme ortamının sunulması bilinciyle hareket eden okulumuzda, etkin öğrenme ve sorgulamaya dayalı PYP programı yanısıra Proje Destekli Eğitim, Gems, Scamper, Multiple Intelligence ( Çoklu Zeka) ve Yaşayan Değerler yaklaşımlarının sentezinden oluşan bir eğitim programı uygulanmaktadır. Çocuklar bu programda merak ederek, sorarak, yaparak, yaşayarak, eğlenerek öğrenirken, ilgi alanlarını ve güçlü oldukları yanlarını geliştirirler. Tüm duyularını ve yaratıcılıklarını kullanarak, gözlem yaparak, grup çalışmalarının zevkine vararak, problem çözerek öğrendiklerini yaşama geçirirler. Bu program aynı zamanda ilköğretime hazırlayıcı nitelikte olup, eğitimin devamlılığı göz önünde bulundurulmaktadır.

  Eğitim felsefemiz

  Her çocuk bizim için özeldir.

  Hepsi farklı kişilik özelliklerine, ilgi - yetenek ve farklı öğrenim yapılarına sahiptir. Her çocuğun bireysel potansiyeline göre, özgüvenini kaybetmeden kendi hedeflerine ulaşabilmesi üzerine bir eğitim anlayışından hareket ediyoruz.

  Biz onlara beceri ve yaratıcılıklarını özgürce ortaya koyabilecekleri bir öğrenme ortamı hazırlıyoruz. Mutlu, sağlıklı, eğlenceli, güvenli ve öğrenmeye ilgi uyandıran bir ortamda; kendine güvenen, kişisel ve sosyal sorumluluklarını taşıyan, kendini değerlendirebilen, yaşadığı dünyaya duyarlı, ilke ve değerlerine sahip, yaşama dönük bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

  Sorumluluğumuzun çocukların düşünme yeteneğini geliştirmek, değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlayan, hayat boyu öğrenen bireyler yetiştirmek olduğuna inanıyoruz.

  İletişim;

  Telefon 0258 211 2193

  Adres: Kıbrısşehitleri Cad. Eski SSK Binası Yanı No:10

  GÜL ÇOCUK EVİ

  Neden Gül Çocukevi?;

  GÜL ÇOCUKEVİ

  ‘’montessori’’ ve ‘’reggio emilia’’eğitiminin uygulandığı bir okuldur.

  Gül çocukevi okulöncesi kurumu olarak biz 17 yıldan bu yana 18 _30 aylık play grubumuza ve 3_4_5_ 6 yaş grubu çocuklar için kendine güven ve yaratıcılık teşvik ediyoruz.

  18_30 ay Çocuklar İçin Oyun Grubunda Lider

  Çocuk gelişim uzmanları tarafından tasarlanmış oyun programımız,

  4 seviden oluşur. Her bir seviyede, çocuğun o dönemdeki gelişimini destekleyici aktiviteler sunulur.Programımızda, resim atölyesi,oyun atölyesi,spor atölyesi,müzik atölyesi ile duyusal keşif, sebep ve sonuç ilişkisi, ikili iletişim, motor planlama, hayali oyun canlandırma, dinleme ve dil becerileri geliştirmeye yönelik aktivitelerin kazandırılması hedeflenmiştir..Her seviye, çocuğunuzun zihinsel, sosyal ve fiziksel kabiliyetini geliştirici, temel ve katılımcı faaliyetlerden oluşur.

  Ebeveynlere çocuklarının gelişim özeliklerinin bilgisi ve farkındalık hizmeti verilmektedir.

  Erken Dönem Çocuk Gelişiminde Uzmanız

  3_4_5_6 yaş Sınıflarımızda kullandığımız programlarımız telif hakları alınmış

  GÜL ÇOCUKEVİ’ne özel bir programdır.

  Bu programlar çocuğunuzun gelişimi için en iyi desteği vermek için titizlikle hazırlanmıştır.

  Merak ve kendine güven duygusu gelişimini sanatsal ve bilimsel keşiflerle,oyunlarla ve daha nice aktivitelerle desteklenecektir.uygulanan KARAKTER EĞİTİMİ programı ile çocuklarınızın sosyal ve duygusal yeteneklerinin gelişerek,ilerlemesine fayda sağlayacaktır.SCAMPER çalışmalarında yer aldıkları aktiviteler içerisinde işbirliğine yönelme,verilen DRAMA,ERKEN MÜZİK EĞİTİMİ,BALE DERSLERİ ile kişisel farkındalık gibi özelliklerini kullanırken,REGGİO EMİLİA VE MONTESSORİ eğitimlerinde,farklı bakış acılarına sahip,okulöncesinde gerekli olan eğitimi almış, iletişimsel yeteneklerini geliştiriyor olacaklar. Bunlarla birlikte, bağımsız ve grupla hareketi öğreten aktiveteler, önemli olarak nitelendirdiğimiz kişisel ve sosyal becerilerin ilerleyerek çocuğunuzun okul çağına sağlıklı bir şekilde hazırlanmasını sağlayacaktır. Ebeveynsiz yapılan bu programların ana amacı çocuğunuzun ileride yaşayacağı okul deneyiminin onun için daha yumuşak bir geçişe dönüşmesi ve belli temel yeteneklerin erken kazandırılmasıdır.

  Eğitim Sistemi;

  GÜL ÇOCUKEVİ'nde eğitim-öğretim sürecinde araştırmayı desteklemek, öğrencinin düşünsel ve fiziksel gelişimini sağlamak ana hedefimizdir. Eğitimin işlenişinde temel amaç "TAM ÖĞRENME" nin sağlanmasıdır.

  Bunu sağlarken öğrencinin farklı algısal tercihleri(görsel, işitsel, kinestetik, dokunsal), bilgiyi işlemedeki zihinsel süreçleri(analitik, bütünleşik, global) gibi öğrenmeyi etkileyen tüm faktörleri içeren öğrenme sitilleri temel alınır.

  Bu anlamda GÜL ÇOCUKEVİ’nde "YAŞAYARAK ÖĞRENME" sistemi uygulanmaktadır.

  BİR GÜL ÇOCUKEVİ ÖĞRENCİSİ

  Okula karşı pozitif tutum

  konsantrasyon alışkanlıgı

  Kalıcı merakın beslenmesi

  düzen duygusu

  İş yapma sevgisi

  Yalnız çalışma alışkanlıgı

  Paylaşma istekliligi

  Söz dinleme alışkanlıgı

  Yaptıklarının sorumlulugunu alma

  Sadece boş meraktan degil,gerçek seçimlerde bulunma

  Kendine güven

  Çevreye karşı güven ve saygı gelişimi

  Sosyal yaşamda belirlenen kurallara uyma

  Araç ve gereçlere karşı düzenli kullanım

  Kendi kendine motive etme(öz motivasyon)

  Öğrenme için olumlu tutum geliştirebilme

  Hayal gücünü kullanma,Araştırma becerisini kullanma ve geliştirme, Problem çözme becerisi,

  Sorgulama, Dönüşümlü düşünme,

  ve eleştirel düşünebilen bir birey olarak okulundan mezun olur.

  İletişim;

  Telefon 0 258 211 40 50

  Adres: ÇAMLARALTI MH 6023 SK NO 1 KINIKLI

  Hilal Gündüz Bakım Evi

  İletişim;

  Telefon 0 258 212 84 06

  Adres:Çamlaraltı Mh.

  Öykü Gündüz Çocuk Bakım Evi

  İletişim;

  Telefon 02583739926

  Adres: Yenişehir mahallesi atakent mahallesi no:42 YENİŞEHİR /DENİZLİ

  Peri Masali Gunduz bakimevi

  B i z K i m i z ?;

  P e r i Masalı 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında okul öncesi eğitimi yaymak ve geliştirmek amacıyla Bağbaşı'nda kurulmuştur.

  Peri Masalı Çocuk Evi okul öncesi eğitim modelinde daha iyiye ulaşma ve eğitimde daha etkin rol almaya yardımcı olarak geleceğimizin temellerini sağlam atmayı amaçlamıştır.

  Peri Masalı Çocuk Evi merakı, incelemeyi, araştırmayı ve oyuna teşvik eden ortamlar yaratarak çocuğa yapısal özelliklerine göre ilgi ve yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olur ve yönlendirir.

  Okul öncesi; çocuğun, sosyalleşme yaşından ilkokul dönemine kadar bir bütündür. Her gelişim basamağında farklı yetenekleri ortaya çıkan çocuklarımızın bu yeteneklerini işleyerek özgüveni yerinde sosyal çocuklar yetiştirmek için çıkmış olduğumuz bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz.

  Sizlerde kendini eğitime adamış ve bu alanda öğrenmenin durmayacağına inanmış kadromuzla bu yolda bize eşlik etmeye ne dersiniz?.....

  Haydi gelin geleceğimizi, yarınlarımızı, çocuklarımızı hep birlikte keşfedelim…

  Vizyonumuz

  Atatürkçü düşünce, bilim ve ülke gerçeklerinin kesiştiği bir çizelgede çocuklara bilgi çağının gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırarak, bireysel varoluşlarını gerçekleştirmelerini sağlayan öncü bir kurum olmak.

  Misyonumuz

  Misyonumuz 0-6 yaş çocuklarının tüm gizli güçlerini açığa çıkararak potansiyelinin en üst noktasına kadar gelişmesini sürdürmelerine imkan sağlamaktır. Bu çerçevede okulumuzda büyüyen çocuklar; • Düşünen, araştıran, sorgulayan, çözüm üretebilen, öğrenmeyi öğrenen

  • Bildiklerini yaşama taşıyarak paylaşmayı seven,

  • Sosyal yönden gelişmiş ve kendini ifade edebilen

  • Sorumluluklarını üstlenip kendine yetebilen

  • Atatürkçülük bilinci, millet, vatan, bayrak sevgisi gelişmiş

  • Beden, zihin, sosyal, duygusal yönden gelişmiş ve sağlıklı

  • Temel alışkanlıkları kazanmış, iletişim becerilerine sahip

  • Olumlu benlik algısına sahip

  • Kendisine ve çevresine duyarlı olabilen

  • Öz değerlerinden uzaklaşmadan çağdaş ve aydın bireyler olarak yetiştirilirler.

  İletişim;

  Telefon 05058346976

  Adres: Kervansaray Mah. Barbaros bulvarı no:165 bagbasi-Denizli

  Penguen Gündüz Bakım Evi

  İletişim;

  Telefon 0258 373 00 97

  Adres: Kervansaray Mah. Barbaros bulvarı no:165 bagbasi-Denizli

  Pinokyo Çocuk Evi

  Hakkımızda;

  1978 yılında Denizlinin ilk anaokulu olarak açıldık Bunun gururuyla değişerek ve gelişerek 34. yıla eriştik.

  İLKEMİZ çocuklarımızın eğlenirken eğitilerek topluma hazırlanması. Akşama dopdolu bilgilerle bezenerek evlere mutlu dönmeleri

  ÇALİŞMALARIMIZ İlköğretime başladıklarında gerekli bütün kavramları(şekiller renkler sayılar) bilişsel etkinliklerle kazandırıyoruz.

  Hayatı boyunca onlara lazım olan görgü kurallarını sevmeyi saygı göstermeyi paylaşmayı yardımlaşmayı öğretiyoruz

  El becerilerini ve hayal dünyaşlarını geliştirici boyama artık materyal kesme yırtma katlama çalışmalarını eğlenerek yapıyoruz .

  Sağlık ve temizlik kurallarını yaşayarak öğretiyoruz

  Eğlenceli matematik çalışmalarını yazı tahtamızda kağıtlarda ve abaküste çalışarak yapıyoruz

  Masallar kuklalar şiir parmak oyunu ve tekerlemeler öğreniyoruz

  Ritm çalışmaları ile müzik kulaklarını geliştirip onlarca şarkı öğrenerek müziği sevdiriyoruz

  İngilizce öğretmenimizle İngilizce öğrenmeye adım atıyoruz

  İlköğretimde öğrenilecek el yazısına hazırlık çizgi çalışmaları yapıyoruz

  Birçok bilgiyi kapsayan değişik çalışma kitaplarını işliyoruz

  Yıl içinde ünitelerle ilgili inceleme ve eğlence gezileri yapıyoruz

  Önemli gün ve haftaları heyecanla ve etkinliklerle kutluyoruz

  Bütün yıl öğrendikleri başardıkları birçok beceriyi sınıf dans jimnastik ve folklor öğretmenlerimizin çalışmasıyla yıl sonunda bir sergi ve yıl sonu gösterisi hazırlayarak ailelerimizle paylaşıyoruz

  Bizler Pinokyo personeli olarak biliyoruz ki beden ve ruh sağlığı gelişmiş mutlu çocuklar bizim geleceğimiz olacaktır.Okulumuza gelen bütün çocukları okul öncesi eğitiminde gerekli bilgi ve becerilerle donatacağımıza söz veriyoruz.

  Sizleri sıcak yuvamıza bekliyoruz???

  İletişim;

  Telefon 0258 213 63 23

  Adres: MEHMETÇİK MAHALLESİ 1298 SOKAK NO: 19 MERKEZ DENİZLİ

  Anahtar kelimeler

  Denizli kreşleri, Denizli'deki kreşler,Denizli kreş,Denizli kreşler, Denizli anaokulu,Denizli özel anaokulu,Denizli 'deki özel anaokulları, Denizli'deki anaokullarının telefonları; Denizli'deki kreşlerin telefon numaraları, Denizli'deki kreşlerin adresleri,

  Yenişehir kreşleri, Yenişehir'deki kreşler,Yenişehir kreş,Yenişehir kreşler, Yenişehir anaokulu,Yenişehir özel anaokulu,Yenişehir 'deki özel anaokulları, Yenişehir'deki anaokullarının telefonları; Yenişehir'deki kreşlerin telefon numaraları, Yenişehir'deki kreşlerin adresleri,

  Kınıklı kreşleri, Kınıklı'daki kreşler,Kınıklı kreş,Kınıklı kreşler, Kınıklı anaokulu,Kınıklı özel anaokulu,Kınıklı 'daki özel anaokulları, Kınıklı'daki anaokullarının telefonları; Kınıklı'daki kreşlerin telefon numaraları, Kınıklı'daki kreşlerin adresleri,