FARKINI BUL OYUNU
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Okul Öncesi   >   Zeka Oyunları   >   Farkını Bul

  FARKINI BUL OYUNU

  OKUL ÖNCESİ DÖNEM ÇOCUKLARI İÇİN İKİ RESİM ARASINDAKİ FARKI BULMACA OYUNU

  Farkını Bul Oyunu
  Farkını Bul Oyunu
  3 Farkı Bul Oyunu 3 Farkı Bul Oyunu
  Farkını Bul Oyunu Farkını Bul Oyunu
  5 Farkı Bul Oyunu 7 Farkı Bul Oyunu
  Farkını Bul Oyunu
  10 Farkı Bul Oyunu

  Tüm makaleler

  Farkını Bul Oyunu;

              Farkını bul oyunu birbirinden sadece birkaç farkı bulunan 2 resimden oluşur, çocuklardan iki resim arasındaki farkların bulunmasını ister. Fark sayısı bellidir ve çocuklar bu sayıya göre farkları ararlar.

               Farkını bul oyunu eğitici çocuk dergilerinin hemen hemen her sayılarında yer bulan ve anne ve babalar tarafından çok bilinen bir oyundur. Oyun daha çok dikkat üzerine yoğunlaşmış bir oyundur. Çocuklar birbirine çok benzeyen 2 resim arasındaki farkları ararken tamamen yoğunlaşmak ve odaklanmak zorundadır. Bu sebeple odaklanma eğitimi üzerine iyi bir alıştırma olmaktadır.

              Çocuklar baktıkları yerlere genelde yüzeysel bakarlar, bu oyunlar ile baktıklarını görmeyi öğrenirler. Aslında birbirinin tamamen aynısı gibi görünen iki resmin farklı olduğunu fark ettiklerinde bazı şeylere daha dikkatli bakmaları gerektiğini anlarlar. Bu oyun ile çocuklar kendi ipuçlarını bulurlar ve her seferinde daha da kolay ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşırlar. Bu da onlara iyi bir problem çözme yeteneği kazandırır.

              Çocuklarda dikkate ve odaklanmaya karşı olumlu etkileri olan farkını bul oyunu ne kadar görsellik üzerine kurulu bir oyun olsa da çocukların zeka gelişimlerine olumlu derecede etki eder. Beyin sürekli uyarılır ve bu sayede beyin hücreleri iyi bir gelişim sağlar, ayrıca hafıza gelişimine çok katkıda bulunur.

               www.okuloncesihersey.net editörleri tarafından çocuklarınız ile hem eğlenceli vakit geçirmeniz, hem de onların bilgilerine bilgi katmanız için birçok iki resim arasındaki farkı bulmaca sayfaları hazırlanmıştır. Buradan çalışmaları yazdırabilir, çocuklarınızla çözebilirsiniz.
  Anahtar kelimeler;
  iki resim arasındaki farkı bulmaca
  iki resim arasındaki 3 fark
  okul öncesi resimler arasındaki farkı bulmaca oyunu
  resimler arasındaki farkı bul
  resimler arasındaki 3 farkı bul fark bul oyunu,3 fark bul,fark bul oyna,7 fark bul,üç fark bul,fark bul oyunlari,zeka oyunları fark bul,fark bul oyunları oyna,resimdeki farki bul oyunlari,farklari bul oyunlari,farki bul oyunlari,fark bulma oyunlarını oyna,oyun fark bulma,fark bulma oyununu oyna,zeka fark bulma oyunları,iki resimde fark bulma oyunu,iki farkı bul oyunu,resimdeki farkı bul oyunu,arasındaki farkı bul,resimdeki farki bul,aradaki farki bul,farki bul oyunu,7 fark bulmaca oyna,zeka oyunları fark bulmaca,resimde fark bulmaca,oyunlar fark bulmaca