GÖLGESİNİ BUL OYUNU
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Okul Öncesi   >   Zeka Oyunları   >   Gölgesini Bul

  GÖLGESİNİ BUL OYUNU

  OKUL ÖNCESİ DÖNEM ÇOCUKLARI İÇİN GÖLGE BULMACA OYUNU

              Gölgesini bul oyunu okul öncesi dönem çocukları için hazırlanmış bir oyun türüdür. Oyunda kağıdın bir tarafında şekiller renkli olarak karışık bir şekilde dizilir, diğer tarafında ise aynı şekillerin gölgeleri bulunur. Çocuklardan istenilen ise renkli şekilleri gölgeleri ile eşleştirmeleridir.

              Gölgesini bul oyunu çocukların zeka gelişimlerini tetikleyecek nitelikte bir oyundur, çünkü çocuklar bu oyunu oynarken sadece eğlenceli vakit geçirmeyecek, aynı zamanda düşünmek zorunda da kalacaklardır. Resmi karşısında bulunan siyah bir obje ile eşleştirmek için o resmi tüm ayrıntıları ile süzmek, resim büyüklüğünü, girinti ve çıkıntıları gibi tüm kısımlarına dikkat etmek zorundalardır.

              Bu oyun çocuklara nesnelerin farklı açıdan bakıldığında nasıl görüldüğünü ve o nesnelere farklı açılardan nasıl bakılması gerektiğini çok iyi anlatmaktadır.

               Gölgesini bul oyunu aslında bir eşleştirme oyunudur, çocuk bulmacaları türlerinin içerisinde yer alan bu oyun zeka ve dikkat gelişimi kadar el becerisi gelişimini de sağlar, çünkü çocuklar şekiller ile gölgelerini eşleştirebilmek için aralarında bir çizgi çizmek zorundadırlar. Bu kalem kullanmaları açısından çocuklar için çok iyi bir çizgi çalışması olmaktadır.

               Bu oyunlar aslında fiziksel ortama da yansıtarak ailecek oynanabilecek çok güzel bir oyun haline getirebilir, bir perdenin arkasında mum veya fener ışığı eşliğinde çeşitli şekiller yaparak perde perdenin diğer tarafında bulunan aile bireylerinin bu şekilleri tahmin etmeleri istenilebilir. Tüm aile hem birlikte vakit geçirmiş olur, hem de sıkılmadan doyasıya eğlenebilirsiniz. Aynı zamanda da çocuklarınızın yaratıcılığına olumlu katkılarda bulunmuşmuş olursunuz.

  GÖLGESİ İLE EŞLEŞTİR-1
  GÖLGESİ İLE EŞLEŞTİR-2
  DOĞRU GÖLGEYİ BUL
  GÖLGE OYUN KARTLARI

  Anahtar Kelimeler;
  Ailecek oynanan gölge oyunu resim ile gölgesili eşleştir
  gölgesini bul oyunu doğru gölgeyi bul okul öncesi çocuklar için gölge eşleştirme çalışma sayfaları
  gölge oyunu gölge oyun kartlar gölgeyi bul gölgesiyle eşleştir
  çocuklar için gölge oyunu gölge kes yapıştır oyunu