ERZURUM KREŞ ve ANAOKULLARI
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Kreşler   >   Erzurum Kreşleri

  ERZURUM KREŞ ve ANAOKULLARI

              Okuloncesihersey.net ekibi sizin için Erzurum ilindeki kreş ve anaokullarının listesini çıkardı.

              Bu sayfada kreşlerin isim isim listesi verilmiştir. Kreş veya anaokulunun ismine tıkladığınız zaman ayrıntılı olarak bilgileri karşınıza çıkacaktır.

              Erzurum ilindeki kreş ve anaokullarının açık adresleri, telefon bilgileri standart olarak verilmiştir. Bunlara ekstra olarak kreş ve anaokullarının internet siteleri mevcut ise ve ulaşılabilmişse ayrıntılı olarak bilgileri, fiziki koşulları, dersleri, eğitim felsefeleri,kurucularının yazıları, vizyon ve misyonları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

              Okuloncesihersey.net ekibi bu sayfayı hazırlarken sizlerin Erzurum ilindeki kreş ve anaokullarını ararken fazla zaman kaybetmemeniz ve gözünüzden kaçan kreş veya anaokulunun kalmamasını hedeflemiştir. Bu sayfa sayesinde bir çok kreş veya anaokulunu kıyaslarken onlarda internet sayfası açmanıza ve aramanıza gerek kalmayacaktır.

  BEŞ YILDIZ KREŞ

  İletişim;

  Telefon 0442 316 13 13

  Adres:Kayakyolu osman yılmaz caddesi, Çizmelioğlu Karşısı, Merve Apt./ERZURUM

  GÜLEN YÜZLER KREŞ

  Hakkımızda;

  Biz Kimiz?

  Değerli ziyaretçilerimiz;

  Erzurum Özel Gülenyüzler Anaokulu ve Kreşi olarak On Sekiz yıldır sizlere hizmet verebilmenin mutluluğu ve gururu içindeyiz. Her geçen gün büyüyen okulumuz sizlere daha iyi hizmet verebilmek için her türlü yeniliği sürdürmektedir.

  Çocuk aile- eğitimci arasında sağlam ilişkiler kurmayı hedefleyen,çocuğun aileden aldığı eğitimi destekleyip geliştiren ve sosyalleşirken paylaşımcı olmasını sağlayan zekasını doğru kullanabilmesinde yol gösterici olan eğitim gönüllüleriyiz…

  İlginize teşekkür ederiz...

  Özel Erzurum Gülenyüzler Anaokulu ve Kreşi

  Amaç ve DeğerlerimizAmaçlarımız ve Değerlerimiz!

  Bir fidan düşünün. Bu fidanın büyümesi ve güzel bir ağaç olması için verimli bir toprağa dikilmesi, sürekli sulanması, güneş ve sevgi alması gerekir. İşte bizim için çocuklarımız da fidan gibidir. Sağlıklı olabilmeleri için nasıl dengeli bir beslenmeye ihtiyaç duyuyorlarsa, sosyal, matematiksel, sanatsal, içsel, duygusal ve dil gelişimleri için de dengeli ve doğru bir yaklaşıma ihtiyaç duyulmaktadır.Okul öncesi dönem, insanın “birey” olma sürecindeki en önemli basamaktır.Eğitimciler olarak biz 0-6 yaş döneminin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Biliyoruz ki okul öncesi eğitimine ilişkin bir çok eğitim /öğretim modeli bulunmaktadır.

  Gelişim açısından baktığınızda 0-6 yaş grubu çocukların pek çok genel özellikleri bulunmakla beraber, genel özellikler doğrultusundan ayrılan, bireysel farklar üzerinde duran ve gizli veya yeterince üzerine durulmamış özellikleri geliştirmeye yönelik programlar önem kazanmaktadır. Öğrenci merkezli eğitimi benimseyen kreşimiz çocuklarımızın var olan içsel kapasitesini geliştirmeyi hedefler. Burada önemli olan çocuğun kendi kendini keşfetmesi ve neleri nasıl öğreneceğini öğrenebilmesidir. Eğitimde, öğrenciyi merkez almayı kabul eden kreşimiz, çocuğun özgüveninin gelişimine ayrıcalıklı önem vermektedir.Tüm bunları amaçlarken çocuklarımıza değerlerimizle yüzleştiriyoruz….

  Dürüst davranıyoruz ki dürüst olmanın erdemine varsın,

  Onu önemsiyoruz ki özgüvenli olurken çevresini önemsemeyi de bilsin…

  Yardım ediyoruz ki paylaşımcı olsun..

  Dinliyoruz ki dinlesin….

  Herkese eşit mesafeden yaklaşıyoruz ki adil olsun…

  Seviyoruz-saygı duyuyoruz…

  İletişim;

  Telefon 0442 342 53 61

  Adres:Hüseyin Avni Ulaş Mah. Akabe Villaları G1 Blok Yıldızkent /ERZURUM

  FİNAL ANAOKULU

  İletişim;

  Telefon 0442 316 60 83

  Adres:Hacı salih efendi mah. İstiklal sok. No: 19 Palandöken /ERZURUM

  HINIZ ANAOKULU

  İletişim;

  Okulun Adresi : HINIS / ERZURUM

  Okulun Tel & Fax : 04425112903

  İSPİR ANAOKULU

  İletişim;

  Okulun Adresi : Tortum Yolu Üzeri İSPİR / ERZURUM

  Okulun Tel & Fax : 04424512220

  KAYMAKAM MEHMET AYDIN ANAOKULU

  İletişim;

  Okulun Adresi : Ptt Karşısı Eski Sağlık Ocağı Yeri ÇAT / ERZURUM

  Okulun Tel & Fax : 04426112215

  NARMAN ANAOKULU

  İletişim;

  Okulun Adresi : NARMAN / ERZURUM

  Okulun Tel & Fax : 04427412168

  OLTU ANAOKULU

  İletişim;

  Okulun Adresi : Yusuf Ziya Bey Mh. Şendurak Sk OLTU / ERZURUM

  Okulun Tel & Fax : 04428166251

  Özel Kuş Sesleri Anaokulu

  Hakkımızda;

  Özel kuş sesleri anaokulu Erzurum’da M.E.B bağlı olarak açılan ilk özel anaokuludur.

  Eğitimin ciddi bir iş olduğunu biliyor, bilmekten öte ona gönül veriyoruz ve çocuklarımızı tam bir aile sıcaklığında farklı kişilk özelliklerine ilgi yetenek ve farklı öğrenim yapılarına sahip her çocuğumuzun bireysel potansiyeline göre, özgüvenini kaybetmeden kendi hedeflerine ulaşabilmesi üzerine kurulu bir eğitim anlayışından hareket ediyoruz..

  Mutlu, sağlıklı, eğlenceli, güvenli ve öğrenmeye ilgi uyandıran bir ortamda;

  Kendine güvenen, kişisel ve sosyal sorumluluklarını taşıyan, kendini değerlendirebilen, yaşadığı dünyaya duyarlı, ilke ve değerlerine sahip, yaşama dönük, saygılı, sevgi dolu ve hoşgörü sahibi bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz…

  Oynuyor, eğleniyor, şarkı söylüyor , uyuyor, gözlüyor, deneyler yapıyor, araştırıyor, üretiyor ve paylaşıyoruz…

  İletişim;

  Telefon 0442 342 77 88

  Adres: Osmangazi Mah. Alparslan Türkeş Blv Tohumcu Yapı Kooperatifi, Palandöken/Erzurum

  ÖZEL ŞİRİN ÇOCUKEVİ

  İletişim;

  Telefon 0442 342 53 61

  Adres: H.Avni Ulaş Mah. Yıldızkent-ERZURUM

  Özel Sevgi Kreş

  Hakkımızda;

  Özel Sevgi Kreş;

  Şehrin kuzeyinde, düzenli yerleşmesiyle dikkat çeken Yıldızkent semtinde, 600 m2 alana kurulu bina ve bahçe sınırları içerisinde,

  720 m2 kapalı kullanım alanı, 150 m2 yeşil alan, 150 m2 açık oyun alanı, 300 m2 park alanına sahip,

  Her kat ve bütün alanlarında ışık alabilen bir yapı ile,

  Dörtte üçü bahçe ile çevrili,

  Doğalgaz ve alttan ısıtma sistemi ile,

  Bahçesinde Oyun Parkı, Yeşil alan, Araç park alanı,

  Bina ve sınıfları güvenlik açısından izleme olanağı sunan Kamera Sistemi ile,

  Güvenlik görevlisi ve 2 özel servis aracıyla,

  Kreş olarak yapılarak dizayn edilmiş binası ile,

  Triblex iki daire büyüklüğünde müstakil bir yapıya sahiptir.

  Kapalı Alan

  Kapalı kullanım alanında; Teknoloji Salonu, Etkinlik & Oyun Salonu, Dinlenme Salonu, Emekleme Salonu (0-2 Yaş), Alt Açma Bölümü, 0-2 Yaş Uyku Salonu, 3 Yaş Sınıfı (Sevgi Sınıfı), 4 Yaş Sınıfı (Kelebekler Sınıfı), 5 Yaş Sınıfı (Özgürlük Sınıfı), AnaSınıfı , , 2 Adet Mutfak ve 2 Adet Yemek Salonu, Öğretmenler Odası, Yönetim Odası, 4 adet öğrenci tuvaleti (4*4=16), 2 adet yetişkin tuvaleti bulunmaktadır.

  Açık Alan

  Açık kullanım alanında; Oyun alanı, yeşil alan, çeşmeler, kamelya ve bahçe sınırları dışında araç park alanı bulunmaktadır. Açık oyun alanı, suni çim ile döşelidir. Ayrıca açık alanımızda da 2 adet kamera bulunmaktadır.

  Sınıflar

  Okulumuzda bulunan sınıflarımız zengin ekipman ve oyuncaklarla donatılmıştır. Sınıflar 20 kişi kapasiteye sahiptir. Aynı anda birkaç farklı etkinliğin yapılabildiği sınıflarda öğrenciler kendi istekleri ile etkinliklere katılmaktadırlar.

  0-2 yaş grubu için emekleme salonu, uyku salonu ve alt açma bölümü bulunmaktadır. kullanım alanları öğrencilerimizin rahat hareket edebileceği geniş mekanlardır.

  3 yaş grubu için Sevgi Sınıfı, 4 yaş grubu için Kelebekler Sınıfı, 5 yaş grubu için Özgürlük Sınıfı ve Anasınıfı bulunmaktadır.

  Okulumuzda 3-6 yaş grubu öğrencileri için uyku zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak öğrencinin ailesi veya kendi isteği doğrultusunda dinlenmek ve uyumak isteyen öğrencilerimiz için Dinlenme Salonu bulunmaktadır.

  Vizyonumuz & Misyonumuz

  Atatürk ilke ve devrimlerini ve bu çizgide bir demokrasi ve barış anlayışını benimsemiş, cumhuriyetçi bireylerin ilk eğitim durağı olurken, eğitim ortamını sevmeyi yaşatmak,en değerli varlığımız olan çocuklarımızın bütün gelişimsel özelliklerini dikkate alarak eğitim alanında gelişmelerin takipçisi ve uygulayıcısı güven ve işbirliği içersinde öğrenmeyi öğretir konumunda topluma kendi başına başarma hissi ile adım atacak yetişkinlerin temellerini atan ve bu bağlamda dürüst, güvenilir, mutlu, çevreci, çağdaş ve kısaca sağlıklı bireyler olarak; 0 yaştan 6 yaşa uzanan çizgide özgüveni gelişmiş, bireyselleşmiş, doğru davranış kazanmış, düşünme becerisine sahip ve üretken, sorumluluk sahibi, paylaşımcı, sosyalleşmiş, ilköğretime hazır ve sevgi dolu bireylerin temelinde olmak bizim başlıca görevimizdir.

  İletişim;

  Telefon 0442 3422227

  Adres: Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi Yaren Sokak No:2-4 Palandöken / ERZURUM

  YA-PA ERZURUM KREŞİ

  Hakkımızda;

  YAPA Anaokulları YAPA Merkez`e bağlı franchise kuruluşlardır ve M.E.B. ile birlikte genel merkez tarafından denetlenirler.

  İşleyiş, Eğitim&Öğretim ve uygulama metod ve kuralları öncelikle M.E.B. tarafından belirlenir ve YAPA Merkez tarafından düzenlenerek firmamıza özgün YAPA Q Eğitim modeli olarak tüm franchiselerimizde uygulanır.

  NEDEN YAPA MARKASI?

  YAPA, 1981 yılından bu yana ürettiği birikimlerle, paydaş kurumlara bir çok değer katmaktadır. YAPA’yı tercih etmek için çok sayıda neden bulunmaktadır. YAPA ile işbirliği yapacak paydaşların kazanımları şunlardır:

  YAPA, okul öncesi eğitimin en önemli markası olarak bu alanda 1981 yılından bu yana çok pek çok dalda hizmet vermektedir. Yaygın bayii ağı, zengin yayın portföyü ve sayısız konferans, kongre organizasyonu, çeşitli projelere yaptığı sponsorluklarla bu alanın en köklü ve bilinen markası durumundadır. Ülkemizde okul öncesi eğitime verilen bugünkü değerin yaratılmasında ve bu gelişimsel zihniyetin yerleşmesinde taban oluşturmuştur. YAPA okul öncesi eğitim alanında çalışan her bir birey için; güvenilir, temel anlayışından ödün vermeden yeniliklere açık bir isim olmuştur.

  YAPA markasının eğitimciler ve aileler üzerinde güven uyandırıcı ve pozitif bir etkisi vardır.

  YAPA Anaokulu açıldığı ilk günden itibaren 2-6 yaş grubu çocuğu olan velilerin önemli bir seçeneği olacaktır.

  YAPA eğitim modelleri Akademisyenler tarafından hazırlanır ve uygulamaları takip edilir.

  Tüm YAPA franchise işletmeleri YAPA denetimi ve kontrolü altındadır.

  VİZYONUMUZ

  YAPA’nın vizyonu, okul öncesi eğitim alanında, özgün, kişilikli, bilimsel ve etik değerlere sahip çıkan tavrını koruyarak, ülke gündemine ve gelişmelere yön veren öncü kimliğini sürdürmektir.

  MİSYONUMUZ

  YAPA’nın vizyonu doğrultusunda misyonu aşağıdaki şekildedir:

  0-10 yaş çocuklarının, eğitimden etkin şekilde yararlanmalarını sağlamak

  Ülkemizde, eğitimin hem nicelik hem de nitelik yönünden gelişmesini desteklemek

  Ülkemizdeki çocuklara, fırsat ve imkan eşitliğini sağlayacak hizmetler sunmak

  Anne-babalarının daha sağlıklı ve bilinçli bir şekilde çocuk yetiştirmeleri için eğitimsel destekler sunmak

  Eğitim alanında çalışan profesyonellerin (yönetici, öğretmen ve uzman vb.) mesleki gelişimlerini desteklemek.

  İLKE VE DEĞERLERİMİZ

  YAPA, bugüne kadar eğitim alanında hizmet verirken sahip çıktığı temel ilkeleri ile varolmayı başarmıştır. YAPA’nın tüm kurumlarında bu ilkeler esas alınmaya devam edilecektir.

  YAPA’nın ve tüm YAPA’lıların sahip çıktığı ilkeler şunlardır:

  Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına, ülkemiz için belirlediği vizyona sahip çıkmak

  Bilimsel düşünce ve birikimden asla taviz vermemek

  İnsanın biricikliği düşüncesinden hareketle, çocuğun öncelikli yararı ve iyiliğini esas almak.

  Evrensel düşünüp, yerel davranmak.

  Sürekli değişen ve gelişen dünya koşullarına, değişip gelişerek uyum sağlamak.

  Toplum ve ülke yararını, kurumsal yararın üstünde tutmak.

  OKULUMUZ

  2 Katlı müstakil, depreme dayanıklı ve tüm bölümleri yenilenmiş binamızda,

  2-6 yaş çocuklarımızın tüm ihtiyaçları düşünülerek en iyi şekilde eğitim almalarını sağlayabilmek için gerekli tüm detaylara özen gösterilmiş, eğitim ve oyun malzemelerinin en iyileri ve doğal olanları tercih edilerek onların aynı zamanda sağlıklı ortamlarda oyun oynayarak eğlenebilmeleri de amaçlanmıştır.

  Trafik gürültüsünden uzak sadece kuş cıvıltılarının duyulduğu bahçemizde bol bol oynadığımız gibi sabah jimnastiğimizi yapıyor, bazen kahvaltılarımızı, bazen de balonlarla süslediğimiz bahçemizde doğum günü partilerimizi yapıyoruz. Geniş bahçemizde çocuklarımız tamamen doğal bir ortamda her gün açık hava oyunları ile hem eğlenecek hem de toprakla tanışıp sebze bahçemizdeki bitkileri, yedikleri yiyeceklerin nasıl büyüdüklerini görüp gelişimi ve değişimi fark ediyorlar.

  Eğitimcilerimiz, çocuk gelişimi eğitimi ve pedagoji konularında bilgili ve tecrübeli, uzman sınıf öğretmenleri ve mesleğinde başarılı çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünden mezun öğretmen ve idarecilerden oluşmaktadır.

  Çalışma saatlerimiz 08.00 – 18.00 saatleri arasında devam etmektedir.

  Gruplarımız; 2 , 3 ve 4 yaş anaokulu grupları, 5 yaş okulöncesi ilkokula hazırlık grubu ve 2 yaş oyun grubu olmak üzere 4 gruptan oluşmaktadır.

  Hedeflerimiz, uyguladığımız çağdaş eğitim programlarıyla gerçekleştirilmektedir. Her çocuğun farklı bireysel özelliklerini ve yaş gruplarını göz önüne alarak zihinsel, dil, sosyal, ince ve kaba devinsel, özbakım gelişimlerini destekleyen, yaratıcı düşünce ve özgüvenlerini geliştiren, öğrenme istek ve merakı uyandırmayı, becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefleyen, temel kavramları hem ana dilinde, hem de İngilizce öğrenmeyi sağlayan, yaşayarak, beş duyuyu kullanarak ve etkin öğrenme yöntemi uygulanarak oluşturulan programımızla özgün ve kişilikli bireyler yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

  Aylık faaliyetlerimiz, yemek listemiz, çocuklarımızın çeşitli gelişim alanlarında ulaştıkları noktayı gösteren gelişimsel takip ve değerlendirme formları, ailelerimizin çocuklarla ilgili yaşadıkları problemleri içeren, çeşitli konularda hazırladığımız pedagojik yazı dizimiz bültenler halinde her ayın ilk haftasında ailelere gönderilmektedir. Ailelerimiz çocuklarımızın okulda yaşadıklarıyla ilgili değerlendirme raporlarıyla kısaca bilgilendirilecektir.

  Branş öğretmenlerimiz eşliğinde ingilizce, orff müzik, modern dans, bale, güzel sanatlar ve yaratıcı drama çalışmaları, sosyal etkinliklerle öğrencilerimizin kültürel sanatsal ve motor becerileri geliştirilmektedir.

  Programlarımız sosyal etkinlikler ve gezilerle desteklenmektedir. Eğitim programlarımız uygulanırken konu ve kavramlarla ilgili çeşitli yerlere sık sık geziler düzenlenerek, yerinde ve yaşayarak aktif öğrenme yöntemi desteklenmektedir.

  Uzman psikoloğumuz tarafından da oluşturulan seminerler ve her hafta yaptığımız birebir veli görüşmeleri ile ailelerimize olan desteğimiz çok yönlü olarak devam etmektedir.

  Beslenme konusunda, sağlıklı beyinlerin sağlıklı ve dengeli beslenmeyle geliştiği düşünülmektedir. Beslenme uzmanları tarafından oluşturulan aylık mönümüz, hijyenik koşullarda sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak kendi mutfağımızda hazırlanıp, öğrencilerimize sunulmaktadır. Yemek mönümüz her ay düzenli olarak aylık bültenimiz içinde ailelere gönderilmektedir.

  Sağlık konusunda, eğitim, sağlıklı ve güvenli bir ortamda sağlanabilir. Öğrencilerimizin sağlık problemleri olduğunda okulumuza çok yakın olan klinik ve uzman doktorlardan danışmanlık ve yardım alınmaktadır. Aileye en kısa sürede ulaşılıp sağlık problemi olan öğrencimizin durumu ile ilgili bilgi verilmektedir. Ayrıca her türlü kazaya karşı sigortalı olan öğrencilerimiz yaşama daha bir güvenle bakmaktadırlar.

  Okulumuz resmi tatiller dışında Eylül-Haziran arası kış okulu, Temmuz ve Ağustos ayları da yaz okulu olarak 12 ay boyunca hizmete devam etmektedir. Kadromuzdaki eğitimcilerimiz dönüşümlü olarak tatile çıkmaktadırlar.

  İletişim;

  Telefon 0424 236 80 71

  Adres: Abdullah Paşa Mah.253 Sok.No:6 Elazığ

  Elazığ MERKEZ

  YENİ NESİLLER KREŞİ

  Hakkımızda;

  Okulumuzun Bayındırlık İl Müdürlüğünden onaylı deprem dayanıklılık raporu vardır

  İki adet Bahçenin 190 m2 açık alana sahip olmasıyla oldukça geniştir.Çocukların açık havada bol bol koşup oynayabilecekleri en güzel mekandır; büyük olması nedeniyle bahçe herkesin bir arada açık havada vakit geçirebilmelerine olanak sağlar ve doğaya ait birçok materyalin incelemesine olanak tanır. Çeşit meyve ağacı, rengarenk çiçekler, bitkiler çocuklarımıza Fen – Doğa çalışmalarını gerçek ortamda yapmalarına olanak sağlıyor.

  Bina bahçemizde zemini çimle kaplı oyun parkuru, salıncaklar,zıpzıplar,tahterevalli,kum,havuzu çocuklarımızın kendilerine ait sebze ekebilecekleri " hobi bahçesi",yemek öğünleri ve sanat aktiviteleri için oturma bankı ve masasıyla birlikte daha birçok oyun aracı bulunmaktadır.

  Bahçenin etrafı metal çitlerle kaplıdır. Bahçe korunaklı ve güvenlidir.Okul bahçesi bahçıvan tarafından işlenmekte, sürekli temiz ve bakımlı tutulmaktadır.

  Jimnastik salonu özel olarak hazırlanmıştır. İçerisinde spor yapabilecekleri tırmanma duvarı, jimnastik aletleri ve bunun gibi birçok materyal bulunmaktadır.

  Sınıf camlarının önünde özel korumalıklar vardır.

  Tüm sınıflarımız gün boyu güneş almaktadır; aydınlık ve ferahtır. Okulumuzun ayrıca yemekhanesi, mutfağı, müzik odası,oyun odası,sinema odası,İngilizce odası,uyku odası vardır.

  Tuvaletler ve lavabolar çocukların fiziksel yapılarına uygun hazırlanmıştır.

  Okulumuzda 24 saat kayıt yapan 2 güvenlik kamerası bulunmaktadır.

  Okulumuz giriş ve çıkışları yogun trafik akışı olmayan sokaktan sağlanmaktadır.

  Okul kapısının giriş çıkışı kontrol altındadır.

  1 adet yangın merdivenimiz ve su depomuz bulunmaktadır.

  Binamızın depreme dayanıklılık raporları ve her türlü teknik raporu mevcuttur.

  Dahili telefon sistemimiz vardır.

  İletişim;

  Telefon 0442 343 55 55

  Adres:Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi Damla Yapı Koop.11.Blok YILDIZKENT /ERZURUM

  Anahtar Kelimeler

  Erzurum kreşleri, Erzurum'daki kreşler,Erzurum kreş,Erzurum kreşler, Erzurum anaokulu,Erzurum özel anaokulu,Erzurum'daki özel anaokulları, Erzurum'daki anaokullarının telefonları; Erzurum'daki kreşlerin telefon numaraları, Erzurum'daki kreşlerin adresleri,

  İspir kreşleri, İspir'deki kreşler,İspir kreş,İspir kreşler, İspir anaokulu,İspir özel anaokulu,İspir'deki özel anaokulları, İspir'deki anaokullarının telefonları; İspir'deki kreşlerin telefon numaraları, İspir'deki kreşlerin adresleri,

  Çat kreşleri, Çat'daki kreşler,Çat kreş,Çat kreşler, Çat anaokulu,Çat özel anaokuluÇat'daki özel anaokulları, Çat'daki anaokullarının telefonları; Çat'daki kreşlerin telefon numaraları, Çat'daki kreşlerin adresleri,

  Oltu kreşleri, Oltu'daki kreşler,Oltu kreş,Oltu kreşler, Oltu anaokulu,Oltu özel anaokulu,Oltu'daki özel anaokulları, Oltu'daki anaokullarının telefonları; Oltu'daki kreşlerin telefon numaraları, Oltu'daki kreşlerin adresleri,

  Palandöken kreşleri, Palandökendeki kreşler,Palandöken kreş,Palandöken kreşler, Palandöken anaokulu,Palandöken özel anaokulu,Palandöken'deki özel anaokulları, Palandöken'deki anaokullarının telefonları; Palandöken'deki kreşlerin telefon numaraları, Palandöken'deki kreşlerin adresleri,