Örüntü ve Süslemeler
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Okul Öncesi Eğitimi   >   Okul öncesi Eğitimi   >   Örüntü ve Süslemeler   >   Örüntü ve Süslemeler

  Örüntü ve süslemeler

           Okul öncesi eğitiminin önemli konularının başında örüntü ve süslemeler konusudur. Bu konu okul öncesi dönem eğitiminde sık sık işlenilen ve tekrar edilen bir konu olmasına rağmen milli eğitim ilkokul birinci sınıfta da tekrarlanması istemektedir.
           Okul öncesi eğitim döneminden ilkokul eğitimine geçen çocukların alışma evreleri için oldukça iyi bir geçiş konusudur örüntü konusu. Örüntü çalışmaları görsel ağırlıklı olduğu için çocuklar tarafından sevilen ve bulmaca ve oyun şeklinde hazırlandığından da çocukların ilgisini çeken bir konudur. Ayrıca her ne kadar basit görünse de çocukların dikkat ve zeka gelişimleri açısından da önemli bir yer teşkil etmektedir.
           Milli eğitim öğretmenlere örüntü konusunu mutlaka işlemeleri ve gereken önemi vermeleri konusunda uyarularda bulunmaktadır, bunun nedeni ise bazı eğitimcilerin bu konuyu ilk okul için basit görmeleri ve çabuk geçmek istemeleridir.
           okuloncesihersey.net. web sitesi ekibi olarak görseller ağırlıklı olacak şekilde yüzlerce Örüntü çalışma sayfasını çocuklarınız için hazırladık. Tamamı uzma ekipler tarafından hazırlanmıştır ve çocuklar üzerinde test edilmiştir.
           Eğitimin ilk adresi sloganı ile yayına başlayan ve okul öncesi dönem ile ilkokul dönemlerindeki çocukların gelişim ve eğitimlerine katkı sağlamak amacı ile kurulmuş olan okuloncesihersey.net web sitesi ekibi olarak hazırladığımız tüm çalışmaları ücretsiz olarak bilgisayarlarınıza indirebilir ve çıktılarını alarak çocuklarınızın eğitimlerini destekleyebilirsiniz.

  Anahtar kelimeler;

  okul öncesi kreş anaokulu çocuk eğitim çalışma sayfası örüntü örnekleri örüntü çalışmaları örüntü testleri örüntü ve süslemeler bedava free indir download çek kopar pdf çocuk çocuklar için egzersiz worksheet

  .

  .

  Okul Öncesi Çalışma Sayfaları

  Örüntü ve Süslemeler

  Örüntü ve süslemeler