ÇOCUKLAR İÇİN TANGRAM-OKUL ÖNCESİ HERŞEY
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Okul Öncesi   >   Serbest Zaman   >   Tangram

  ÇOCUKLAR İÇİN TANGRAM

  OKUL ÖNCESİ DÖNEM ÇOCUKLARI İÇİN TANGRAM OYUNLARI

  Tangram bir kare şeklinin belli ölçülerde kesilerek oluşan br çok şekilden resimler üretme oyunudur.

  Çocuklarınızın zeka gelişimlerine hem de el becerilerinin gelişimlerine olumlu katlıkarda bulunacak bir çalışmadır....

  Aşağıda tangram parçalarını oluşturabileceğiniz 2 adet resim bulumaktadır. Onun yanında çocuklarınıza şekil üretmesinde yardımcı olacak bir çok tangram şablonuda vardır. Kestiğiniz parçalar tangram şabonlarının ölçülerinde olup başlangıç seviyesinde size ve çocuklarınıza yardımcı olacaktır.

  TANGRAM ŞABONU BÜTÜN
  TANGRAM ŞABLONU PARÇALI

  Tüm makaleler

  ÇOCUKLAR İÇİN TANGRAM;

              Tangram kare şeklinin belli kısımlarından kesilerek elde edilen farklı büyüklerdeki geometrik şekillerden oluşan, amacı sadece bu geometrik şekilleri kullanarak yeni bir şekil elde etmek olan bir oyundur. Matematik üzerine kurulu olan tangram oyunu en çok matematiksel zekanın gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Çocuklar tangram ile hem geometik şekilleri çok daha iyi kavrayacak, hem de o şekillerin nası oluştuğunu anlayacaktır.

              Çocuklar için zeka geliştiren oyunlar sıralamasında ilk sıralardadır fakat malesef ki bir çok anne bana tangram oyununun ne olduğunu bilmemektedir ve hatta böyle bir oyunun var olduğunun farkında bile değildir.Çocuklar için üst düzey bir zeka egzersizi olmaktadır. Yeni şekiller bulmak için çocuklar oyuna konsantre olmalı, iyi ve dikkatli bir şekilde düşünmeli ve yaratıcılığını kullanmalıdır. Yaratıcılık geliştirme konusunda da bir çok oyundan daha iyi yerdedir.

              Anne ve babalar çocukları sadece eğlenerek vakit geçirsin değilde eğlenirken hem zeka hemde yaratıcılıkları gelişsin istiyorlar ise tangram tam da onların aradıkları türden bir oyundur. Tangram ile anne ve babalar da oyuna katılabilir ve çocukları ile iyi bir vakit geçirmiş ve onlar ile paylaşımda bulunmuş olabilirler.

              Anne ve babaların çocuklarına tangram oynatırken en fazla dikkat etmeleri gereken konu onlara yol gösterebiliyor olmalarıdır. Çünkü çocukların bir oyunu başarmaları ve hatta ondan zevk almaları için o oyunun mantığını çok iyi bir şekilde kavramaları gerekmektedir.Bunun için de en güzel yol ise çocuklar için hazırlanmış basit tangram şablonlarını kullanmalarıdır. Bu şablonlar sayesinde çocuklar oyunun mantığını öğrenirken zorluk çekmeyecekler ve kolayca kavrayacaklardır. www.okuloncesihersey.net sitesi uzmanları tarafından çocukların kullanabileceği bir çok tangram şablonu hazırlamış ve siz değerli anne ve babaların huzuruna sunmuşlardır. Sizlere ise kalan tek şey onların bilgisayarlarınızdan çıktılarını almalarınız ve çocuklarınızın oynamasını sağlamanızdır.
  Anahtar Kelimeler;
  çocuklar için kes tangram oyunu okul oncesi tangram çocuklar için tangram tangramın çocuklara faydaları nelerdir geometrik şekillerden resim oluşturma
  tangram çalışmalarının faydaları nelerdir tangram çalışmaları tangram şablonları tangram ile kedi yapma tangram ile köpek yapma tangram ile insan yapma tangram ile hayvn yapma tanram ile kuş yapma tangram ile kuğu yapma tangram ile uçak yapma tangram ile ördek yapma tanram ile yapılabilecek resimler çocuklar nasıl tangram oynamasını öğrenebilir
  okul öncesi dönem kes yapıştır çalışmaları